לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2920 מאמרים 746 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הרחבת אחריות על צב”ד - האם משתלם?

פורסם בתאריך 10/10/2018      /      נכתב ע"י shiriz

הרחבת אחריות על צב”ד - האם משתלם?

החשיבות והעלות הגבוהה של ציוד בדיקה אלקטרוני מעלים את השאלה האם משתלם להרחיב עבורם את תקופת האחריות המקורית. הרחבת תקופת האחריות כרוכה כמובן בתוספת מחיר, שנע בין אחוזים בודדים לכמה עשרות אחוזים על מוצרים נפוצים כגון אוסילוסקופים, מחוללי אותות או ספקי כח. כמו כן, השאלה לגבי הרחבת האחריות תקפה גם בנסיבות של השכרת צב"ד ויכולה לסייע למי שמתלבט בין רכישת צב"ד יד שנייה לבין צב"ד מחודש.

המשמעות של הרחבת אחריות

הרחבת אחריות מאפשרת להכניס סעיפי כיסוי נוספים לכל מקרה של פגיעה, תקלה או נזק לצב"ד. האחריות יכולה לחול על צב"ד משומש כל עוד הוא נרכש דרך חברה, כמו גם במסגרת טרייד אין לצב"ד שבו מוצר ישן נמכר תמורת מוצר חדש. עם זאת, ככל שהאחריות המורחבת מתרחקת מהאחריות המקורית ונכנסים אליה מספר גדול יותר של סייגים - כך היא פחות מומלצת.

היתרונות של אחריות מורחבת

הסיבה העיקרית לגבי התלבטות על הרחבת אחריות קשורה ליתרונות שלה. מצד אחד, אחריות מן הסוג הזה מעניקה שקט נפשי ומבטיחה שיהיה לצרכן למי לפנות במקרה של תקלה. מנגד, האחריות המורחבת דורשת לשאת בהוצאות מסוימות. רכישת צב"ד תחת תקציב מוגבל מעלה לפיכך תהיות לגבי האטרקטיביות של הרחבת האחריות והנסיבות שבהן היא משתלמת. 

בחירת האחריות לפי עלות הצב"ד

הפרמטר העיקרי שאליו צריך להתייחס בהתלבטות לגבי הרחבת אחריות על צב"ד היא העלות המקורית של המוצר. ציוד בדיקה אלקטרוני בעלות נמוכה מייתר מטבע הדברים את הצורך בהרחבה, אפילו אם היא מוצעת במסגרת מבצעים של הארכת אחריות במחיר מוזל. מנגד, רכישת רב מודד או ספקטרום אנאלייזר שיש להם השפעה אדירה על העבודה היום יומית בהחלט מטה את הכף לכיוון היתרונות של הרחבת אחריות. 

מה כוללת האחריות המורחבת?

אנשי מקצוע שמתעסקים עם צב"ד לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על בדיקה לעומק לגבי התיקונים הנכללים במסגרת האחריות הרגילה והמורחבת. במילים אחרות, משתלם להרחיב את האחריות רק אם יודעים מעל לכל ספק סביר למה היא מתייחסת. זה כרוך בהשקעה מסוימת של זמן ומשאבים אבל מונע עוגמת נפש והפתעות לא נעימות. מעבר לכך, קל לבדוק מה כוללת האחריות המורחבת כי כל מה שצריך לעשות הוא ליצור קשר עם מי שמציע אותה. 

מאפיינים של מוצרים שבהם משתלם להרחיב אחריות

על קצה המזלג ניתן להצביע על מספר מאפיינים שמשותפים למוצרי צב"ד שעבורם משתלם להרחיב את האחריות. ראשית, אלו יהיו מכשירים עתירי שירות שעובדים הרבה ומשמשים את אנשי המקצוע בארגונים, חברות ומפעלים על בסיס יום יומי. ככל שהשימוש בציוד בדיקה אלקטרוני אינטנסיבי יותר, כך עולה הסיכוי שהאחריות המורחבת תנוצל עד תום. 

הרחבת אחריות על אלקטרוניקה מתקדמת

מלבד האמור לעיל, כדאי להרחיב אחריות אם יש במוצרים אלקטרוניקה מתקדמת. הסיבה לכך היא שתיקון התקלה מחוץ לאחריות ידרוש הוצאה כספית לא מבוטלת, בעוד כחלק מהאחריות ניתן יהיה להזמין אותו במהירות. את סוג האלקטרוניקה והטכנולוגיה המשולבת בתוך המכשיר אפשר לבדוק מראש באמצעות המפרט הטכני. זה יספק אינדיקציה מסוימת לגבי השאלה האם משתלם להרחיב את האחריות על המכשיר וכמה כדאי לשלם עבורה. 

אחריות מורחבת על חלק ממוצרי הצב"ד בלבד

ברוב המקרים לא נדרשת התחייבות של הצרכן להרחבת אחריות על כל המוצרים והוא יכול לבחור מתי לרכוש אותה. זה אומר שניתן להוסיף אחריות מורחבת על מחוללי אותות ולוותר עליה ברכישת ספקי כח, או לחילופין להשקיע באחריות מורחבת על אוסילוסקופים אבל לא לעשות את אותו דבר עם רב מודד. בסופו של דבר, את ההחלטה מקבלים לפי אופי השימוש הצפוי בצב"ד וחשיבותו עבור הארגון. 

תעודה נפרדת לאחריות המורחבת

רגע לפני שמרחיבים אחריות על צב"ד, כדאי לעצור ולקרוא היטב את הפרטים המופיעים על תעודת האחריות המורחבת. על פי החוק מחויב המשווק לספק לצרכן תעודה נפרדת לאחריות המורחבת ולפרט בתוכה מה היא כוללת. תעודה נפרדת מסייעת לניצול האחריות המורחבת בעתיד והיא מעידה במובן מסוים על האמינות של החברה שממנה רוכשים ציוד בדיקה אלקטרוני. 

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת בכל הנוגע להרחבת אחריות על צב"ד? נציגי אולטסט מחכים לשמוע ממך במספר הטלפון 09-7400899 וישמחו לספק לך פרטים נוספים. 

290 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת shiriz