לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2923 מאמרים 750 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה בחיפה והקריות

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

כתבו עליכם משהו שפגע בכם? אתם חושבים שזה עלול לגרום לכם לנזק במקום העבודה? במערכת היחסים או מכל סיבה אחרת? יש לכם עילה לתביעת לשון הרע!

מהו לשון הרע?

לשון הרע קיימת מאז ומעולם, אך נדמה שבעשור האחרון יש "פריצת דרך" בכמויות לשון הרע שנחשפים אליהם באמצעות רשת האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט. כל אחד כותב מה שהוא רוצה, כל אחת מפיצה איזה תמונות שבא לך וכולם מגיבים לכולם בשם חופש הביטוי לכאורה.

למעשה חופש הביטוי אינו מרשה לנו לכתוב כל מה שבא לנו כיוון משן הצד השני יתכן ויש מי שייפגעו מהדברים. לכן יש להבין מה מותר ומה אסור לפני שמעלים פוסט או מגיבים על אחד כזה ברשת החברתית האהובה עליכם.

כדי שפוסט כלשהו ייחשב לשון הרע עליו לעמוד ב 3 תנאים:

תנאי ראשון – הפרסום פומבי.

במקרה זה לרוב אין ספק כיוון שמדובר ברשת חברתית וסביר שבתוך שניות תהיה חשיפה לפוסט או לטוקבק בפני  מספר אנשים בודדים או אלפים. אין זה משנה. פרסום פומבי של לשון הרע מספיק אם נחשף לאדם אחד בלבד מעבר לשניים המעורבים בעניין.

תנאי שני – גרימת נזק.

במידה ומה שנכתב גורם נזק או עשוי לגרום נזק כלשהו הרי שיש עילה לתביעת לשון הרע. נזק יכול להיות בקשת רחבה של נושאים, מנזק כספי לנזק במקום העבודה, במערכת יחסים או במוניטין מקצועי וכן הלאה.

תנאי שלישי – אין צורך בהוכחת נזק.

כאן למעשה יש מאין התנגשות עם הסעיף הקודם. מדובר על מצב בו קשה להוכיח נזק שנגרם כעת ו\או ישירות מלשון הרע שפורסמה אבל יש להניח שקיים נזק עתידי או עקיף ולכן יש עילה לדרישת פיצוי בתביעת לשון הרע.

כיצד תובעים בגין לשון הרע?

תביעת לשון הרע מגישים אך ורק באמצעות עורך דין לשון הרע שזהו תחום ההתמחות שלו. מדובר על תחום מתפתח עם שינויים ותיקונים שונים מדי שנה, שכן המדיה הדיגיטלית פתחה אפשרויות רבות חדשות לקיום לשון הרע ולמעשה עורכי דין של לשון הרע עמוסים לעייפה בעבודה בשנים האחרונות.

כיוון שמדובר בנושא סבוך שיש להוכיח בו פרמטרים שונים כדי שתהיה או לא תהיה עילה לתביעת פיצוי בגין לשון הרע, הרי שזקוקים לעורך דין מבין עניין שייצג אתכם ולכן יש לפנות לשירותי עורך דין לשון הרע בחיפה, תל אביב, באר שבע או אזור המגורים הקרוב אליכם.

 

880 צפיות
7 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
לימודי פאנות בירושלים – להפוך לפאנית בזמן קצר הביקושים הרבים לפאות בקרב הציבור הדתי, וגם הצורך של נשים חילוניות רבות אשר חייבות בפאה עכב שיער דליל במיוחד או מחלה, שלא לדבר על כל מי שפשוט רוצות מלאי של מספר פאות כדי לשנות את המראה שלהן מדי יום, הפך כבר מזמן את תחום עיצוב הפאות למבוקש במיוחד.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 11 חודשים 4 שבועות
הדפסת תמונה על קנבס - מתנה מרגשת במיוחד חושבים מה לקנות ליום הולדת 70 לסבתא? אולי ליום הנישואין ה 20 שלכם? או אולי לכבוד השחרור של האח הצעיר מהצבא? תמונת קנבס מעוצבת היא מתנה מרגשת ושימושית לשנים רבות.
פורסם בקטגוריית צילום, לפני 2 חודשים 1 שבועות
איך לבחור קבלן עבודות גבס בחיפה? עוד לפני שתבררו האם הקבלן שאתם מעוניינים בשירותיו הוא קבלן רשום או לא, אתם זקוקים להמלצות על קבלני עבודות גבס בחיפה שיכולים להתאים לפרויקט השיפוץ שלכם.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 חודשים 1 שבועות
איך לא ליפול עם בחירת קבלן שיפוצים בחיפה? אתם ניצבים לפני שיפוץ הדירה ומתלבטים כיצד לבחור בעל מקצוע לפרויקט שלכם. זו באמת אחת הדילמות הכי משמעותיות שיש לפני שיפוץ דירה והחשובה שבהן. איכות בעל המקצוע שתשכרו לפרויקט ישפיע מהותית על התוצאה הסופית של שיפוץ הדירה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 חודשים 1 שבועות
שירותי אחסון אתרים – איך לבצע בחירה מושכלת? אחסון אתרים הוא מרכיב חשוב ביותר עבור כל מי שמחזיק אתר אינטרנט בעל משמעות עבורו (אתר תדמיתי, מכירתי או עסקי). למרות שאחסון אתרים הוא לרוב לא משהו שמשקיעים בו מחשבה מרובה ומחפשים בדרך כלל אחר אחסון אתרים זול בלבד, הרי שזו טעות להתנהל כך.
פורסם בקטגוריית אחסון אתרים, לפני 2 שנים 7 חודשים