לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3423 מאמרים 964 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

שעונים מומלצים למתנת יום הולדת ואירועים שונים

פורסם בתאריך 13/02/2019      /      נכתב ע"י gotawatch

נסו פעם לשאול אנשים על שעוני הווינטג' שלהם. עד מהרה, תגלו כי הדבר הראשון שהם מספרים לכם עליו הוא לא מספר הסדרה או איזה מנגנון מפעיל את השעון. הם יספרו לכם את הסיפור שנמצא מאחורי השעון, כשלעתים קרובות הוא נרכש או התקבל בחגיגה של אירוע חשוב בחייו של אותו אדם. שעון הוא מתנה מיוחדת, ואין זה משנה כמה הוא עולה. אם תחשבו על השלוש המתנות החומריות הגדולות ביותר שאי פעם נתתם למישהו, סביר להניח, שהן כוללות ביניהן שעון יד. הסיבה, בחלקה, נוגעת לכך, כי כמעט מכל מתנה אחרת שאתם יכולים להעניק למישהו, הוא עתיד להיפטר, בסופו של דבר. גם אם אתם נותנים למישהו מכונית במתנה, זה לא יימשך לנצח. שעון, לעומת זאת, הוא מתנה אישית מאד, שמעבר להיותה כזו, היא מלווה את המקבל לאורך כל חייו - ולעיתים, גם את הדורות הבאים אחריו. זה מעניק למקבל את מתנת הזמן. הנה מספר הזדמנויות נהדרות להעניק (ולקבל) מתנה שעון יד.

שעון שנוצר בשנת הלידה של מקבל המתנה

בשנים האחרונות גילינו עלייה בבקשותיהם של אנשים שמחפשים שעונים משנת לידתו של מישהו שיקר להם, ולעתים קרובות - מדובר במתנת יום הולדת עבורו. בינינו? לדעתנו מדובר במתנה האישית האולטימטיבית. בין אם זה רולקס Explorer מ-1950 או אומגה Speedmaster מ- 1970, יש שעוני שנת לידה שמתאימים לשנת לידתו של כל אחד מאיתנו. וכאן - אתגר. עשוי להיות מעט קשה למצוא Reference ספציפי משנה מסוימת, ולא פחות קשה לקבוע בדיוק מתי חלק מהשעונים יוצרו. כתוצאה מכך, רוב השעונים שאנשים קונים על פי שנות הלידה מתמקדים דווקא ברולקס ובפאטק פיליפ - רולקס מאחר וניתן להתאים את המספר הסידורי לתארוך השנה, ופאטק מכיוון שאספנים יכולים לבקש תמצות מארכיון פאטק פיליפ, שמאפשר לכם לדעת במדויק את שנת ייצורו ומכירתו של כל שעון. בעקבות פאטק פיליפ, בשנים האחרונות, עוד חברות שעונים החלו לשתף את פרטי הארכיון שלהם, מה שמקל על האבחון כיום הרבה יותר מאשר בעבר. אבל עדיין, אם תנסו להגיע למידע הזה בכוחות עצמכם, אתם עלולים להיתקל במבוי סתום, מצד שני, שירותיה של חברה המתמחה בשעוני איכות וינטג' - זה כבר סיפור שונה לגמרי.

לרגל סיום לימודים

להעניק למישהו שעון יד לרגל סיום הלימודים (בעת קבלת התואר הראשון, השני, או, אפילו לרגל סיום התיכון) יכול לסמל את סיומה של תקופה, כמו גם את העברת הלפיד מדור לדור. ושעון הוא בן אלמוות ושימושי, בדיוק באותו האופן בו החינוך הוא כזה - כלי שילווה אותך עד לסוף ימיך. גם אם לא הוענק לכם שעון כזה על ידי הוריכם, תוכלו ליצור מסורת נאה כזו משלכם - תוכלו להעניק לכל אחד מילדיכם המסיים תקופה מסוימת בחייו שעון איכותי, תוך הקדשת תשומת לב פרטנית לבחירת כל אחד מהשעונים הללו - מצבע הרצועה, לוח המחוגים, הגודל, האסתטיקה, כך שכל אחד מהם היה שונה לחלוטין, וישקף את האישיות המיוחדת של כל אחד מילדיכם. אנחנו יכולים להבטיח לכם כי שעונים המוענקים בנסיבות כאלו, ילוו אותם למשך שארית חייהם. כמו שכתבנו בתחילה, ערכו האמיתי של השעון, פחות משנה כאן, הערך הסנטימנטלי הוא זה שישאיר את השעונים ברשותם של ילדיכם לעד.

נישואים

ישראל היא כור היתוך של תרבויות ומורשת ממקורות שונים, והקשר בין חתונה לשעון יד המוענק במתנה אינו יוצא דופן מכלל אלה. בעדות מסוימות, נהוג כי משפחת הכלה מעניקה את שעון היד כמתנת כלולות לחתן, בין אם זוהי מתנה מהכלה או מהוריה. בתרבויות אחרות, השעונים נרכשים בזוג כמתנת חתונה לכלה ולחתן. במקרים כאלה, תידרש עבודת מחקר (ואולי גם רגליים) משמעותית, על מנת לאתר זוגות שעוני וינטג' עבור הכלה והחתן. עבור אנשים רבים קיימת חשיבות לחגוג הזדמנויות מסוימות עם קבלת או קניית שעון המתאים בחשיבותו לאירוע, ונישואין הם בהחלט אחד מהאירועים הללו. כמעט בכל שבוע, אנחנו פוגשים מקרה של אבא הקונה שעון לבנו או אם המחפשת את השעון הנכון לבתה, כאשר לעתים קרובות מדובר במתנה לחתונה. זה הגיוני לגמרי - בין הורים לילדיהם, חתונה מייצגת, בין השאר, חילופי דורות. שעון יד מטופל היטב, יכול לסמל את השינויים האלה. המודעות הקלאסיות של פאטק פיליפ מבטאות זאת היטב: "אתם אף פעם אינכם בעליו של שעון פטק פיליפ, אתה אך ורק שומרים עליו עבור הדור הבא".

עסקים

בעולם העסקים, הענקת מתנות תמיד הייתה מנהג נפוץ, כבר מאז שהחלו שעונים להתקיים. ישנן דוגמאות רבות של שעוני כיס בני המאה ה-19, למשל, שניתנו כמתנות כדי לקדם סגירת עסקה. הנרי קליי פריק, למשל, העניק שעוני יד כמתנות כשסגר עסקאות. בתי האצולה ובני המלוכה במדינות מסוימות במזרח התיכון לעיתים קרובות נותנים שעונים כדי לסגור עסקאות או להביע את הערכתם ואת ידידותם. ואם נלך לפן הטלוויזיוני, היה אפילו פרק מפורסם של הסופרנוס שבו טוני סופרנו נותן למישהו שעון פאטק פיליפ תודה על עזרה בעסקה. שעון הוא מתנה אישית, וככזה, הענקתו בהקשר העסקי יוצר הצהרה חזקה. הוא מביע אמון ונאמנות. שעון אינו דומה לבקבוק יין, שעתיד להיות נלגם ולהישכח למחרת. שעון הוא חפץ שעתיד להיות יקר ואיכותי במשך שנים רבות. ובכל פעם שאותו אדם לו הענקתם שעון בודק מה השעה, השעון יזכיר לו את נסיבות קבלתו, ואתכם.

619 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת gotawatch
תיקון שעוני רולקס - כל מה שרציתם לדעת טוב, אז קניתם את שעון הרולקס הנכסף שלכם, זה שאתם מזילים עליו ריר במשך החודשים האחרונים, כשכל פעם יש לכם ספקות אם הוא באמת שווה את מחירו.
פורסם בקטגוריית תכשיטים ויהלומים, לפני 2 שנים 4 חודשים
רשימת חברות שעונים יוקרתיים אין ספק, כי השתקפות האישיות והאופי שלנו, כפי שהם באים לידי ביטוי בעת בחירת השעון אותו אנחנו בוחרים לענוד, מעידים הרבה עלינו.
פורסם בקטגוריית צרכנות וקניות, לפני 2 שנים 11 חודשים
שעוני מותגים בסרטים מפורסמים עבור אוהבי השעונים חלק גדול מקסמם של הסרטים הקלאסיים, היא הזדמנות שהם נותנים להצצה על כמה מהשעונים האיקוניים ביותר שנוצרו אי פעם. בחלק ניכר מהסרטים, השעון איננו משמש רק כפרופס, לא נמצא שם רק כדי להיראות יפה.
פורסם בקטגוריית תכשיטים ויהלומים, לפני 2 שנים 6 חודשים
חברת שעונים לנשים - איך לבחור את הנכונה עבורך מחפשת חברת שעונים לנשים? הגעת למקום הנכון. אנחנו בגוטהלף נשמח לסייע לך. כל מה שאת צריכה זה ליצור איתנו קשר ואנחנו נדאג לכל השאר!
פורסם בקטגוריית תכשיטים ויהלומים, לפני 1 שנים 3 שבועות
שעוני פטק לנשים אם אתם רוצים לקנות שעון איכותי לבת הזוג או שאתן רוצות לרכוש לעצמכן אחד כזה, יש כמה מותגים מהם תוכלו לבחור.
פורסם בקטגוריית תכשיטים ויהלומים, לפני 1 שנים 6 חודשים