לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3596 מאמרים 1055 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פונדקאות בישראל

יתרונות הליך פונדקאות בישראל

פורסם בתאריך 15/10/2018      /      נכתב ע"י surmom

יתרונות פונדקאות בישראל

מי שעומד לבנות תא משפחתי באמצעות פונדקאות, למד מהר מאוד שלא רק מדובר בקשיים נפשיים וכלכליים שיש להשלים עמם, אלא גם יש לא מעט סימני שאלה שיש להעניק להם סימני קריאה, כאשר אחת השאלות המובילות בתחום היא האם לעבור את ההליך קרוב לבית בארץ, או לחלופין בחו"ל. מדוע רבים בוחרים בסופו של יום לעבור את ההליך בארץ? להלן אוסף חשוב של תשובות, ולו על מנת שתקבלו תשובה מושכלת.

רמה רפואית גבוהה

ישראל ידועה לטובה ברמה רפואית מאוד גבוהה ומתקדמת. אי לכך כיוון שהליך הפונדקאות מצריך לא מעט טכנולוגיה לצד קידמה ורפואה במיטבה, טוב לדעת שהאם הפונדקאית מקבלת מענה מלא, העובר זוכה לתנאים הטובים ביותר וההורים המיועדים זוכם לחוש מוגנים לנוכח הידיעה שבארץ תסופק להם גישה אל צוות של מקצוענים בתחום (עובדי מעבדה, גניקולוגים, מומחים בתחום וכדומה).

נשארים בשגרה

אומנם פונדקאות בישראל עשויה לעלות יותר מהליך שמתבצע במדינה זרה, אך יש להכניס למשוואה את סך המשתנים, ופה נציין שכאשר ההליך מבוצע בארץ אין צורך לטוס לחו"ל ואין צורך לשהות בחו"ל לאורך תקופה, כך שגם ניתן להמשיך לעבוד כרגיל וגם לחסוך על לינה, מתורגמנים, מוניות וכדומה. כלומר ישנה חשיבות כספית לשמירה על שגרה רגילה, ולו מבחינת מקום העבודה, ובמיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בעצמאיים שאין להם ממי לדרוש ימי מחלה. מכאן שאם מודעים לעובדה שלפחות שלושה שבועות יש לשהות בחו"ל, ולו עד שהרך הנולד יקבל דרכון ישראלי, מבינים מדוע מערך השיקולים הכלכליים הרבה יותר מסועף ממה שנהוג לחשוב.

מינימום פרוצדורה

כל מי שיש לו תינוק יודע כמה הכל חדש ודורש התארגנות לצד הסתגלות. מכאן שאם ניתן למזער עיסוקים מיותרים, כגון הצורך להוציא דרכון ולשהות במדינה זרה - רחוק מהמיטה המוכרת ומהתמיכה המשפחתית, הרי שמדובר בסיבה נוספת בגינה מוטב לעבור את ההליך בארץ.

מספר החזרות

הליך פונדקאות אינו מהלך קסמים, ועל כן לא פעם האם הפונדקאית אינה נקלטת בפעם הראשונה וגם לא בפעם השלישית ועל כן טוב לדעת שאומנם בארץ המחיר יחסית גבוה, אך הוא מכסה שש החזרות, כמות שברוב הפעמיים אכן מספיקה.

יתרונות הבירוקרטיה בארץ

ידוע שהבירוקרטיה בארץ מאוד מסועפת ויסודית. עובדה שמצד אחד גוררת את התהליך לאורך כמה חודשים, אך מצד שני ניתן להיות בטוחים ורגועים לגבי מספר עובדות חשובות, כך שלעתים גם אם כמהים להחזיק ביד תינוק, איכות הדרך שווה את ה"עיכוב". להלן היתרונות שמאחורי הפרוצדורה:

ניתן להיות בטוחים שהאם הפונדקאית פועלת מתוך רצון אישי וללא כפייה.
ניתן להיות רגועים שהאם הפונדקאית נמצאה ראויה ובריאה, הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית, כך שההליך לא יפגע בה או בכם.
ניתן להיות רגועים שהאם הפונדקאית מקבלת את הליווי והתמיכה לה היא זקוקה.

ליווי האם הפונדקאית מקרוב

להביא ילד לעולם מתחיל עוד משלב ההיריון, ועל כן העובדה שההורים המיועדים אינם בהיריון באופן פיזי, אינה אומרת שהם אינם עוברים את ההליך מרחוק, ולו באופן רגשי - אם מבחינת התרגשות, הכנת הבית והנפש. מכאן שטוב לדעת שכל עוד בוחרים לעבור את ההליך בארץ, ניתן להיות בקשר רציף עם האם הפונדקאית, לעקוב ביחד עמה אחר הבדיקות השונות, הבעיטות הראשונות, שלב ההתהפכות בבטן וכדומה, כלומר העובדה שניתן להיות חלק בלתי נפרד מההיריון עוזרת להפנים שעומד להגיע ילד חדש למשפחה, עוזרת להתחבר אל הילד ועוזרת ברגע האמת לחבק אותו, לשמוח בו ולהכניסו לקן המשפחתי שכה חיכה לו.

צו הורות

לאחר שהרך הנולד התווסף למשפחה (שבחרה לעבור פונדקאות בישראל), יש לעבור פרוצדורה משפטית קלילה, יש לרשום את הרך הנולד על שמם בת"ז, כאשר הליך "צו הורות" לוקח לא יותר מחודש ימים. מכאן שגם אם בזמן זה על הילד לשהות בבית, עדיין מדובר בהתנהלות פשוטה למדי, במיוחד כאשר משווים את הפרוצדורה אל מול פונדקאות בחו"ל, סיטואציה שמצריכה להוציא דרכון ישראלי, כך שבמשך מספר שבועות על  ההורים והתינוק להישאר רחוק, כאשר נמנע מהם להעניק לתינוק את המיטה שמחכה לו בישראל.

תמיכה משפחתית

לא מעט אנשים אשר בוחרים לעבור הליך פונדקאות הם הורים חדשים או הורים יחידניים, משמע מדובר באנשים אשר צמאים לסביבה מכילה, תומכת ומסייעת, ולו על מנת לחוש תמיכה, שיהיה אל מי לפנות כאשר עולה סימן שאלה כזה או אחר וכמובן שגם על מנת לקבל סיוע פיזי, כגון יד שמבשלת ארוחה חמה, עוזרת עם החלפת החיתול הראשונה ואף מאפשרת לתפוס תנומה בלב שקט. מכאן שכאשר עוברים את ההליך בארץ ניתן ליהנות מהיתרון הגדול של הקרבה למשפחה.

דת

עבור לא מעט אנשים חשוב לדעת שהאם הפונדקאית גם כן יהודייה, ועל כן כאשר עוברים את ההליך בארץ ניתן להיות רגועים, ולו כי החוק קובע שהאם הפונדקאית חייבת להיות מאותו הדת של ההורים המיועדים. מדוע הדבר חשוב? כיוון שבאופן שכזה התינוק זוכה לקבל באופן אוטומטי את מעמדו ההלכתי כיהודי, ולו כי פשוט מאוד האם הפונדקאית בעצמה יהודייה.

שפה

לעבור הליך פונדקאות הנו הליך משמח ובו זמנית מלחיץ. אי לכך הידיעה שכל ההתנהלות מבוצעת בשפה העברית – כולל ייעוץ רפואי ושלבי בירוקרטיה והסכמים, מסייעת להרגיש יותר בשליטה ומכאן שגם לקבל החלטות יותר מושכלות, כך שניתן לחוש בבית – מבלי לחשוש שמא לא הבנתם כהלכה ייעוץ כזה או אחר.

מקבלים החלטה!

לסיכום נציין שההחלטה להביא ילד לעולם כבר משמחת והידיעה שישנה דרך (גם אם לאורך תקופה הדבר נראה בלתי מושג) גם כן משמחת, אך בנקודה זו יש לעצור ולשאול היכן נכון עבורכם ספציפית לעבר את ההליך – אם מבחינה הלכתית, כספית, הרכב משפחתי, אילוצי עבודה וכדומה. מה שלא תבחרו – שיהיה המון שמחה והצלחה בביתכם!

738 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת surmom
כל מה שצריך לדעת על תרומת ביצית בישראל תרומת ביצית היא הליך המיועד לנשים שאינן יכולות לייצר ביציות איכותיות בעצמן או שאינן יכולות לייצר ביצית כלל. בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות בישראל, כיום, נשים במצב זה, אשר מעוניינות להתגבר על קושי זה, יכולות לעבור הליך תרומת ביצית בישראל. הבעיה הגדולה ביותר בפניה ניצבות נשים כאלה כיום, היא המחסור בביציות. אם כן, מי יכולה לתרום ביצית? מי יכולה לקבל תרומת ביצית בישראל?
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 3 שנים 7 חודשים