לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4023 מאמרים 1211 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

למה חשוב לכולנו להכיר את חיידקי הפרוביוטיקה

פורסם בתאריך 27/08/2018      /      נכתב ע"י asaf34

פרוביוטיקה

 

הם חיידקי שמרים שתופסים מושבות בדפנות מערכת העיכול, הם לא מזיקים ואף מועילים לבריאות, הם דואגים למערכת עיכול תקינה ואף מחזקים את המערכת החיסונית - הכירו את חיידקי הפרוביוטיקה

 

המחשבה הראשונה שעולה לכל אדם בראש כשמדברים איתו על חיידקים, הוא על יצורים עוינים אשר חודרים לגופינו ומזיקים לנו. גוף האדם מכיל מיליארדי חיידקים והרבה מהם הם חיידקים "מועילים" או "בריאים" אשר משפרים את פעילות המערכת החיסונית והם מהווים חלק בלתי נפרד ממערכת העיכול. חיידקי פרוביוטיקה הם חיידקי שמרים אשר תופסים מושבות בדרכי העיכול ובכך מונעים מחיידקים מזיקים מלהתיישב שם. ישנם סוגים רבים של חיידקים וכך סוג של חיידק יכול להתמודד עם בעיות שונות בגוף.


חיידקים פרוביוטיים נמצאים באופן טבעי בגוף האדם וניתן לצרוך אותם במזונות מסויימים ובתוספי תזונה. מתחילת שנות התשעים, עלתה המודעות לסגולות הבריאות של חיידקי הפרוביוטיקה ורופאים רבים ממליצים על נטילה של פרוביוטיקה בכדי לטפל בבעיות שונות במערכת העיכול. בשנים האחרונות פרוביוטיקה מככבת במזונות שונים בסופר, בפרסומות ליוגורטים ומזון לתינוקות. 

 

פרוביוטיקה עם אנטיביוטיקה

אנטיביוטיקה מסייעת לגרום למותם או הפסקת גדילתם של חיידקים מזיקים. לצערנו, אנטיביוטיקה גם גורמת לחיידקים הפרוביוטיים למות, וכך נוצר חוסר איזון חיידקי בקיבה ולהתפשטותם של חיידקים מזיקים. לכן חשוב מאוד לצרוך פרוביוטיקה במיוחד לאחר שימוש ממושך באנטיביוטיקה.

 

פרוביוטיקה מומלצת 

ישנם סוגים רבים של פרוביוטיקה בחנויות הפארם והטבע. חשוב מאוד לבחור במוצר איכותי בכדי להנות מסגולות הרבות של מוצר פרוביוטיקה איכותי ויעיל. מוצר איכותי מכיל כמות גדולה ביותר של חיידקים (25-50 מיליארד חיידקים), כי רובם מתים בדרכם לקיבה בגלל התנאים הקשים והחומציים במערכת העיכול.


כיום הטכנולוגיה החדשה של כמוסות שומרות על החיידקים הפרוביוטיים בדרכם לקיבה ומשאירה אותם במצב של תרדמת, במגע עם מיצי הקיבה הם "מתעוררים" ונכנסים לפעולה. על מנת לכסות מגוון רחב יותר של פעולות שנעשות על ידי חיידקי הפרוביוטיקה מומלץ לצרוך כמות גדולה של זנים בנוסף לכמות החיידקים. 


 

חיידקים פרוביוטיים נפוצים
 
  • ל.אסידופילוס
  • ל.פלנטרום
  • ל.לקטיס
  • ל.סליוריוס
  • ל.קאזאי
  • ל.רמנוסוס
  • ב.לונגום
  • ב.ברווי
  • ב.ביפירום
  • ל.בולגריקוס
892 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת asaf34
גרסיניה קמבוג'יה - פרי ההרזיה של ד"ר אוז גרסיניה קמבוג'יה תפס כותרות לאחר המחקר המעמיק של ד"ר אוז הרופא המפורסם מתכנית הבריאות האמריקאית. מה הוא הגרסיניה קמבוג'יה וכיצד הוא יכול לעזור לי לרדת במשקל?
פורסם בקטגוריית דיאטה, לפני 4 שנים 8 חודשים
ספריי השהייה: דברים שחייבים לדעת לפני שקונים! ספריי השהייה הוא מוצר נפוץ לטיפול בשפיכה מוקדמת, מה הם הדברים שחייבים לדעת לפני שרוכשים ספריי השהייה ?
פורסם בקטגוריית מיניות ובריאות מינית, לפני 4 שנים 2 חודשים
מורינגה: למה חשוב להכיר את הצמח המופלא הזה? מורינגה הוא צמח טרופי שמקורו בדרום אמריקה ואפריקה. הוא עמיד במיוחד ויכול לשרוד בתנאי בצורת חמורים. הוא מכיל כמות עצומה של רכיבי תזונה חיוניים ונחשב סופר פוד. למה חשוב לכל אחד להכיר את המורינגה?
פורסם בקטגוריית תוספי מזון, לפני 4 שנים 3 שבועות
פרוביוטיקה: חיידקי הבריאות ששומרים עלינו פרוביוטיקה מככבים בפרסומות ליוגורטים, מאכלים, גלידות ולאחרונה גם במוצרי הרזיה. כיצד פרוביוטיקה עובדת על הגוף וכיצד לרכוש מוצר איכותי ויעיל?
פורסם בקטגוריית תוספי מזון, לפני 4 שנים 4 שבועות
מאקה: שורש הפלא הפרואני מהרי האנדים מאקה שורש הפלאים שלא רק מסייע לרפא מחלות, אלא גם מכיל את כל אבות המזון החיוניים לגוף האדם. נעים להכיר - שורש מאקה
פורסם בקטגוריית תוספי מזון, לפני 4 שנים 1 חודשים