לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3360 מאמרים 937 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תפקידו של בעל העסק

פורסם בתאריך 22/08/2018      /      נכתב ע"י business elevations

תפקידו של בעל העסק – לקבל החלטות לקחת אחריות ולהפעיל אנשים

כל בעל עסק תפקידו הוא לקבל החלטות, לקחת אחריות ולהפעיל אנשים, כל פעולה נוספת שהוא עושה בעסק הופכת אותו לפועל בעסק של עצמו.

בישראל של היום מיתוך 100% עסקים שנפתחים בשנה 90% נסגרים כבר באותה שנה. במהלך שנת 2017 נפתחו 47600 עסקים זאת אומרת שרק 4400 עסקים שרדו את השנה הראשונה. ומה זה אומר עליהם? שהם מצליחים, מאושרים, עושים המון כסף?

כבעל עסק אתה יודע ורואה סביבך , שרוב בעלי העסקים הקטנים והבנוניים בישראל עובדים קשה ולא מרוויחים מספיק, חלקם מתלוננים על המדינה שלא עוזרת , שהמיסויי בארץ הוא גבוהה, הטייקונים מקבלים את רוב ההטבות, הבנקים מקשים, חלקם מאשימים את הלקוח הישראלי, התחרות. אבל עם כל הנתונים האלה שאנחנו רואים ובנוסף לתלונות, ישנם בעלי עסקים מצליחים בישראל וישנם עסקים שגדלים וצומחים סביבינו. ומה ? להם התנאים במדינה שונים? להם יש לקוחות טובים? לא! להם יש מטרה ודרך שהם פועלים שמביאה אותם למקומות שהם הגיעו ונמצאים.

כשאתה פותח עסק אין ספק שכנראה ותפעל בעסק בכל צורה שתצמצם עלויות ותגדיל רווחים. לכן ברוב המקרים אתה כבעל העסק תעשה הרבה מהפעולות שהעסק דורש, מכירות ,ניהול ,יצור, שיווק, אבל רוב הבעיה שחלק נרחב מהדברים האלו שהתרגלת לעשות או שאתה חושב שאף אחד לא יוכל לעשות כמוך או במקומך, משאירים אותך כפועל בעסק של עצמך, הבעיה בזה שזה מונע ממך לראות את ההזדמוניות שסביבך או את ההזדמנויות בעסק עצמו כדי לצמוח או להרוויח יותר, והכי גרוע , לא לראות את הסכנות שהן מגיעות או הטעויות שממשיכות ללהיות בעסק, ואז מגיע המשבר! אתה עסוק בלעשות את כל מה שאתה עושה, אתה לא פנויי לראות מה הדרך הכי טובה להתמודד עם הבעיות, אין לך זמן לבדוק מה ההזדמנויות שקיימות בשוק שלך, האנרגיות מתחילות לרדדת כי דברים מתנהלים כמו שהם ואתה כבעל עסק לא פנויי כדי למצא להם את הטיפול הטוב ביותר, ואז אתה נכנס למעגל של הרבה עבודה בעיות בתזרים המזומנים , תסכול .

פה חשוב לדעת שמה שמונע צמיחה בעסק זה המנטליות והמיומנות של בעל העסק. התבכול והחוסר פנאי להתעסק בדברים שכבעל עסק אתה אמור לעשות.

בעל עסק שתרוד בעבודה, עצבני, לחוץ, מתוסכל, ומצד שני לא עושה רק את תפקידו כבעל עסק, מונע את הצמיחה של העסק, ועסק שלא צומח ומתקדם הולך אחורה ובהרבה מקרים גם יסגר.

זה נשמע רע אבל זו האמת. בעולם מתקדם כמו שלנו, במהירות שדברים משתנים ומתחדשים,OVER INFORMATIONS שאנחנו חשופים אליו כל הזמן, אתה חייב להיות חדשני ומותאם לקהל.  

לכן אחד הדברים שאת אמור לעשות, בין אם אתה עסק מתחיל או עסק שקיים שנים, אתה חייב להתחיל עכשיו לבנות תהליך שכל מה שאתה עושה כבעל עסק הוא: לקבל החלטות, לקחת אחריות והפעיל אנשים. זה לא קורה בין רגע, אבל תפרק את כל הפעולות שאתה עושה היום בעסק ותתחיל לבנות להם מהלך שבו אתה מכניס עובדים או מוצא שת"פים או משתמש בעובדים הקיימים כדי שהם יעשו פעולות אלו ובצורה הכי טובה. טעות נפוצה של בעלי עסקים מעבר לזה שקשה להם לסמוך על אחרים היא שלוקחים לעסק עובדים שהם לא תותחים לתפקיד,אנשים שיהיו תותחים בתחומם,  בדרך כלל משיכולים כלכלייםובעיות אמון, וזו טעות, כבעל עסק עם מספר לא גדול של עובדים חייב שעובדים (ובעיקר בתחום המכירות) יהיו תותחים בתחומם. אם אתה בוחר בעובד שיעשה את הפעולות שאתה עושה כרגע הוא צריך להיות כמוך ואפילו יותר טוב ממה שאתה עושה היום, רק ככה תוכל באמת לפנות את התפקיד עם מינימום בעיות ותחלופת עובדים.

בעסק מתחיל העובד הראשון שמומלץ לגייס זה איש המכירות. בשלבים הראשונים של העסק הנושא הכי חשוב זה מכירות, זה המנוע של העסק, מה שלמעשה גורם לו להיות עסק, אם לדוגמא אתה זה שהייית עושה את המכירות בעסק, ומנסיון שיש לך והרבה ידע על צרכי הלקוח והתנגדויות, תייצר לעצמך תסריט שיחה שמותאם לעסק שלך,תבנה נהלים שיתאימו לתפקיד הזה שחשובים לעסק,  תגייס איש מכירות תותח בתחום שלך, תשב איתו יחד בשיחות הראשונות, תן לו דגשים להמשך הדרך עם תסריט השיחה והנהלים (שבסופו של דבר יגנו עליך, ויהיו מדד לאם הוא מוכר טוב או לא), ויצרת לך מנגנון בעסק שימשיך להכניס לך כסף, וכשזה עובד תוכל לעסוק בדברים אחרים בעסק, עוד לדוגמא בגיוס במנהל תותח שיינהל את צוות העובדים שלך במקומך, לפעמים זה יכול להיות קידום של אחד העובדים הטובים שלך, אתה יודע שיש על מי לסמוך, אתה מהר מאוד מוריד כמות נכבדת מהלחץ ומתפנה לדברים החשובים יותר בעסק. כאשר יש לך מנגנון כזה עובד מצויין במספר תחומים עיקריים בעסק, אתה יכול לצמוח ולהתקדם ולמצא עוד אפשרויות להגדיל את העסק. הארה: ברגע שמנגנונים כאלה עובדים מצויין בעסק כל שלב ההתפתוח נורא קל, כי אז זה רק להגדיל את כמות הלקוחות ע"י שיווק או עבודה עם גופים חדשים.

http://elevations.business/

עודד אליהו

ייעול עסקי

0547233368

502 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת business elevations
עסק טוב זה עסק שכל הגורמים שמעורבים בפעילותו מקבלים ערך גבוהה ממה שהם משקיע החשיבה והבנה של מה זה ערך ואיך הוא קשור בעסק שלנו ובאיך שאנחנו מוכרים לכל הגורמים שסביבנו (לקוחות, עובדים, ספקים) מעלה משמעותית את החיבור שלהם והם הופכים להיות לקוחות נלהבים
פורסם בקטגוריית אימון עסקי, לפני 2 שנים 4 חודשים
תפקידו של בעל העסק כל בעל עסק תפקידו הוא לקבל החלטות, לקחת אחריות ולהפעיל אנשים, כל פעולה נוספת שהוא עושה בעסק הופכת אותו לפועל בעסק של עצמו.
פורסם בקטגוריית אימון עסקי, לפני 2 שנים 4 חודשים
פוקוס גורם העיקרי השכיח ביותר שקורה ברוב העסקים ובעיקר בשלבים הראשונים, הוא הפוקוס. מצב שגורם לחוסר התמקצעות בדברים החשובים
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שנים 4 חודשים
עסק טוב זה עסק שכל הגורמים שמעורבים בפעילותו מקבלים ערך גבוהה ממה שהם משקיע החשיבה והבנה של מה זה ערך ואיך הוא קשור בעסק שלנו ובאיך שאנחנו מוכרים לכל הגורמים שסביבנו (לקוחות, עובדים, ספקים) מעלה משמעותית את החיבור שלהם והם הופכים להיות לקוחות נלהבים
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שנים 4 חודשים
איך לבצע יותר מכירות בעסק בלי להשקיע שקל! רוב העסקים שיצא לי לפגוש אומרים שכדי להצליח בעסק הם צריכים לגייס יותר לקוחות, לשווק יותר טוב, גם ישנם שאומרים אנחנו צריכים להוסיף עוד מוצרים לעסק. אני אומר שהם צודקים, אבל לא בהכרח כרגע. את העסק הזה שעובד כמו שצריך אפשר לייעל ולשפר בעשרות אחוזים.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שנים 4 חודשים