לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3119 מאמרים 853 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ניהול ועד בית חיצוני ומקצועי

פורסם בתאריך 23/01/2019      /      נכתב ע"י ועד הבית

כל ועד בית  חייב לנהל את הבית המשותף ולתת מענה לדיירים. בגלל העובדה שכיום עניין של ניהול ועד בית הפך לקשה יותר לאור מורכבות הבניינים שנבנו ולאור ריבוי הדיירים – דבר אשר יוצר היקף פעילות נרחב, מעמידה בפני נציגי ועד הבית שעושים תפקידם בהתנדבות למעמסה לא פשוטה ואף בלתי אפשרית. לכן ועדי בתים רבים פונים כיום לחברות ניהול המספקות שירות של ניהול ועד בית חיצוני ומקצועי , חברות אלו מעסיקות אנשי אחזקה מנוסים ומפעילות מוקד טלפוני מאויש כדי לטפל בפניות הדיירים, מה שמקל ומאפשר את ניהול הבניין באופן מיטבי.

כיצד עושים זאת?

אמנם לא קל לחברת ניהול להיות ערוכה בכל עת ולספק שירות ומענה לכל דייר שפונה בכל עת. גם יקר להעסיק עובד אחזקה 24/7, כל שכן כיום ישנם פתרונות יעילים שמעמידות החברות לצורך מענה מהיר וזאת הודות להיקף הבניינים אותם הן מנהלות דבר שמאפשר להעסיק מגוון של אנשי אחזקה וניקיון כדי לתת שירות לבית המשותף. וזאת בלי שוועד הבית יאלץ להוציא סכומי כסף מופרזים

 

חברה המספקת שירותי ניהול ועד בית

כיום ישנן חברות שונות שנועדו לספק מענה לוועדי בתים ודיירים שלא מעוניינים לנהל בעצמם את הבית המשותף. בין אם זה נובע מצורך לחסוך בטעויות מקצועיות וחוסר ידע ובין אם זה מתוך חוסר בזמן או במתנדבים מקרב הדיירים לניהול הבניין – חברות אלו עשויות לספק מענה הולם ולאפשר לבניין להתנהל על הצד הטוב ביותר. כי כאשר משימות שונות מוטלות על כתפיים חיצוניות ההתנהלות של הבניין עשויה להיות יעילה ומקצועית יותר.

 

איך זה מתנהל?

חשוב להבין כיצד מתנהל העניין. אז כך, חברות המספקות שירותי ניהול ועד בית הן חברות שמעסיקות צוות מקצועי של אנשי אחזקה ומנהלי בניינים שערוכים לקבל פניות אחזקה. צוות זה ערוך לטפל בגבייה של דמי ועד הבית שהינה מטלה סיזיפית ורציפה. ניהול הבניין אחזקתו מתקיימים בהתאם להנחיות של ועד הבית ולפי התקציב החודשי שמעמידים הדיירים לחברת הניהול כך שמראש ניתן לתכנן את ניהול הבניין ולהביא לאחזקתו ותפעולו בה בצורה יעילה ככל שניתן.

 

קבלת החלטות משותפות

יש לציין שחברת הניהול פועלת בשם ועד הבית והדיירים ואינה מוסמכת לקבל כל החלטה באשר לניהול הבניין. במקרים בהם נדרשת החלטה מהותית לגבי ניהול הבניין הדבר נעשה בדרך משותפת של ועד הבית כנציג הדיירים ומנהלי חברת הניהול וכך נשמר האיזון בין ניהול שוטף לבין שמירה על האינטרסים של בעלי הדירות בבניין.

 

317 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת ועד הבית