לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3206 מאמרים 883 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מיזוג חברות

פורסם בתאריך 27/11/2018      /      נכתב ע"י sdmediamcc16@gmail.com

כאשר שתי חברות חוברות יחד לחברה אחת , מתבצע תהליך שנקרא "מיזוג חברות" .

מיזוג חברות טעון מספר אישורים, בניהן אישור של האסיפה הכללית ואישור של הדירקטוריון בכל אחת מן החברות המתמזגות.

לפני שחברה מתמזגת עם אחרת אותו דירקטוריון שם על כף המאזניים שיקולים כלכלים שונים שמטרתם הראשונית היא לבדוק שאותה חברת יעד תוכל לקיים את כלל התחייבויותיה לנושים השונים.

במידה ובכל חברה אישר הדירקטוריון את המיזוג,  תכתב יחדיו הצעת מיזוג אשר תיחתם על ידי כלל הדירקטוריונים מכלל החברות המתמזגות.

ישנם מצבים אשר מיזוג החברות מותנה בתנאים מסוימים שאמורים להתבצע לשם אותו מיזוג.

בעת מיזוג החברות חלה חובה על החברות המתמזגות להמציא את הצעת המיזוג אותה ציינו כעת לרשם החברות ולהודיע לנושים השונים על תהליך המיזוג.

על פי החוק, לכל חברה ישנם "נושים מובטחים" ומשכך בעת המיזוג, החברה המתמזגת תדאג להציג בפני הנושים המובטחים את אותה הצעת מיזוג.

ישנם מקרים רבים אשר נושים שונים מתנגדים להליך המיזוג ולכן בית המשפט יכול לפסוק על מניעת המיזוג או עיכוב ההליך עקב שיקולים כלכלים. בית המשפט בוחן האם החברה המתמזגת יכולה לעמוד תחת כלל התחייבויותיה הכספיות.

להליך מיזוג החברות תוצאות רבות ומגוונות.  כעת נסקור את החשובות שבהן;
 
א. בעת מיזוג החברות, כלל הנכסים וההתחייבויות הן לחיוב והן לשלילה, יועברו לחברה הקולטת.

ב. לעניין הליכים משפטים שונים כגון הליכי הוצאה לפועל והליכים נוספים, החברה הקולטת תשמש כחברת יעד בכל עניין משפטי.

ג. לעניין שעבודים הרשומים על שם החברות המתמזגות- רשם החברות יעביר בעת הרישום את כלל השעבודים לפנקס השעבודים של החברה הקולטת.

ד. בסוף הליך מיזוג החברות, רשם החברות ינפיק תעודה המאשרת את מיזוג החברות.

ה. רשם החברות דואג לחסל ממרשמיו את החברה הנרכשת מיד לאחר המיזוג.

עלינו לזכור כי לכל אחת מהחברות המתמזגות לחברה  אחת,  בסופו של יום ישנן תכונות ומאפיינים שונים שעתידים להמשיך ולבוא לידי ביטוי בחברת היעד בשילוב הנכון .

לכן, תהליך המיזוג דורש ידע, מקצועיות רבה וליווי צמוד ומוקפד לכלל החברות המתמזגות שכן זהו הליך מסורבל ועשיית טעות בתהליך שכזה הינה בבחינת מעשה מכריע. 

495 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת sdmediamcc16@gmail.com
מפעלים למכירה בעולם העסקי ישנן תנודות ושינויים רבים. קיימים מפעלים למכירה שהיו בעבר מפעלים מצליחים מאוד אך עם השנים נוצר מצב של שחיקה או ירדה במכירות וכתוצאה מכך בעלי המפעל החליטו על מכירת המפעל.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שנים 8 חודשים
אירועים על חוף ים בעולם כולו, אירועים על חוף ים נחשבים לפסגת הבחירה. תיירים רבים בוחרים לחגוג אירועים על חוף הים כאן בישראל. והם לא טועים. גם בקרב הישראלים, סוג זה של בחירה נחשבת למבוקשת ביותר. גני אירועים רבים מחפשים כיצד ליצור בידול מבין מגוון האופציות המוצעות כיום. אין ספק שגן אירועים שבאמתחתו מקיימים אירועים על חוף ים נחשב לגן מבוקש מאוד.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 5 חודשים
גן אירועים על הים גן אירועים על הים - קיימים המון גנים ברחבי הארץ. השאלה המכרעת היא איך נבחר בגן אירועים על הים אשר יתאים בדיוק לצרכים ולרצונותינו.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 7 חודשים
אירועים על הים אירועים על הים מתקיימים בכל יום ובכל מצב. ישנם אירועים על הים שיתקיימו בדרך כלל רק בחודשי הקיץ כגון חתונות, בר מצוות ואירועים משפחתיים שונים. מנגד ישנם אירועים על הים שיתקיימו גם בחודשי החורף וזה בעזרת קירוי המקום או בבחירת יום שמשמי באקראי.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 7 חודשים
חתונה על הים פעמים רבות בני זוג תוהים האם יוכלו להגישם שאת חלומם ולקיים חתונה על הים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 7 חודשים