לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2783 מאמרים 684 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חשיבות מפוחים לפינוי עשן

פורסם בתאריך 29/12/2018      /      נכתב ע"י olankri15

 

על הסכנות של האש אין צורך לספר כאן. כולנו יודעים שמדובר באחד מאיתני הטבע שכאשר הוא יוצא מכלל לשיטה ומשתולל באזור בו יש אנשים, התוצאות הרות אסון. כיום יש מודעות רבה לעניין וגם תקנים שנועדו להבטיח כי המבנים השונים לא יאפשרו התלקחות. ובמקרה שכן מתקלחת האש המבנה לא יהפוך למלכודת עשן. וזאת בגין מערכות מפוחי עשן שמותקנות במקום.

מה מתרחש כשפורצת האש?

בכל מבנה עלולה לפרוץ שריפה. לא נעים לחשוב על כך, אבל עוד יותר לא נעים להיקלע לסיטואציה כזו בלי להיות ערוכים אליה. ולכן חשוב מאוד להתקין בכל מבנה מערכות לגילוי עשן וכן ספרינקלרים ואביזרים נוספים שנועדו למנוע התלקחות. מערכות נוספת ובעלת חשיבות רבה היא מערכת לפינוי עשן. מדובר על מפוחים מיוחדים שמתקינים אותם בשטח המבנה. מפוחים אלו ייכנסו לפעולה מבוקרת על ידי צוות כבאים במקרה שתפרוץ שריפה.

העשן והגזים הרעילים

חשוב לדעת כי אחוזים רבים מקרב הנפגעים בשריפות הם דווקא אלו ששאפו עשן ונפגעו כתוצאה משאיפת חומרים רעילים. העשן והחומרים הרעילים מכניסים אל תוך הגוף של האדם נזק שמתפשט בכל הגוף. מסיבה זו יש חשיבות רבה להתקנה של מערכות מפוחים לפינוי עשן. מערכות אלו יבטיחו כי במקרה ותפרוץ שריפה העשן יתפנה החוצה באופן מבוקר ובצורה מתוכננת כך שבתוך המבנה ייווצר אזור נקי מעשן שהוא יהיה בטוח לשהייה.

התאמה, איכות, מקצועיות

כדי שהמפוחים אכן יעשו את העבודה שלהם כיאות חשוב לבחור בשימת לב את המפוחים הנכונים. כמו כן יש לוודא כי החברה שמתקינה אות היא חברה מורשית שמכירה את הנהלים בתחום ומבטיחה לכם אספקה של מפוחים וגם מערכות אוורור איכותיים ויעילים לצד התקנה נכונה על פי נתוני המבנה.

307 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת olankri15
התקנת טלוויזיה על קיר – מבצעים ע"י מתקינים מוסמכים כולנו צופים בטלוויזיות חכמות ובגדלים שונים. ישנן טלוויזיות שהן קטנות יותר וכאלה שהן גדולות ועל מנת לחסוך במקום, אנו נעדיף התקנת טלוויזיה על הקיר. היחס המומלץ הוא 10 אינץ' מסך, על כל מטר של חדר. על מנת להתקין באופן בטיחותי את הטלוויזיה על הקיר, יש לזהות את הקיר שעליו תותקן הטלוויזיה.
פורסם בקטגוריית טלוויזיה, לפני 2 חודשים 3 ימים