לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תאורה לגידול צמחים בבית - טיפים לגנן הביתי

פורסם בתאריך 22/11/2018      /      נכתב ע"י dudish

תאורה לגידול צמחים - הגינה הפסטורלית הפרטית

כמעט לכולנו יש חלום ישן ולא ממומש לגידול צמחים באופן ביתי. חולמים על גידול תבלינים, פרחים, ירקות וירוקים אחרים? כדאי שתכינו את עצמכם עם סט ציוד רלוונטי שיבטיח גידולים איכותיים, ברמה גבוהה.

החלטתם לגדל את הצמחים שלכם בעצמכם?

בין אם מדובר בגידול תבלינים, פרחים או כל צמח אחר, חשוב להכין מראש תאורה לגידול בעלת תנאים מתאימים. כדי שתוכלו לבחור בחכמה את התאורה האידיאלית עבורכם, ליקטנו מהמומחים בתחום מספר טיפים רלוונטיים.

מתי יש צורך בתאורה לגידול צמחים?

תאורה לגידול צמחים מחליפה את האור הטבעי המגיע מן השמש. גידול צמחים בתנאים ביתיים ותנאים מלאכותיים, מצריך תאורה רבת עוצמה אשר מיועדת להחליף את אור השמש ויכולה לפעול גם בשעות הלילה. באופן  זה, השליטה על הגידול היא מרבית.

אחד מסוגי הגידול הביתי בהם התאורה הביתית היא משמעותית ביותר הוא תחום הגידולים ההידרופוניים. גידולים הידרופוניים פוטרים את הצורך באדמה ומאפשרים גידולים איכותיים, עשירים בטעמים ובצבעים תוך שתילת הצמח בתמיסה בעלת המינרלים הדרושים לצמח על מנת לגדול.

מדוע יש צורך בתאורה לגידול צמחים?

עם התפשטות האורבניזם, יותר ויותר תושבים עירוניים ביקשו להעשיר את הסביבה הקיימת בגידולים ממגוון סוגים, צבעים ולמגוון מטרות. בעוד שבמדינות אחרות בעולם, הגידולים בתנאים מלאכותיים מהווים תחום המשגשג כבר שנים רבות, בישראל אנחנו עדים להתפתחותו רק בשנים האחרונות.

תאורה נכונה לגידול הצמח מבטיחה תהליכי פוטוסינתזה איכותיים, גידול בזמנים הנכונים, שמירה על קצב גדילה מבוקר והדרגתי ותוצאה טובה בשלבים הסופיים של הגידול. חשוב לדעת להתאים את סוג התאורה ואת עוצמתה לסוג הגידולים ולשלב הגידול הרלוונטי.

לשם כך, רצוי להתייעץ עם מומחים בתחום, אשר לרוב נכונים לייעץ וללוות בתהליכי הגידול הביתי.
ישנם סוגים שונים של נורות המיועדים לגידול צמחיה בתנאים שונים, כמו גם נורות שונות המתאימות לשלבי גידול משתנים, תנאי מזג אוויר ועוד. כל אלו משפיעים על הבחירה בסוג המתאים של התאורה הנדרשת לסוג הצמחים הקיימים ברשותכם.

סוגים שונים של נורות גידול מקצועיות

HPS – High Pressure Sodium

נורה בעלת הספקים גבוהים במיוחד המתאפיינת בעמידות גבוהה. נורות HPS הן נורות מקצועיות ואידאליות לשלבי הגידול וההפרחה. בשילוב נכון של תאורה בעוצמה מתאימה ובמרחק הולם וכן מערכת אוורור אשר תאפשר את הטמפרטורה המתאימה לפריחה יפה של הצמח.
MH -  נורות המפיקות אור בעוצמות גבוהות במיוחד ומסיבות אלו, מתאימות רק לשלבים הראשוניים של הגידול.

נורות פלורסנט

נורות פלורסנט נחשבות ליעילות לתהליך הפוטוסינתזה של הצמח אבל יחד עם זאת, הן אינן מספקות את רמת האור הטובה ביותר כך שגם הגידול לא יניב את התוצאות המרשימות ביותר.

לגידול אולטימטיבי יש לבחור בתאורה הטובה ביותר לכל אחד משלבי הגידול, זאת, תוך התייעצות עם אנשי המקצוע המתמצאים בתחום להבטחת התוצאה הטובה ביותר בהתחשב בתנאים הסביבתיים, מטרות הגידול, סוגי הגידול ועוד.

2898 צפיות
9 כניסות
מאמרים נוספים מאת dudish
Volcano וופורייזר מבית Storz & Bickel - חווית אידוי ברמה אחרת! אם אתם חובבי וופורייזרים ומעוניינים ליהנות ממכשיר אידוי ברמה הגבוהה ביותר אז אתם חייבים להכיר את הוולקנו, באנגלית: Volcano
פורסם בקטגוריית גמילה מעישון, לפני 5 שנים 8 חודשים
סקר שוק: מחירים של ציורי קיר צריך להבין ממה מורכבת הצעת מחיר לציור קיר כדי לדעת איך לדבר בשפה הנכונה עם אמן ציורי הקיר שמעוניינים לשכור את שירותיו
פורסם בקטגוריית אמנות, לפני 7 שנים 8 חודשים
הלבנת שיניים ביתית של Crest 3D White Whitestrips: אתם שאלתם, אנחנו משיבים ערכת הלבנת שיניים ביתית 3D White Whitestrips מבית היוצר של Crest הפכה לפופולרית מאוד בזמן האחרון מאחר והיא מעניקה פתרון נפלא לבעיה שרבים סובלים ממנה, שיניים צהבהבות ומוכתמות
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 5 שנים 5 חודשים
מזון לכלבים בררניים זה יכול לקרות במשפחות הכי טובות. רוב הילדים אוכלים מה שנותנים להם אבל יש ילד אחד שאכילה עבורו היא פעילות מומלצת בלבד, אופציונלית, לא משהו הכרחי לקיומו.
פורסם בקטגוריית חיות בית, לפני 5 שנים 8 חודשים
על הקשר שבין מתח נפשי ועלייה במשקל היום כבר ידוע לכולם כי מתח נפשי וסטרס הם לא בריאים. אך האם ידעתם שהם גם תורמים לעלייה במשקל? מחקרים מוכיחים את הקשר בין מתח נפשי, אכילה מופרזת והשמנת יתר.
פורסם בקטגוריית בריאות נפשית, לפני 5 שנים 8 חודשים