לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מדוע מגילת אסתר לא תעלה לכם פחות מ-2000 שקל.

פורסם בתאריך 29/11/2018      /      נכתב ע"י שמוליק

לא פעם אנשים מתקשרים אליי ושואלים למה לקנות מגילת אסתר על קלף כל כך יקר. כשאני שואל אותה מה יקר ובכמה הציעו להם . התשובה שלהם מתחלקת לשניים

  • אלו שהציעו להם מגילות פשוטות מ 2000 שקל
  • אלו שהציעו להם מגילות במחירים גבוהים מ 1000 דולר ומעלה.

 

אז בואו נעשה קצת סדר.  מגילה אשכנזית באופן עקרוני יקרה יותר  מגילה בכתב ספרדי. ויש לזה סיבה מוצדקת זמן הכתיבה של מגילה אשכנזית גבוה ב לפחות 30% יותר מאשר מגילה ספרדית.

ולכן אם יציעו לכם מגילה בטווח הנמוך ככל הנראה יוציעו לכם מגילה בכתב ספרדי (שלא יהיה לכם ספק גם אתם אשכנזים אתם יוצאים ידי חובה לא לדאוג).  או לחילופין יתכן ונפלתם על מתלמד, בדרך כלל במהלך לימודי כתיבת סתם מתנסים ומתאמנים על כתיבת מגילה. ולכן הם מוכנים למכור זאת יותר בזול. האם זה בעיה?  אם בדקתם את המגילה והיא נראית לכם סביר ממש לא. הסיבה שהם מתנסים על מגילת אסתר כיוון שאין בה אזכרות( שם הי) וממילא אם יש טעות ניתן לבצע תיקונים ללא בעיה הלכתית.

אם המחיר שהציעו לכם הוא כבר בטווח 1000 דולר ומעלה רוב הסיכויים שמדובר על סופר מומחה, אומן, עם כתב מיוחד מאוד וברור כתיבה מדוייקת בתוך השורות וקו אחיד. ואתם משלמים את מה שאתם מקבלים הכתיבה יפה והקריאה נוחה.

 לפעמים הסיבה לעלות יקרה של המגילה נובעת גם מאומנות נוספת כמו עיטורים על המלך.  עיטורי המלך זה אומנות יהודית מוקדמת. ניתן למצוא מגילות עתיקות עם ציורים מיוחדים מאוד ואיורים מרשימים מתקופות קדומות מאוד. גם היום ישנם אומנים ובעיקר אומניות מוכשרות שעושות זאת. גם בית המגילה או הנרתיק שלה, הכיסוי שלה הוא מקום לאמנות ויצירתיות רבה. ישנם בתי מגילה מכסף או אם ריקועי כסף ואז גם המחיר כמובן בהתאם. ישנם אומנים המתמחים עבודות עץ ייחודיות הוא ביצירת בתי  מגילת אסתר מרשימים ומקוריים.

מקווה שבסיום הקריאה יש לכם קצת יותר מושג על מה אתם משלמים כשאתם קונים מגילת אסתר.

 

871 צפיות
71 כניסות
מאמרים נוספים מאת שמוליק
מדריך לרכישת סוכה דגשים חשובים בקניית הסוכה. איך לא תתאכזבו מהקניית סוכה לא מתאימה. ומה חשוב לשאול את המוכר על מנת שתמצאו את הסוכה שתתאים למשפחה שלכם.
פורסם בקטגוריית חגים, לפני 4 שנים 3 שבועות
הפתרון הנוח למסעדות ואולמות אירועים בסוכות מסעדות ואולמות אירועים יכולים להקים סוכה ע"י צוות מיומן. מה צריך לדעת בשביל להקים את הסוכה הטובה עבורכם.
פורסם בקטגוריית חגים, לפני 3 שנים 11 חודשים