לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3529 מאמרים 1015 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מפוח תעשייתי וכיצד תורם לביטחון העובדים

פורסם בתאריך 14/08/2018      /      נכתב ע"י עידן

במפעלי תעשייה שונים בארץ ובעולם, עובדים נפגעים מפסולת תעשייתית. פסולת תעשייתית כוללת בין היתר גזים רעילים או שלא בריאים לנשימה, נסורת, פסולת לוואי ועוד. על מנת שהעובדים במפעל לא יפגעו מאותה פסולת לוואי, הם לרוב שמים מסכות עם מסננים שיגנו עליהם מפני נשימת הפסולת וכך יצמצמו את הנזקים שעלולים להיגרם להם בעקבות נשימת החומר. מה שחשוב הוא לנסות ולצמצם כמה שיותר את הפגיעה שעלולה להיגרם להם, אף על פי שהמסכות מועילות לצמצום הנזקים, יש להיעזר במכונה אחרת שתסייע לצמצום הנזקים, מכונה זו נקראת מפוח תעשייתי. מפוח תעשייתי שיותקן במפעל ידאג לשאוב את פסולת הלוואי הנוצרת מתהליך העשייה. פסולת כגון נסורת, גזים ותוצרי לוואי תישאב ותסונן על ידי אותו מפוח תעשייתי ובכך הוא יצמצם את הנזק. חשוב שיהיה לפחות מפוח תעשייתי אחד בחלל העבודה, תלוי בגודל שלו.

דוגמה אחת מובילה לאפשרות של צמצום הנזקים היא במפעלי צביעה של רכב. כאשר צובעים את הרכבים במפעל, אמנם העובדים לובשים מסכות אך לרוב לוקח זמן לגז עצמו להתנדף מחלל החדר. כאן בא לידי ביטוי תפקידו של מפוח תעשייתי. כאשר מתקינים מפוח תעשייתי בחדר, הוא דואג לשאוב את גז הלוואי ולאפשר חלל נקי שהגז שבו מתנדף במהרה בעקבות השאיבה של המפוח את הגז. מפוח תעשייתי נורא חשוב, לא רק שהוא שומר על ביטחון ובטיחות העובדים, הוא גם מאפשר קיום חלל עבודה נקי.

דוגמה נוספת לשימוש חכם עם מפוח תעשייתי היא בתעשייה של נגרות. כאשר עוסקים במלאכת עץ כגון ניסור העץ, שבבי עץ רבים יוצאים כתוצאה מכך וכן חלקם אף יוצאים בגודל שמזכיר חלקיקים של עשן, דבר אשר מסכן את העובדים עד מאוד. במידה ומישהו מהעובדים ישאף את אותם שבבי עץ זעירים אל תוך ריאותיו, הוא עלול להחנק ועלולות לצוץ בעיות בבריאותו, בעוית הכוללות זיהומים שונים, בעיות בדרכי הנשימה, בריאות ועוד. על כן חשוב ביותר, בנוסף למסכות, לשים מפוח תעשייתי במפעל, כך כאמור הוא שואב את אותה פסולת הלוואי של הנסורת ואף משאיר חלל עבודה נקי מנסורת ושאריות עץ היוצאים בעקבות הייצור.

 

454 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת עידן
הצורך בעבודות חשמל שונות היכן קיים צורך בעבודות חשמל ומי מבצען
פורסם בקטגוריית חשמל, לפני 2 שנים 10 חודשים
מפוחים תעשייתיים ונחיצותם מאמר על חשיבותם של מפוחים תעשייתיים והשימושים השונים בהם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 10 חודשים
שילובו של מפוח תעשייתי במפעלים מאמר זה מדבר על תפקידים שונים של מפוח תעשייתי בקרב מפעלי תעשייה
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 11 חודשים
נחיצותם של מפוחים תעשייתיים המאמר הנ"ל עוסק בחשיבות היתרה שיש למפוחים תעשייתיים בתעשייה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 11 חודשים
מקומות בהם נפוצים מפוח רגיל ומפוח תעשייתי כאן מדובר במפוחים בקרב המגזר הציבורי והפרטי ותפקידיהם הנפוצים
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 11 חודשים