לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2620 מאמרים 615 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה בחיפה והקריות

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

כתבו עליכם משהו שפגע בכם? אתם חושבים שזה עלול לגרום לכם לנזק במקום העבודה? במערכת היחסים או מכל סיבה אחרת? יש לכם עילה לתביעת לשון הרע!

מהו לשון הרע?

לשון הרע קיימת מאז ומעולם, אך נדמה שבעשור האחרון יש "פריצת דרך" בכמויות לשון הרע שנחשפים אליהם באמצעות רשת האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט. כל אחד כותב מה שהוא רוצה, כל אחת מפיצה איזה תמונות שבא לך וכולם מגיבים לכולם בשם חופש הביטוי לכאורה.

למעשה חופש הביטוי אינו מרשה לנו לכתוב כל מה שבא לנו כיוון משן הצד השני יתכן ויש מי שייפגעו מהדברים. לכן יש להבין מה מותר ומה אסור לפני שמעלים פוסט או מגיבים על אחד כזה ברשת החברתית האהובה עליכם.

כדי שפוסט כלשהו ייחשב לשון הרע עליו לעמוד ב 3 תנאים:

תנאי ראשון – הפרסום פומבי.

במקרה זה לרוב אין ספק כיוון שמדובר ברשת חברתית וסביר שבתוך שניות תהיה חשיפה לפוסט או לטוקבק בפני  מספר אנשים בודדים או אלפים. אין זה משנה. פרסום פומבי של לשון הרע מספיק אם נחשף לאדם אחד בלבד מעבר לשניים המעורבים בעניין.

תנאי שני – גרימת נזק.

במידה ומה שנכתב גורם נזק או עשוי לגרום נזק כלשהו הרי שיש עילה לתביעת לשון הרע. נזק יכול להיות בקשת רחבה של נושאים, מנזק כספי לנזק במקום העבודה, במערכת יחסים או במוניטין מקצועי וכן הלאה.

תנאי שלישי – אין צורך בהוכחת נזק.

כאן למעשה יש מאין התנגשות עם הסעיף הקודם. מדובר על מצב בו קשה להוכיח נזק שנגרם כעת ו\או ישירות מלשון הרע שפורסמה אבל יש להניח שקיים נזק עתידי או עקיף ולכן יש עילה לדרישת פיצוי בתביעת לשון הרע.

כיצד תובעים בגין לשון הרע?

תביעת לשון הרע מגישים אך ורק באמצעות עורך דין לשון הרע שזהו תחום ההתמחות שלו. מדובר על תחום מתפתח עם שינויים ותיקונים שונים מדי שנה, שכן המדיה הדיגיטלית פתחה אפשרויות רבות חדשות לקיום לשון הרע ולמעשה עורכי דין של לשון הרע עמוסים לעייפה בעבודה בשנים האחרונות.

כיוון שמדובר בנושא סבוך שיש להוכיח בו פרמטרים שונים כדי שתהיה או לא תהיה עילה לתביעת פיצוי בגין לשון הרע, הרי שזקוקים לעורך דין מבין עניין שייצג אתכם ולכן יש לפנות לשירותי עורך דין לשון הרע בחיפה, תל אביב, באר שבע או אזור המגורים הקרוב אליכם.

 

508 צפיות
7 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
לימודי פאנות בירושלים – להפוך לפאנית בזמן קצר הביקושים הרבים לפאות בקרב הציבור הדתי, וגם הצורך של נשים חילוניות רבות אשר חייבות בפאה עכב שיער דליל במיוחד או מחלה, שלא לדבר על כל מי שפשוט רוצות מלאי של מספר פאות כדי לשנות את המראה שלהן מדי יום, הפך כבר מזמן את תחום עיצוב הפאות למבוקש במיוחד.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 6 חודשים 1 שבועות
חוק טיבי – פיצוי כספי מחברת התעופה שלך אחד הסיוטים הגדולים ביותר של הצרכן הישראלי לאורך שנים ארוכות היה לתבוע פיצויים מחברת תעופה שלא עמדה בתנאי השירות עליהם התחייבה, ובעיקר במקרים של איחור משמעותי בהמראת הטיסה או בביטול לחלוטין של טיסה כלשהי.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 8 חודשים 1 ימים
מה חשוב בעת בחירת חברת הוסטינג לעסק? אם אתם מחפשים אחר חברת אחסון אתרים לאתר האינטרנט החדש שלכם (או זה הקיים כבר...) הרי שחשוב ללמוד ולהבין מה האחסון המתאים ביותר עבורכם. עוד על כך במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית אחסון אתרים, לפני 4 שנים 5 ימים
שירותי אחסון אתרים מקצועיים, מודרניים ואיכותיים בונים אתר בכמה אלפי שקלים, יוצאים בקמפיין פרסום בגוגל או פייסבוק, מתחילים להגיע גולשים והאתר קורס כל מספר דקות. התדמית נפגעה, לקוחות פוטנציאלים עזבו מבלי לשוב ואתם עם מפח נפש גדול. הכול בגלל שחשבתם שאחסון האתר הוא פרט שולי וכדאי לחסוך בנושא ולחפש שירותי אחסון אתרים זולים בלבד. חבל...
פורסם בקטגוריית אחסון אתרים, לפני 2 שנים 1 חודשים
שירותי אחסון אתרים – איך לבצע בחירה מושכלת? אחסון אתרים הוא מרכיב חשוב ביותר עבור כל מי שמחזיק אתר אינטרנט בעל משמעות עבורו (אתר תדמיתי, מכירתי או עסקי). למרות שאחסון אתרים הוא לרוב לא משהו שמשקיעים בו מחשבה מרובה ומחפשים בדרך כלל אחר אחסון אתרים זול בלבד, הרי שזו טעות להתנהל כך.
פורסם בקטגוריית אחסון אתרים, לפני 2 שנים 1 חודשים