לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עבירות צווארון לבן

פורסם בתאריך 22/08/2018      /      נכתב ע"י solo

הקו המפריד בין פעילות עסקית נורמטיבית לעבירה פלילית חד פעמית או מתמשכת, מטה את הכף לכוון המשפט הפלילי ולכן עורכי דין פליליים, הם אלה המטפלים בעבירות צווארון לבן של מנהלים או בעלי משרדה שמנצלים את מעמדם בחברות ועוברים באמצעות הידע והכוח הנמצא בידם עבירות כלכליות. כך למשל לא פעם שומעים על בעל משרה אשר באמצעים לא כשרים ותוך ניצול המעד והכוח שניתן לו פועל בדרכים מתוחכמות להגדיל את הונו הפרטי על חשבון כספים של החברה או אף חמור מכך על חשבון כספים ציבוריים.

עבירות פליליות המסווגות כעבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הינן עבירות פליליות סבוכות והמורכבות המאתגרות כל פעם מחדש את המערכת המשפטית וכל תיק מכיל מערכה חדשה, תחומים חדשים וחשיפת שיטות מתקדמות ומפתיעות הכוללות תכסיסים רבים שיוצרים עוברי העבירה כדי להצליח במשימה ולגרוף סכומי כסף גדולים במיוחד.

עבירות צווארון לבן כוללות: גניבה, מרמה, עבירות בשוק ההון, מעילה, הפרת אמונים, שוחד ועבירות פליליות רבות נוספות. עם הקדמה נוספו לעבירות צווארון לבן גם עבירות מחשב שונות המשפיעות על עסקים רבים וגורמות להם לנזקים בלתי הפיכים.

עורך דין המתמחה בעבירות צווארון לבן

עורך דין המתמחה בעבירות צווארון לבן צריך להיות בקיא גם בתחום הפלילי וגם בתחום הכלכלי וכן להיות בעל ידע וניסיון רב בתחום. בתחום זה חקירת הנאשם על מנת להבין את שיטת הפעילות שביצע תוך התמקדות גם באישיותו ובקשרי העבודה והמסחר שלו עם העובדים ועם גורמי חוץ, תשפיע רבות על אכיפת החוק בעניינו ועל גזר הדין שלו.

השפעתם של תיקי הצווארון הלבן על מערכת המשפט

השחיתות השלטונית והפשיעה הכלכלית עולה כל הזמן ברמת התחכום שלה ולכן נוצרים עקב כך תהליכים מחוללי שינוי באכיפה הפלילית. עבירות צווארון לבן גוררות שינויים והחמרה בתחומים רבים הקשורים למשפט הפלילי כמו דיני העונשין והגדת החיסיון הקיים בין הלקוח לעורך דינו.

דוגמאות לעבירות פליליות שבהם מטפל עורך דין המתמחה בעבירות צווארון לבן: עבירות מחשבים הכוללות גניבת ידע, שיבוש מידע ספציפי של חברה כמו קבצי דאטה, עובד בנק שמעל בכספי לקוחותיו, רואי חשבון שמעלו באמונם של לקוחותיהם וגנבו מהם כספים בשיטות שונות ועוד.

785 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת solo
עוגת יום הולדת מיוחדת למבוגרים כשהיינו ילדים חשבנו, שביום בו נגדל ולא נהיה עוד ילדים, גם נפסיק ליהנות מאותם דברים שדאגו לתת לנו בילדותנו. דברים שמתאימים לילדים. למשל עוגות יום הולדת. לשמחתנו, אנחנו יכולים לקנות היום עוגת יום הולדת למבוגרים בשלל עיצובים, על פי בחירתנו. במאמר זה אביא מספר דוגמאות של עוגות מיוחדות לימי הולדת של מבוגרים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 5 שנים 1 חודשים
איך מתמודדים עם עבירות מין? עבירות מין נחשבות לעבירות חמורות ביותר מבחינת החוק הישראלי, והוא כולל פירוט של שורה ארוכה של עבירות אינוס, מעשי סדום, מעשי בעילה אסורה, סחיטה באיומים ועוד. מערכת המשפט רואה בעבירות מסוג זה עבירות חמורות ביותר, ועל כן בנסיבות מחמירות יכול הנאשם לקבל גם עונש של 20 שנים. אבל לפני הכול, חשוב להבין איך מתמודדים עם עבירות המין, ומה צריך לעשות לאחר הפגיעה.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 שנים 4 חודשים
10 דברים שחייבים לדעת לפני חקירה במשטרה זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו. יום אחד אתם מסתובבים חופשי ככל אדם, ובבת אחת אתם נעצרים על ידי המשטרה ונלקחים לחקירה ממושכת. עוד לפני שאתם מבינים מה קורה, אתם נלקחים לחדר חקירות הקר שבו שואלים אתכם שאלות נוקבות וצולבות. ישנם אנשים שקיימת בקרבם תפיסה שאם הם שלמים עם היושר שלהם ולא עשו דבר, הם יכולים לצאת מהמצב בשלום. אך טעויות בחדר החקירות עלולות לעלות ביוקר ולהוביל בסופו של דבר להרשעה בלתי נמנעת. לפיכך, גם אם אתם בטוחים שנהגתם כראוי לאורך כל הדרך, ישנם כמה דברים שאתם חייבים לדעת כשעוצרים אתכם.
פורסם בקטגוריית פלילי, לפני 2 שנים 7 חודשים
הוצאת דיבה בפייסבוק - מה עושים אם פגעו בשמך הטוב הוצאת דיבה ולשון הרע בפייסבוק וברשתות החברתיות הפכו לתופעה נפוצה. יחד עם היתרונות האדירים שהביאו איתן הרשתות החברתיות, הם גם יצרו מצב בו ניתן להכפיש את שמו של אדם בקלות ולהגיע למאות ואלפי גולשים בלחיצת כפתור.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 4 שנים 11 חודשים
איך לצלם סרטונים בסמארטפון צילום סרטונים בסמארטפון הוא אחד הכלים הזמינים והשמישים ביותר לתיעוד בימינו. מאמר זה תמצא סקירה אודות האפשרויות העומדות בפניך לצורך התמקצעות בצילום סרטונים באמצעות הסמארטפון
פורסם בקטגוריית צילום, לפני 5 שנים 1 חודשים