לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3065 מאמרים 822 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד נכון לאחסן עצים לקמין

פורסם בתאריך 28/08/2018      /      נכתב ע"י samsambm

נערכתם לעונת החורף ויש ברשותכם כבר עצים לקמין לעונה הקרירה של השנה, אבל החורף עדיין רחוק ובינתיים חשוב לשמור ולאחסן את העצים כך שייתנו תוצאות טובות כשיגיע היום ויידרש לכם חימום ביתי.

מדריך קצר זה נועד על מנת לתת לכם, בעלי הקמינים, מענה של ידע בסיסי אך מקצועי כיצד לאחסן עצים לקמין ולהכשירם לבערה טובה יותר עבור חימום ביתי או משרדי.

רגע לפני שנפנה להדרכה המלצה חמה שלנו – עצי זית להסקה

יש לא מעט זנים של עצים לקמין ולכל זן יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. יש עצי אבוקדו או עצי אורן מצוינים להסקה ביתית, וכן עצי הדרים או עצי הברוש המוכרים. לצד כל אלה נתייחס לזן אחד מבוקש במיוחד והוא עצי זית להסקה.

היתרון המרכזי של עצי זית להסקה הוא בכך שהם מייצרים בערה חזקה ולצד זה גם מתמשכת. יש שייטענו לעיתים שהבערה חזקה מעבר לנדרש, אך בהיכרות עם הזן, אפשר לווסת את חומו באמצעות שימוש בכמויות מתאימות של עצים בכל שלב של הסקה.

היתרון הנוסף של עצי זית להסקה הוא הניחוח הנפלא שמופק מהם בזמן הבערה. אך יש שמתאהבים בניחוח מהרגע הראשון, ויש שלא. אם אינכם אוהדי ריחות מומלץ שתתנסו בשימוש בכמות מוגבלת להסקה לפני שאתם מצטיידים בעצים לחורף שלם.

מדובר בעץ שמוגבל בכמויות של חטיבת עצים שנתיות, ולכן הביקוש אליו הוא רב. בעיקר בשל היתרונות שהוזכרו. לכן יש למהר ולהזמין את העצים לקמין כבר בחודשי החורף ובכמות שתספיק לעונה במלואה.

כללים לאחסון עצים לקמין

יש דברים שברורים מאליהם באחסנת עצים להסקה, ויש קצת פחות. להלן מידע בסיסי שחשוב לדעת לאחר שרכשתם את המלאי הנדרש לכם:

מומלץ לאחסן עצים שהלחות המקסימלית שלהם היא עד 20%, ולא מעבר לכך.
האחסון האופטימלי יעשה באזור פתוח ומאוורר.
עד למועד השימוש בעונת החורף כדאי לשמור עצים לקמין במקום שחשוף לשמש וגם לרוחות.
יש להיערך ולהימנע ממצב שבו העצים ייחשפו למי גשמים או שלגים.
יש להרחיק את העצים מהקרקע, כיוון שאין לדעת אם האדמה ספוגה במים.

השיטה המומלצת לאחסון עצים לקמין היא להשקיע בהקמת סככה מוגנת היטב מפני גשמים, אך בכל זאת פתוחה לרוחות ובמידה מסוימת חשופה לשמש.

 

חשוב להיות ערים לכך שעצים להסקה משמשים חממה למזיקים, ויש לעקוב אחר מצב העצים, ולבחון אותם לפני הכנסתם לבית.

לצורת אחסון העצים יש משמעות רבה לאפקטיביות שיש להם על חימום ביתי. ככל שתקפידו על כללי האחסון לא רק שתשמרו על מצב העצים שרכשתם מחנויות ההסקה, אלא שתוכלו בתקופה של מספר חודשים להרוויח עץ אופטימלי לשימוש בקמין.

456 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת samsambm
עיצוב הבית – כלים ועצות בדרך לבית החלומות אם יש לכם חלום לבית חדש אין הכרח לפנות למתווך נדל"ן ולשקול מעבר דירה, לפעמים הבית הנוכחי יכול להפוך את החלום למציאות, וכל זה נעשה בקלות – רק במשיכת מכחול. עיצוב הבית באמצעות שיפוץ ידוע כיום כמחולל פלאים
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 שנים 8 חודשים
הפקת חתונה בעונה הקרירה ההכנות לקראת חתונת חורף מחייבות התייחסות שונה וממוקדת לעונה עצמה. יש לא מעט יתרונות בקביעת מועד החתונה דווקא לחורף. תתפלאו, אבל מדובר בעונה שבעיני רבים נחשבת כרומנטית למדי ומאפשרת הפקת אירועי חתונות מיוחדות ששונות מהקונספט הרגיל.
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 2 שנים 9 חודשים
מוצרי פרסום לשיווק ומכירות – פוקוס על שירות חדש פרסום ושיווק של מוצר חדש צריך לפעול במספר ערוצי פרסום. אבל אחד הקשיים בעולם המכירות היא לשנות הרגלים של לקוחות. ומה יקרה אם באחד הימים תרצו לשנות מוקד או נישה של מוצר.
פורסם בקטגוריית פרסום ושיווק, לפני 2 שנים 9 חודשים