לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2143 מאמרים 445 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מיזוגים ורכישות

מיזוגים ורכישות

פורסם בתאריך 30/12/2018      /      נכתב ע"י sdmediamcc16@gmail.com

מיזוגים ורכישות – תהליכים שמתקיימים בשוק החופשי מידי יום ברחבי העולם. מיזוגים ורכישות עוסקים ברכישת חברות חדשות/ קיימות הנרכשות על ידי אותם אנשים שרואים פוטנציאל עסקי באותה חברה .

מיזוג חברה קורה כאשר שתי חברות מתמזגות יחדיו לחברה אחת ונוצרת בסופו של דבר חברה אחת המורכבת משתי חברות שונות.

נושא המיזוגים והרכישות דורש יידע נרחב בתחום ומקצועיות רבה שכן עשיית טעויות בתחומים אלה עשויות להיות טעויות קריטיות שמסכנות כספים רבים, מעמדות שונים בחברה ועוד.

כאשר רוכשים חברה חדשה, על אותו רוכש פוטנציאלי לקחת בחשבון כי בדק היטב את כלל הנתונים על פי דוחות כספיים , מאזנים וכד' שהחברה אכן כדאית לרכישה. חשוב מאוד לדעת מהי התמונה האמיתית לפי שמבצעים מהלך שכזה.

נושא המיזוגים והרכישות עוסק במספר תחומים נוספים כגון: גיוס שותפים, עסקים למכירה, רכישת חברה, ליווי בכירים, הערכת שווי חברות לפני הרכישה והמיזוג עצמו.

כשבאים לרכוש/ למכור חברה מסוימת, על בעלי החברה לקחת בחשבון שיקולים שונים כגון: מי הם הספקים עמם עובדת החברה, לקוחות , לאיזה שווקים פונה החברה? , סקירת היסטורית החברה- מה עבר עליה בשנים שלפני תהליך המיזוג/ רכישה? האם התבצעו באותה חברה תהליכים ארגוניים ייחודים? מהו מבנה החברה? מיהם מתחרי החברה? מהם האמצעים, היכולות, הידע והמשאבים שעומדים לצד אותה חברה?

לעיתים, קורים מצבים בהם צדדים לעסקאות הרכישה מתלבטים האם לרכוש את הנכסים ואת הפעילות העסקית של החברה או שינסו לשמור על המבנה המשפטי של החברה וירכשו רק את מניות החברה. שאלה זו אמורה להתדיין על ידי אנשי מקצוע שבקיאים בתחום המיזוג והרכישה ועל ידי הרוכשים הפוטנציאלים.

מבחינת עובדי החברה שפעילותה נרכשה , באם תתקיים עסקה של רכישת מניות – עובדי החברה הנרכשת ימשיכו לשמור על רצף זכויותיהם מהתקופה אשר התחילו להיות מועסקים בחברה. מנגד, כאשר מתקיימת עסקה של רכישת פעילות החברה,הרוכשת החדשה תבחר האם להעסיק אצלה לפי בחירתה את עובדי החברה הנרכשת וחלק מהעובדים יסיימו את תפקידיהם בחברה.

יש לזכור שמאחורי כל תהליך עומדים בני אנוש, שחלקם מפרנסים משפחות שלמות ויש להתחשב גם בהם.

23 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת sdmediamcc16@gmail.com
אולמות אירועים על הים במדינת ישראל ישנם המון אולמות אירועים על הים הממוקמים לציידו של הים המרגיע. המון בעלי אירועים חולמים על עשיית אירוע באולמות אירועים על הים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 שבועות 1 ימים
אולמות בקיסריה אולמות בקיסריה- מה מייחד אותם משאר האולמות באזור? נתחיל בעובדה שאולמות בקיסריה ממוקמים ביישוב קסום- אחד מן היישובים הקהילתיים העשירים והעמידים במדינת ישראל.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 שבועות 1 ימים
חתונה על הים חתונה על הים , מי מאיתנו לא חלם להתחתן על הים ? איזה הורה לא חשב על יום חתונת ילדיו במקום קסום כמו זה ?
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 2 שבועות 3 ימים
גני אירועים בקיסריה גני אירועים בקיסריה ממוקמים על רצועת חוף מדהימה, הכוללת בתוכה בתי קפה ומסעדות. הקרבה לים של אותם גני אירועים נותנת ערך מוסף לחוגגים אירועים בגנים אלו.
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 2 שבועות 3 ימים
מפעלים למכירה בעולם העסקי ישנן תנודות ושינויים רבים. קיימים מפעלים למכירה שהיו בעבר מפעלים מצליחים מאוד אך עם השנים נוצר מצב של שחיקה או ירדה במכירות וכתוצאה מכך בעלי המפעל החליטו על מכירת המפעל.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שבועות 5 ימים