לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3076 מאמרים 825 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מיזוגים ורכישות

מיזוגים ורכישות

פורסם בתאריך 30/12/2018      /      נכתב ע"י sdmediamcc16@gmail.com

מיזוגים ורכישות – תהליכים שמתקיימים בשוק החופשי מידי יום ברחבי העולם. מיזוגים ורכישות עוסקים ברכישת חברות חדשות/ קיימות הנרכשות על ידי אותם אנשים שרואים פוטנציאל עסקי באותה חברה .

מיזוג חברה קורה כאשר שתי חברות מתמזגות יחדיו לחברה אחת ונוצרת בסופו של דבר חברה אחת המורכבת משתי חברות שונות.

נושא המיזוגים והרכישות דורש יידע נרחב בתחום ומקצועיות רבה שכן עשיית טעויות בתחומים אלה עשויות להיות טעויות קריטיות שמסכנות כספים רבים, מעמדות שונים בחברה ועוד.

כאשר רוכשים חברה חדשה, על אותו רוכש פוטנציאלי לקחת בחשבון כי בדק היטב את כלל הנתונים על פי דוחות כספיים , מאזנים וכד' שהחברה אכן כדאית לרכישה. חשוב מאוד לדעת מהי התמונה האמיתית לפי שמבצעים מהלך שכזה.

נושא המיזוגים והרכישות עוסק במספר תחומים נוספים כגון: גיוס שותפים, עסקים למכירה, רכישת חברה, ליווי בכירים, הערכת שווי חברות לפני הרכישה והמיזוג עצמו.

כשבאים לרכוש/ למכור חברה מסוימת, על בעלי החברה לקחת בחשבון שיקולים שונים כגון: מי הם הספקים עמם עובדת החברה, לקוחות , לאיזה שווקים פונה החברה? , סקירת היסטורית החברה- מה עבר עליה בשנים שלפני תהליך המיזוג/ רכישה? האם התבצעו באותה חברה תהליכים ארגוניים ייחודים? מהו מבנה החברה? מיהם מתחרי החברה? מהם האמצעים, היכולות, הידע והמשאבים שעומדים לצד אותה חברה?

לעיתים, קורים מצבים בהם צדדים לעסקאות הרכישה מתלבטים האם לרכוש את הנכסים ואת הפעילות העסקית של החברה או שינסו לשמור על המבנה המשפטי של החברה וירכשו רק את מניות החברה. שאלה זו אמורה להתדיין על ידי אנשי מקצוע שבקיאים בתחום המיזוג והרכישה ועל ידי הרוכשים הפוטנציאלים.

מבחינת עובדי החברה שפעילותה נרכשה , באם תתקיים עסקה של רכישת מניות – עובדי החברה הנרכשת ימשיכו לשמור על רצף זכויותיהם מהתקופה אשר התחילו להיות מועסקים בחברה. מנגד, כאשר מתקיימת עסקה של רכישת פעילות החברה,הרוכשת החדשה תבחר האם להעסיק אצלה לפי בחירתה את עובדי החברה הנרכשת וחלק מהעובדים יסיימו את תפקידיהם בחברה.

יש לזכור שמאחורי כל תהליך עומדים בני אנוש, שחלקם מפרנסים משפחות שלמות ויש להתחשב גם בהם.

353 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת sdmediamcc16@gmail.com
מפעלים למכירה בעולם העסקי ישנן תנודות ושינויים רבים. קיימים מפעלים למכירה שהיו בעבר מפעלים מצליחים מאוד אך עם השנים נוצר מצב של שחיקה או ירדה במכירות וכתוצאה מכך בעלי המפעל החליטו על מכירת המפעל.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שנים 6 חודשים
אירועים על חוף ים בעולם כולו, אירועים על חוף ים נחשבים לפסגת הבחירה. תיירים רבים בוחרים לחגוג אירועים על חוף הים כאן בישראל. והם לא טועים. גם בקרב הישראלים, סוג זה של בחירה נחשבת למבוקשת ביותר. גני אירועים רבים מחפשים כיצד ליצור בידול מבין מגוון האופציות המוצעות כיום. אין ספק שגן אירועים שבאמתחתו מקיימים אירועים על חוף ים נחשב לגן מבוקש מאוד.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 3 חודשים
גן אירועים על הים גן אירועים על הים - קיימים המון גנים ברחבי הארץ. השאלה המכרעת היא איך נבחר בגן אירועים על הים אשר יתאים בדיוק לצרכים ולרצונותינו.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 5 חודשים
אירועים על הים אירועים על הים מתקיימים בכל יום ובכל מצב. ישנם אירועים על הים שיתקיימו בדרך כלל רק בחודשי הקיץ כגון חתונות, בר מצוות ואירועים משפחתיים שונים. מנגד ישנם אירועים על הים שיתקיימו גם בחודשי החורף וזה בעזרת קירוי המקום או בבחירת יום שמשמי באקראי.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 5 חודשים
חתונה על הים פעמים רבות בני זוג תוהים האם יוכלו להגישם שאת חלומם ולקיים חתונה על הים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 שנים 5 חודשים