לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תריסים חשמליים – תקלות נפוצות והתמודדות עמן

פורסם בתאריך 10/12/2015      /      נכתב ע"י netpoint

תריסים חשמליים הם מוצר אמין שאינו סובל מתקלות רבות. עם זאת, כשכבר מתעוררות תקלות, אלו בדרך כלל תקלות נפוצות שקל לזהות מה מקורן. בכל מקרה, אל תנסו לתקן את התריס החשמלי שלכם בעצמכם אלא הזמינו איש מקצוע. גם אם יש לכם ידיים טובות, תיקון שלא על ידי איש מקצוע עלול לגרום לתקלות נוספות, כדוגמת איבוד כיוון מנוע התריס. בנוסף, אתם עלולים לפגוע בתקופת האחריות של התריס וחבל. אז מהן התקלות הנפוצות של תריסים חשמליים? באופן כללי ניתן לומר שכמעט כל תקלה בתריס נובעת או מחיבורי חשמל לא תקינים, או מתקלה במנוע התריס, או מתקלה במערכת השלבים של התריס.

תריס חשמלי לא עובד כשלוחצים על מתג ההפעלה – תקלה במתג החשמלי עצמו, חיבורי חשמל לא תקינים, או מגע בין שלבי התריס החשמלי לבין כפתורי הכיוון שלו. סביר להניח שלא מדובר בבעיית מנוע שקרתה ללא כל סימן מקדים.  

התריס לא עולה – יכול לנבוע מבעיית מנוע או תקלה ברצועות או במתלים של התריס. אפשר לקבל מושג באשר למהות הבעיה אם נלחץ על המתג ונאזין לצליל – אם אנחנו שומעים את המנוע עובד כרגיל – כנראה שרצועות התריס או המתלים שלו נקרעו. הפתרון – החלפה שלהם. אם אנחנו לא שומעים את המנוע פועל או שומעים רק זמזום חלש – נראה שיש לנו תקלת מנוע.

התריס עלה למעלה אל תוך הארגז – כנראה שהתריס יצא מהמסילה שלו. הפתרון הוא פתיחה של ארגז התריס וכיוון מחדש של התריס בחזרה אל מסילתו.

התריס לא יורד – בעיית מנוע או קרע ברצועות התריס או במתלי התריס. אם אנחנו שומעים את המנוע עובד – סביר להניח שזאת בעיה ברצועות או במתלים. אם איננו שומעים את המנוע או שומעים רק צליל חלש – אנו עומדים בפני בעיה במנוע החשמלי של התריס.

התריס לא עולה עד הסוף : אפשרות אחת היא ששלבי התריס זזו מהמקום שלהם ונתקעו במסילות. אפשרות שניה היא תקלה בכיוון מנוע התריס – במקרה כזה נכוון אותו מחדש ונאתר את מקור שינוי הכיוון.

התריס גורם לקצר חשמלי – סביר להניח שהשלבים של התריס זזו ממקומם ונגעו בחיווט החשמלי – ובכך גרמו לקצר. בדרך כלל לא נגרם נזק למנוע שמחייב החלפה שלו.

התריס לא נעצר – לא פעם נובעת תקלה זאת מניסיון ביתי לתיקון של התריס. ברוב המקרים מדובר בתקלה בכיוון המנוע של התריס – המנוע איבד את הכיוון שלו. אפשרות נוספת היא מגע בין שלבי התריס העליונים לבין כפתורי הכיוון של התריס.

מנוע לא סוחב – לדוגמה – התריס עולה ונעצר באמצע הדרך וצריך לסייע לו ידנית. דוגמה נוספת : המנוע עובד לאט ותנועת התריס איטית ולא רציפה. כל אלו הם סימנים להתעייפות החומר והתיישנות המנוע. במקרה כזה אין מנוס מלהחליף מנוע.

בתקווה שעזרנו לכם בכל הנושא של תיקון תריסים חשמליים!

7304 צפיות
62 כניסות
מאמרים נוספים מאת netpoint
איך בוחרים קבלן שיפוצים? איך בוחרים קבלן שיפוצים ולפי אילו קריטריונים? הנקודות החשובות באמת במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 שנים 11 חודשים
דלתות אלומיניום מעוצבות דלתות אלומיניום מעוצבות, פרקטיות ונשמרות שנים על גבי שנים
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 7 שנים 11 חודשים
כל מה שצריך לדעת על פרגולות אלומיניום כל מה שצריך לדעת על פרגולות אלומיניום מרוכז במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 שנים 11 חודשים
כיצד ניתן ליישם עקרונות של בניה ירוקה בבית שלכם? כיצד ניתן ליישם עקרונות של בניה ירוקה בבית שלכם?
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 שנים 11 חודשים
כל מה שצריך לדעת על דק סינתטי כל מה שצריך לדעת על דק סינתטי מרוכז במאמר זה לשימושכם ולהנאתכם
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 שנים 11 חודשים