לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2260 מאמרים 482 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מיזוגים ורכישות

מיזוגים ורכישות

פורסם בתאריך 30/12/2018      /      נכתב ע"י sdmediamcc16@gmail.com

מיזוגים ורכישות – תהליכים שמתקיימים בשוק החופשי מידי יום ברחבי העולם. מיזוגים ורכישות עוסקים ברכישת חברות חדשות/ קיימות הנרכשות על ידי אותם אנשים שרואים פוטנציאל עסקי באותה חברה .

מיזוג חברה קורה כאשר שתי חברות מתמזגות יחדיו לחברה אחת ונוצרת בסופו של דבר חברה אחת המורכבת משתי חברות שונות.

נושא המיזוגים והרכישות דורש יידע נרחב בתחום ומקצועיות רבה שכן עשיית טעויות בתחומים אלה עשויות להיות טעויות קריטיות שמסכנות כספים רבים, מעמדות שונים בחברה ועוד.

כאשר רוכשים חברה חדשה, על אותו רוכש פוטנציאלי לקחת בחשבון כי בדק היטב את כלל הנתונים על פי דוחות כספיים , מאזנים וכד' שהחברה אכן כדאית לרכישה. חשוב מאוד לדעת מהי התמונה האמיתית לפי שמבצעים מהלך שכזה.

נושא המיזוגים והרכישות עוסק במספר תחומים נוספים כגון: גיוס שותפים, עסקים למכירה, רכישת חברה, ליווי בכירים, הערכת שווי חברות לפני הרכישה והמיזוג עצמו.

כשבאים לרכוש/ למכור חברה מסוימת, על בעלי החברה לקחת בחשבון שיקולים שונים כגון: מי הם הספקים עמם עובדת החברה, לקוחות , לאיזה שווקים פונה החברה? , סקירת היסטורית החברה- מה עבר עליה בשנים שלפני תהליך המיזוג/ רכישה? האם התבצעו באותה חברה תהליכים ארגוניים ייחודים? מהו מבנה החברה? מיהם מתחרי החברה? מהם האמצעים, היכולות, הידע והמשאבים שעומדים לצד אותה חברה?

לעיתים, קורים מצבים בהם צדדים לעסקאות הרכישה מתלבטים האם לרכוש את הנכסים ואת הפעילות העסקית של החברה או שינסו לשמור על המבנה המשפטי של החברה וירכשו רק את מניות החברה. שאלה זו אמורה להתדיין על ידי אנשי מקצוע שבקיאים בתחום המיזוג והרכישה ועל ידי הרוכשים הפוטנציאלים.

מבחינת עובדי החברה שפעילותה נרכשה , באם תתקיים עסקה של רכישת מניות – עובדי החברה הנרכשת ימשיכו לשמור על רצף זכויותיהם מהתקופה אשר התחילו להיות מועסקים בחברה. מנגד, כאשר מתקיימת עסקה של רכישת פעילות החברה,הרוכשת החדשה תבחר האם להעסיק אצלה לפי בחירתה את עובדי החברה הנרכשת וחלק מהעובדים יסיימו את תפקידיהם בחברה.

יש לזכור שמאחורי כל תהליך עומדים בני אנוש, שחלקם מפרנסים משפחות שלמות ויש להתחשב גם בהם.

82 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת sdmediamcc16@gmail.com
גן אירועים על הים גן אירועים על הים - קיימים המון גנים ברחבי הארץ. השאלה המכרעת היא איך נבחר בגן אירועים על הים אשר יתאים בדיוק לצרכים ולרצונותינו.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 חודשים 6 ימים
אירועים על הים אירועים על הים מתקיימים בכל יום ובכל מצב. ישנם אירועים על הים שיתקיימו בדרך כלל רק בחודשי הקיץ כגון חתונות, בר מצוות ואירועים משפחתיים שונים. מנגד ישנם אירועים על הים שיתקיימו גם בחודשי החורף וזה בעזרת קירוי המקום או בבחירת יום שמשמי באקראי.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 חודשים 6 ימים
חתונה על הים פעמים רבות בני זוג תוהים האם יוכלו להגישם שאת חלומם ולקיים חתונה על הים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 חודשים 6 ימים
אולם אירועים בקיסריה מחפשים אולם אירועים בקיסריה ? אין ספק שזו משימה קשה לבחור באחד מהם. בקיסריה קיים מגוון רחב של אולמות אירועים טובים, ברמה גבוהה יחד עם תודעת שירות יוצאת דופן.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 1 חודשים 6 ימים
אולמות אירועים על הים במדינת ישראל ישנם המון אולמות אירועים על הים הממוקמים לציידו של הים המרגיע. המון בעלי אירועים חולמים על עשיית אירוע באולמות אירועים על הים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 חודשים 2 שבועות