לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3606 מאמרים 1059 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפוח הכלב – מדוע זה חשוב?

פורסם בתאריך 15/01/2019      /      נכתב ע"י איתן בוט

לא פעם אנחנו יכולים לראות ברחוב, בתים של אנשים, תוכניות טלוויזיה, מגזינים, עיתונים ואתרי אינטרנט, כלבים מטופחים עד לשערה האחרונה. מדובר בכלבים שבעליהם לוקחים אותם באופן קבוע אל המספרה על מנת לספר אותם ולספק להם מראה יפה וייחודי.

לא מדובר פה רק בעניין של יופי וטיפוח למרות שזה חשוב כשלעצמו, אלא יש לשירות של מספרת כלבים משמעויות רחבות יותר, הן עבורנו והן עבור הכלבים שלנו. לכן חשוב לקחת אותם לפחות פעמיים בשנה אם לא יותר להסתפר. רצוי לעשות את זה לקראת הקיץ, אך אפשר לעשות את זה גם בחורף.

במספרות כלבים עובדים ספרים שמתמחים בתספורות וטיפוח כלבים מכל הסוגים. מלבד תספורת, הם דואגים גם לגזוז להם ציפורניים, לקלח אותם וכן הם דואגים לתת להם חומר נגד קרציות ופרעושים. כך הם יוצאים מהמספרה מטופחים ונקיים לגמרי, עד הפעם הבאה שאנחנו נביא אותם לשם, אז הם יצטרכו לעבור את כל התהליך שוב.

לפני שנסביר מדוע זה חשוב, יש לציין שלא מדובר בתהליך כואב, זאת בהנחה וכמובן והספר הוא מקצועי. הוא ידע באילו כלים להשתמש, באיזו מהירות וכיצד לעשות את זה מבלי לגרום שום כאב ונזק.

מדוע חשוב לקחת כלב למספרה?

יש לכך כמה הסברים. ראשית, עבור הכלב עצמו, בשלב מסוים הפרווה הופכת להיות לא נעימה ולא נוחה, בוודאי בימי הקיץ החמים, אז היא יכולה לגרום לו לכבדות. עם זאת צריך לומר, שזה תלוי בסוג הכלב, בגילו ובמצבו הפיזי.

שנית, עבורנו זה פשוט הדבר הנכון לעשות. אנחנו לא רוצים שהכלב יפזר שערות בכל מקום. אם אנחנו נספר אותו אז הוא לא ינשיר שיער. כלבים בדרך כלל מנשירים שיער בכל עת כשיש להם פרווה. כשאין להם, אז לא תהיה.

שלישית, אנחנו יכולים לשמור כמה שיותר שהכלב שלנו לא יסתבך בלכלוך, לא ישכב על הרצפה במקומות ציבוריים, לא יתפלש בבוץ או בדשא וכדומה. אך זה לא מבטיח שהוא יהיה נקי ומטופח לגמרי. מאחר ולנו את היכולת לספר ולטפח אותו, נכון בשביל ההיגיינה שלו לקחת אותו אל מספרת כלבים בשביל שייהנה מפרווה נקייה.

552 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת איתן בוט
תיווך – האם זה עדיין רלוונטי במאה ה-21? לא מעט מקצועות איבדו מיוקרתם במהלך השנים האחרונות, חלקם הפכו נעלמו לגמרי או נשארו בשוליים. זה קרה בעקבות הופעת האינטרנט בחיינו, והעובדה שכיום הכל נגיש לנו בקליק אחד על המסך, מה שמונע את הצורך שלנו באנשי מקצוע בתחומים מסוימים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 שנים 9 חודשים