לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3266 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מעליות בבניה בישראל בפסגת דן

פורסם בתאריך 29/11/2018      /      נכתב ע"י סער

תקנות התכנון והבנייה קובעות כי בניין גבוה למשל בפרויקט פסגת דן הוא כזה שבו הפרשי הגובה בין מפלס הכניסה לבין הקומה הגבוהה ביותר המיועדת לאכלוס עולה על 13 מטר.
לפי התקנות, בבניין רב קומות מעל 27 מטר צריכה להיות גישה לשתי מעליות. 
מידות התא של מתקני הרמה צריכות להיות לכל הפחות 80X120 ס"מ. לצורך השוואה, גודל מתקנים המיועדים ל-6 נוסעים הוא 1.3 מ"ר, אך ניתן לקבל לפי התקן היתר לבניית מתקן של עד 1.17 מ"ר. הדרישות המופיעות לעיל מספקות את התשתית עבור התקן במבנים גבוהים. בבניין גבוה בפסגת דן צריכות מידותיה של מעלית אחת לפחות לאפשר הובלה של מעל שישה אנשים. מעבר לכך, בכל דירה, משרד או אולם בבניין רב קומות אמורה להיות גישה בכל קומה לשתי מעליות לפחות. אספקת החשמל להנעת המתקנים צריכה להיות מופרדת ממנגנון החשמל של הבניין ובבניין רב קומות יש להגדיר מתקן אחד בתור "אלונקה".
דרישות תכן לתכנון מעליות: 
נעימות נסיעה ועצירה, זמן נסיעה נטו– לא יעלה על 25 שנ' בממוצע, זמן המתנה - לא יעלה על 25 שנ' בממוצע, מיקום בבניין – מרכזי ומרחקי הליכה קצרים,
 התאמה לשירות בין הקומות בכל שעות היום, בעת הפסקת חשמל יופעלו בבניין רב-קומות שתי מעליות לפחות, ע"י זרם חשמל שמספק הגנרטור שבבניין.

ישראלים רבים מעוניינים לגור בבניין עם מעלית כדי ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר כמו בפרויקט פסגת דן. ללא מעלית הדיירים צריכים לעלות ולרדת במדרגות הצרות מספר רב של פעמים בכל יום, ובכל פעם שהם צריכים לקחת את הכלב לטיול, ללוות את הילד לבית ספר, לחבר או לחוג, או לסחוב קניות לדירה.

המעלית מאפשרת גם לקשישים להמשיך לגור בקומות עליונות, היא מסייעת למשפחות עם תינוקות וילדים קטנים לצאת בנוחות מהדירה ולא לסחוב את הילדים והציוד הרב בידיים. למעשה, המעלית חשובה לכל הדיירים בבניין, כולם יכולים להשתמש בה כאשר הם חוזרים מקניות, מעוניינים לפנות מוצר חשמלי כבד מהבית וכדומה.

428 צפיות
5 כניסות
מאמרים נוספים מאת סער
מגדלי מגורים בישראל - פרויקט פסגת דן דוגמא למגמות בתחום מגדל מגורים הוא בניין מגורים גבוה - מעל 10 או 12 קומות. בקרב אדריכלים ומתכנני ערים קיימים ויכוחים עד כמה מגדלים באמת תורמים לצפיפות העירונית והאם צפיפות זו באה על חשבון איכות החיים של התושבים
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 11 חודשים
פסגת דן- שוברים את המחיר זה לא סוד שבשנים האחרונות מחירי הדירות בתל אביב לא מפסיקים לעלות. המסעדות, התרבות, האווירה המיוחדת, הים ובעיקר אווירת החופש – כל אלה הופכים אותה לעיר ללא הפסקה שכל כך הרבה רוצים לגור בה. בה ולא בכל עיר שכנה, שהמחירים בה הם בסביבות 20% פחות, דוגמאת הפרויקטים של פסגת דן.
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 1 שנים 1 חודשים
פסגת דן- עיצוב מנצח עיצוב דירה חדשה לדוגמה בפרויקט פסגת דןהוא דבר לא רק כייפי מאוד, אלא גם מדובר באתגר לא קטן. מצד אחד יש את חופש הפעולה ליצור ולעצב את הדירה עליה חלמתם כבר מספר שנים, ויש גם מקום להתפרע עם יצירתיות ומענה על צרכים, ומצד שני הבית "ערום" לחלוטין ואם את או אתה לא בוגרי מגמת עיצוב באיזה בית ספר, איך מלבישים אותו מאפס בצבע ואופי שיתאימו אחד לשני ויממשו את הרצונות שלכם בבית?
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 1 שנים 1 חודשים
בנייה רוויה כאשר אנחנו מדברים על בנייה רוויה כגון פרויקט פסגת דן, אנחנו מדברים על בנייה צפופה בשטח שבו יש רבי קומות המאוכלסים במשפחות מרובות.
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 1 שנים 2 חודשים
דניה סיבוס ופרוייקט פסגת דן פרוםיל חברה קצר של דניה סיבוס בע\"מ, חברת בת של אפריקה ישראל להשקעות בע\"מ.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 9 חודשים