לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2660 מאמרים 635 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חידוש תו נכה

פורסם בתאריך 23/10/2018      /      נכתב ע"י dudish

חידוש תו נכה – כל המיתוסים, כל האמת

עורכי דין הפעילים להנפקת תו נכה נוכחים מדי יום ביומו לקשיים העומדים בפני נכים המבקשים להקל על עצמם את הנסיבות שאליהן נקלעו. אחת המציאויות היותר כואבות היא ההיתקלות בנכים המבקשים שוב ושוב לחיות חיים ברמה סבירה, אך נאלצים לטרטר את עצמם מרופא לרופא תוך שהם ממתינים לאישור המיוחל, שלא תמיד מגיע.

היום אפשר לחדש תו נכה באינטרנט

רבים מאמינים כי בשל יצירת מאגר שמות מורשי החניה שהונפק באפריל 2018, הליך הוצאת קבלת רישיון החנייה פשוט וזריז הרבה יותר. אחרים סבורים כי חידוש תו נכה מצריך מילוי טופס ושליחה שלו.

הלכה למעשה, הליך חידוש תו נכה הינו מורכב ורב שלבים. גם כיום, נכים רבים המבקשים לקבל אישור לתו נכה או לחדש את הרישיון הישן, נדחים בתום התהליך המייגע. התפתחויות אלו עלולות להביא להידרדרות פיזית במצבו של הנכה בשל ההכרח להתנייד ללא תו נכה, לחנות במקומות מרוחקים ולאמץ את הגוף יתר על המידה, גם בתנאים סביבתיים שאינם מתאימים למצבו של הנכה.

תו נכה ניתן לתקופה בלתי מוגבלת

טעות זו מובילה נכים רבים להימנע מהגשת בקשה לחידוש תו נכה כעבור שנה ולנהיגה וחנייה עם תעודה שאיננה בתוקף. הסיכונים הטמונים בכך עלולים להוביל לסיבוכים מיותרים שהטיפול בהם הינו בעל השלכות חמורות עוד יותר על חייו של האדם, אשר בהיעדר תעודה נדרש לטלטל רגליו ולהמציא אישורים מחדש, להגיע לרופאים ולמשרד הרישוי, לעתים רק על מנת להידחות בסופו של התהליך.

תו נכה מוענק לתקופה של מספר שנים בהתאם למצבו, אבחונו והסעיף שבגינו הוגשה הבקשה לקבלת תו חנייה לנכה. לקראת תום תקופת הרישיון, על הנכה להגיש בקשה לחידוש תו נכה.

"ברגע שכבר קיבלתי אישור, אין צורך בבדיקות נוספות"

טעות נפוצה! טעות זו מובילה בעלי תו חנייה רבים לדחות את הגשת הבקשה לחידוש עד לרגע האחרון ולהתמודד עם מצבים מלחיצים, חוסר ידע, מערכת בירוקרטית מורכבת ומסורבלת והכרח לתת תשובות אשר ללא הנחייה מקצועית – יביאו לסירוב לבקשה.

עם תום תקופת האישור לחנייה, על האדם להוכיח מחדש את זכאותו לקבלת תו נכה וזאת למרות שכבר קיבל את האישור בעבר, ואפילו מספר פעמים.

סעיף זה של החוק מחייב נכים לעבור שוב ושוב את אותן הבדיקות, לעתים, שנה אחר שנה. בדיקות אלו כוללות ביקורים אצל רופאים שונים, אישורים מקופות החולים ומבתי חולים, רופאים רלוונטיים ועוד. לאחר ביצוע כל הבדיקות הנדרשות, על הנכה להגיש את הבקשה למשרד התחבורה ולהמתין לתשובה שיכולה להגיע כעבור מספר שבועות ולעתים אפילו כעבור מספר חודשים.

"אצלי זה לא יקרה"

הנכות האמתית של האדם, חוסר האונים והערכה כנה ומדויקת של המוגבלות אכן מפגישה את האדם הנכה עם מצבים לא פשוטים. ברוב המקרים, היא גם זו המביאה אותו להאמין כי במצבו "לא יטרטרו אותו" להביא אישורים נוספים וכי בשל מצבו הרגיש הוא יקבל את האישור בהקדם האפשרי. למרבה הצער, מקרים אלו כמעט ואינם מתרחשים.

על מנת להאיץ את התהליך יש צורך בהיכרות עם האופן בו משרד התחבורה מתנהל, השיקולים העומדים מאחורי ההחלטות לאישור או קבלה של בקשות, משכי הזמן הנדרשים לטיפול בבקשה וההיערכות הנדרשת בהתאם לכך.

במטרה לקבל את הטיפול המהיר ביותר בבקשה, רצוי להימנע מריצות מיותרות והתמודדויות מעייפות ולפנות לקבלת חוות דעת מקצועית בהקדם, אשר תאפשר לקבל הכוונה וידיעה ברורה יותר באשר לאופן ההתנהלות הרצוי.

655 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת dudish
עוגת תפוזים בחושה אני לא יודעת בני כמה אתם, אבל מאחר ואני אישה – לא אחשוף גם את גילי (הרי לא מנומס לשאול גברת לגילה). בכל אופן, אני סבורה שהסיפור הקטן שיש לי לספר אודות ישראל היפה והטובה ותפוזים בוודאי יסגיר את הגיל שלי (אבל אל תגלו לאף אחד, כן?).
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 1 שנים 2 חודשים
סקר שוק: מחירים של ציורי קיר צריך להבין ממה מורכבת הצעת מחיר לציור קיר כדי לדעת איך לדבר בשפה הנכונה עם אמן ציורי הקיר שמעוניינים לשכור את שירותיו
פורסם בקטגוריית אמנות, לפני 3 שנים 7 חודשים
תאורה לגידול צמחים בבית - טיפים לגנן הביתי בין אם מדובר בגידול תבלינים, פרחים או כל צמח אחר, חשוב להכין מראש תאורה בעלת תנאים מתאימים. כדי שתוכלו לבחור בחכמה את התאורה האידיאלית עבורכם, ליקטנו מהמומחים בתחום מספר טיפים רלוונטיים.
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 11 חודשים 3 שבועות
תזונה נכונה היא תזונה מהצומח דיאטה ים תיכונית מבוססת או מתמקדת במזונות שהמקור שלהם צמחי. היא כוללת לא רק פירות וירקות, אלא גם אגוזים זרעים, שמנים, דגנים מלאים וקטניות
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 1 שנים 3 שבועות
Volcano וופורייזר מבית Storz & Bickel - חווית אידוי ברמה אחרת! אם אתם חובבי וופורייזרים ומעוניינים ליהנות ממכשיר אידוי ברמה הגבוהה ביותר אז אתם חייבים להכיר את הוולקנו, באנגלית: Volcano
פורסם בקטגוריית גמילה מעישון, לפני 1 שנים 8 חודשים