לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2447 מאמרים 543 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אולטרסאונד לבלוטת התריס – איך הבדיקה עוזרת לאיתור הבעיה

פורסם בתאריך 20/09/2018      /      נכתב ע"י morale

אנחנו בדרך כלל מכירים בדיקות אולטראסאונד מתקופת ההיריון, אז נהוג לבצע את הבדיקה על מנת לראות את חלל הרחם ולבחון מה מצבו של העובר וקצב ההתפתחות שלו. אך כפי שאפשר להבין, נעשה שימוש נרחב בבדיקה זו גם לצרכים רפואיים אחרים. למשל, בעת חשש לקשריות בבלוטת התריס.

בדיקת אולטראסאונד לקשורית בלוטת התריס היא למעשה חלק מתהליך כולל, אשר במסגרתו, מבצעים את הבדיקה ותוך כדי כך מכניסים מחט קטנה ועדינה פנימה אל תוך הבלוטה, על מנת שיהיה ניתן לשאוב תאים מתוך הבלוטה, במטרה לקבוע האם אכן מדובר בתאים ממאירים או שפירים.

מן הסתם, הרופא אשר מבצע את הבדיקה, צריך לפעול בזהירות מרבית ועל פי מה שהוא רואה בזמן האולטראסאונד. מאחר ואין לו אפשרות אחרת, לראות בצורה מדויקת מה באמת קורה בתוך הבלוטה, אזי שהוא צריך להתבונן היטב דרך המערכת, ולהחדיר בהתאם את המחט פנימה. צריך לומר, המחט תוחדר לעומק של שלוש סנטימטר בערך, והיא תשהה בתוך הבלוטה סביב 10 עד 15 שניות בערך. התאים אשר המחט תשאב, יישלחו לבדיקה וכעבור שבוע ייקבע אם מדובר באיזה סוג של תאים מדובר וכיצד יש להמשיך את הטיפול.

מתי אנחנו נפנה לעשות את הבדיקות

בדיקת אולטראסאונד לבלוטת התריס וכן בדיקת FNA לבלוטת התריס, אותה בדיקה במהלכה מחדירים את המחט פנימה, מתבצעות כאשר קיים חשש שישנן קשריות בבלוטת התריס. חשש זה יכול להיות כאשר יש קושי בקנה הנשימה, כאשר יש גידול יתר בפעילות בלוטת התריס, מה שאומר הפרשת יתר של הורמונים מהבלוטה, וכן כאשר יש שינוי במראה הפיזי כתוצאה מהופעת קשוריות אלה.

מן הסתם, כל הבדיקות מתבצעות אחרי שרופא מומחה בוחן את העניין ומחליט שאכן יש צורך בכך, על פי הנתונים שעומדים לרשותו. מאחר וקיים קושי מסוים לאתר את הקשוריות במגע יד או בבדיקה פיזית אחרת, בגלל גודלן הקטן, הרי שאין ברירה אלה לפנות לתהליכים שכאלה, יש צורך לבצע את הבדיקה ואז להחליט כיצד לנהוג.

לפני סיום חשוב לומר, כל הבדיקות הנ"ל מייתרות למעשה את הצורך לבצע ניתוח בתחום, דבר שהיה נהוג לבצע בעבר. בזכות בדיקת אולטראסאונד לבלוטת התריס וכן בדיקת FNA לבלוטת התריס, אפשר לאבחן את המצב בצורה הרבה יותר פשוטה ומהירה, להגיע לתוצאות זריזות ואז להחליט כיצד להמשיך את הטיפול באופן כזה שיענה על הצרכים של המטופל באופן אופטימאלי בהתאם לנסיבות ולאפשרויות הרפואיות.

591 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת morale
מה ההבדל בין קרטונים לאריזה למעבר דירה וקרטונים לאריזה לאחסנה בעולם ההובלות מוכרים שני סוגים של קרטונים לאריזה, כאלה שמוכרים לנו בתור קרטונים למעבר דירה וכאלה שמותאמים לצורך אחסון ארוך טווח. למרות שלכאורה מדובר באותם סוגים של קרטונים, הרי שנמצא הבדל מסוים בין השניים, אותם נוכל לראות בעת שנשתמש בהם.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 3 שנים 2 שבועות
בית הפקות דפוס - הניסיון אומר את הכל כמו בלא מעט תחומים בחיים, גם בתחום הדפוס הניסיון עושה את שלו. זה לא משנה שעולם הדפוס עבר שינויים במהלך השנים, מעבר להפקות דפוס דיגיטלי, שימוש במכשירים ואלמנטים חדשניים ששינו את כל התחום,
פורסם בקטגוריית הפקה, לפני 6 חודשים 3 שבועות
טיפול טבעי ביתר פעילות בלוטת התריס – לבחור את המטפל הנכון כל מי שיקליד היום בגוגל "מטפל טבעי ביתר פעילות בולטת התריס" לא יתקשה למצוא מטפל ספציפי עבור בעיה זו, הן באזור מגוריו והן בכלל. מטפלים רבים מציעים פתרונות שונות לבעיה זו, ומזמינים אותנו ליצור איתם קשר על מנת שנוכל לטפל בבעיה איתה אנחנו מתמודדים, כמה שיותר מהר.
פורסם בקטגוריית רפואה משלימה, לפני 11 חודשים 1 ימים
מדוע ללכת לטיפול טבעי בתת פעילות בלוטת התריס אין זה סוד, שבמהלך השנים האחרונות הרעיון של טיפול טבעי, קורץ ללא מעט אנשים אשר מתמודדים עם בעיות רפואיות שונות, בין אם מדובר על בעיות פיזיות, נפשיות ואחרות. טיפול טבעי הוא למעשה, סוג של אנטיתזה לטיפול המערבי הידוע, במסגרתו נהוג להשתמש בתרופות וכדורים שונים, אם לא בפעולות חודרניות שונות על מנת לפתור כל בעיה.
פורסם בקטגוריית רפואה משלימה, לפני 11 חודשים 1 ימים
מחסנים להשכיר – לא רק אחסון חפצים לבית הרבה אנשים נוטים לחשוב שמתחמי מחסנים להשכיר מיועדים אך ורק לאחסון חפצים לבית במקרה של מעבר לחו"ל, מעבר לדירה חדשה, שיפוץ דירה ישנה או דירת ירושה. אך זה לא כך. זה הרבה מעבר לכך, למעשה מרבית המחסנים משמשים לאחסון חפצים אחרים לגמרי כפי שנוכל לראות מיד.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 2 שנים 11 חודשים