לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3068 מאמרים 824 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה בחיפה והקריות

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

כתבו עליכם משהו שפגע בכם? אתם חושבים שזה עלול לגרום לכם לנזק במקום העבודה? במערכת היחסים או מכל סיבה אחרת? יש לכם עילה לתביעת לשון הרע!

מהו לשון הרע?

לשון הרע קיימת מאז ומעולם, אך נדמה שבעשור האחרון יש "פריצת דרך" בכמויות לשון הרע שנחשפים אליהם באמצעות רשת האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט. כל אחד כותב מה שהוא רוצה, כל אחת מפיצה איזה תמונות שבא לך וכולם מגיבים לכולם בשם חופש הביטוי לכאורה.

למעשה חופש הביטוי אינו מרשה לנו לכתוב כל מה שבא לנו כיוון משן הצד השני יתכן ויש מי שייפגעו מהדברים. לכן יש להבין מה מותר ומה אסור לפני שמעלים פוסט או מגיבים על אחד כזה ברשת החברתית האהובה עליכם.

כדי שפוסט כלשהו ייחשב לשון הרע עליו לעמוד ב 3 תנאים:

תנאי ראשון – הפרסום פומבי.

במקרה זה לרוב אין ספק כיוון שמדובר ברשת חברתית וסביר שבתוך שניות תהיה חשיפה לפוסט או לטוקבק בפני  מספר אנשים בודדים או אלפים. אין זה משנה. פרסום פומבי של לשון הרע מספיק אם נחשף לאדם אחד בלבד מעבר לשניים המעורבים בעניין.

תנאי שני – גרימת נזק.

במידה ומה שנכתב גורם נזק או עשוי לגרום נזק כלשהו הרי שיש עילה לתביעת לשון הרע. נזק יכול להיות בקשת רחבה של נושאים, מנזק כספי לנזק במקום העבודה, במערכת יחסים או במוניטין מקצועי וכן הלאה.

תנאי שלישי – אין צורך בהוכחת נזק.

כאן למעשה יש מאין התנגשות עם הסעיף הקודם. מדובר על מצב בו קשה להוכיח נזק שנגרם כעת ו\או ישירות מלשון הרע שפורסמה אבל יש להניח שקיים נזק עתידי או עקיף ולכן יש עילה לדרישת פיצוי בתביעת לשון הרע.

כיצד תובעים בגין לשון הרע?

תביעת לשון הרע מגישים אך ורק באמצעות עורך דין לשון הרע שזהו תחום ההתמחות שלו. מדובר על תחום מתפתח עם שינויים ותיקונים שונים מדי שנה, שכן המדיה הדיגיטלית פתחה אפשרויות רבות חדשות לקיום לשון הרע ולמעשה עורכי דין של לשון הרע עמוסים לעייפה בעבודה בשנים האחרונות.

כיוון שמדובר בנושא סבוך שיש להוכיח בו פרמטרים שונים כדי שתהיה או לא תהיה עילה לתביעת פיצוי בגין לשון הרע, הרי שזקוקים לעורך דין מבין עניין שייצג אתכם ולכן יש לפנות לשירותי עורך דין לשון הרע בחיפה, תל אביב, באר שבע או אזור המגורים הקרוב אליכם.

 

950 צפיות
7 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
צמחיה מלאכותית יוצרת מהפך חיובי למשרד מכירים את המשפט: "שינוי גדול מתחיל בפרטים הקטנים"? המשפט הזה מתאים להמון שינויים אפשריים בחיים אבל במקרה הנוכחי אנו מתכוונים לשינוי מראה המשרד שלך. אפשר כמובן לשכור מעצב פנים יוקרתי, להשקיע אלפי או עשרות אלפי שקלים בהתקנת תאורה חדישה ויקרה, הוספה או הורדה של קירות גבס ואפילו החלפת כל הריצוף. לפעמים אפשר פשוט לעשות נגיעות קטנות שיחוללו את השינוי הגדול. במרבית המקרים הנגיעות הקטנות הללו יכולות להיות צמחיה מלאכותית למשרד בנקודות אסטרטגיות שונות.
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 2 שבועות 6 ימים
צמחיה מלאכותית למשרד חישבו על המשרד או חלל העבודה הקטן של כל אחד מהעובדים במקום - האם צמחיה מלאכותית איכותית לא תשרה על אותו העובד אווירה נעימה וחמימה יותר לאורך שעות העבודה ותאפשר לו לעבוד טוב יותר?
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 2 שבועות 6 ימים
איך לבחור מונית לנתב"ג בדרום? אנחנו כעת בתקופה של אחרי הקורונה ונמל התעופה בן גוריון מתחיל להיפתח מחדש עם טיסות חדשות מדי יום ליעדים בכל רחבי העולם והצפי הוא חזרה לתפקוד מלא בהקדם.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 1 חודשים 1 שבועות
לימודי פאנות בירושלים – להפוך לפאנית בזמן קצר הביקושים הרבים לפאות בקרב הציבור הדתי, וגם הצורך של נשים חילוניות רבות אשר חייבות בפאה עכב שיער דליל במיוחד או מחלה, שלא לדבר על כל מי שפשוט רוצות מלאי של מספר פאות כדי לשנות את המראה שלהן מדי יום, הפך כבר מזמן את תחום עיצוב הפאות למבוקש במיוחד.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 1 שנים 2 חודשים
הדפסת תמונה על קנבס - מתנה מרגשת במיוחד חושבים מה לקנות ליום הולדת 70 לסבתא? אולי ליום הנישואין ה 20 שלכם? או אולי לכבוד השחרור של האח הצעיר מהצבא? תמונת קנבס מעוצבת היא מתנה מרגשת ושימושית לשנים רבות.
פורסם בקטגוריית צילום, לפני 5 חודשים 6 ימים