לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2782 מאמרים 683 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מאיפה משיגים קרח יבש?

פורסם בתאריך 09/10/2018      /      נכתב ע"י amir meir

יוצאים לקמפינג של כמה ימים? מארגנים אירוע גדול? כמעט כל התכנסות של אנשים כוללת בתוכה גם אכילה ושתייה, כאשר חומרי הגלם חייבים להישאר טריים ולהיות מאוחסנים בקירור.
השמירה על הטריות של המזון היא חשובה, במיוחד כאשר מדובר על בשר או מוצרי חלב, שעלולים להתקלקל תוך זמן קצר.
קרח יבש הוא הפתרון האופטימלי לנושא, מכיוון שהוא מאפשר קירור של המזון לאורך זמן – אפילו כמה ימים.

אם שאלתם את עצמכם מאיפה משיגים קרח יבש, התשובה היא שאכן קשה להשיג בישראל את חומר הגלם המעולה הזה, אך במאמר הבא נעשה לכם סדר בנושא.
מאיפה משיגים קרח יבש?
נראה שהביקוש לקרח יבש איננו גדול בארץ  ולכן גם לא קל להשיגו, אך יש כאלה שצריכים זאת ואינם יכולים להסתפק בשימוש בקרח רגיל שאיננו יעיל באותה המידה.

הרבה אנשים הזקוקים לקירור זמני של מזון, יכולים ליהנות מהתכונות הייחודיות של הקרח היבש והיכולת שלו לספק פתרון למשך מספר ימים.
עם זאת, מכיוון שלא ניתן להכין קרח יבש בבית – רבים מסתפקים בקרח רגיל, וחבל, מכיוון שהשגת המוצר איננה כרוכה בטרחה רבה, וניתן להשיגו אצל החברות המייצרות אותו באופן מקצועי.

חברה המתמחה בתחום הקרח היבש, כמו חברת "קרח הארץ" הממוקמת בעיר בני ברק, יכולה לתת מענה עבור מי שמעוניין לרכוש את המוצר, ואף מציעה אותו בצורת בלוקים.
מה חשוב לדעת לגבי רכישה של קרח יבש?
מי שתוהה לגבי השאלה מאיפה משיגים קרח יבש, חייב להבין קודם כל כי מדובר בחומר ייחודי בעל תכונות מסוימות השונות מהקרח הרגיל והמוכר, וההיכרות עמו תסייע לכם לבצע רכישה מושכלת.לקרח היבש כמה תכונות מאפיינות שמומלץ להכיר:הקרח היבש אינו נמס והופך למים, אלא מתאדה: כשהטמפרטורה בסביבתו עולה, הקרח היבש "פוסח" על שלב הנוזל והופך ממוצק ישירות לגז.

תכונה זו היא יתרון גדול מכיוון שכאשר הוא "נעלם", הקרח היבש לא משאיר רטיבות - ניתן להניח אותו בצידנית או מזוודה מבלי לחשוש שירטיב אותה.

חשוב להבין כי למרות עמידותו, כדאי לרכוש את הקרח היבש כמה שיותר סמוך לזמן השימוש, על מנת להשתמש במלוא גודל הבלוק שרכשתם.הקרח היבש מגיע בטמפרטורה נמוכה במיוחד: קרח יבש מגיע בטמפרטורה של מינוס 70 מעלות לערך, ומכאן שלוקח לו זמן רב עד שהוא מתאדה.

המשמעות היא שמירה ממושכת על טריות המזון ובעיקר – על בריאות הסועדים.
אז מאיפה משיגים קרח יבש?
בשל הביקוש הנמוך יחסית לחומר הנפלא הזה, קשה מאוד להשיג קרח יבש בישראל.
בעיר בני ברק קיימת חברת "קרח הארץ" שהיא ספק וותיק של קרח יבש, אשר ממנה ניתן להזמין ולאסוף קרח יבש בכל ימות השנה.
 

483 צפיות
9 כניסות
מאמרים נוספים מאת amir meir