לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה בחיפה והקריות

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

כתבו עליכם משהו שפגע בכם? אתם חושבים שזה עלול לגרום לכם לנזק במקום העבודה? במערכת היחסים או מכל סיבה אחרת? יש לכם עילה לתביעת לשון הרע!

מהו לשון הרע?

לשון הרע קיימת מאז ומעולם, אך נדמה שבעשור האחרון יש "פריצת דרך" בכמויות לשון הרע שנחשפים אליהם באמצעות רשת האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט. כל אחד כותב מה שהוא רוצה, כל אחת מפיצה איזה תמונות שבא לך וכולם מגיבים לכולם בשם חופש הביטוי לכאורה.

למעשה חופש הביטוי אינו מרשה לנו לכתוב כל מה שבא לנו כיוון משן הצד השני יתכן ויש מי שייפגעו מהדברים. לכן יש להבין מה מותר ומה אסור לפני שמעלים פוסט או מגיבים על אחד כזה ברשת החברתית האהובה עליכם.

כדי שפוסט כלשהו ייחשב לשון הרע עליו לעמוד ב 3 תנאים:

תנאי ראשון – הפרסום פומבי.

במקרה זה לרוב אין ספק כיוון שמדובר ברשת חברתית וסביר שבתוך שניות תהיה חשיפה לפוסט או לטוקבק בפני  מספר אנשים בודדים או אלפים. אין זה משנה. פרסום פומבי של לשון הרע מספיק אם נחשף לאדם אחד בלבד מעבר לשניים המעורבים בעניין.

תנאי שני – גרימת נזק.

במידה ומה שנכתב גורם נזק או עשוי לגרום נזק כלשהו הרי שיש עילה לתביעת לשון הרע. נזק יכול להיות בקשת רחבה של נושאים, מנזק כספי לנזק במקום העבודה, במערכת יחסים או במוניטין מקצועי וכן הלאה.

תנאי שלישי – אין צורך בהוכחת נזק.

כאן למעשה יש מאין התנגשות עם הסעיף הקודם. מדובר על מצב בו קשה להוכיח נזק שנגרם כעת ו\או ישירות מלשון הרע שפורסמה אבל יש להניח שקיים נזק עתידי או עקיף ולכן יש עילה לדרישת פיצוי בתביעת לשון הרע.

כיצד תובעים בגין לשון הרע?

תביעת לשון הרע מגישים אך ורק באמצעות עורך דין לשון הרע שזהו תחום ההתמחות שלו. מדובר על תחום מתפתח עם שינויים ותיקונים שונים מדי שנה, שכן המדיה הדיגיטלית פתחה אפשרויות רבות חדשות לקיום לשון הרע ולמעשה עורכי דין של לשון הרע עמוסים לעייפה בעבודה בשנים האחרונות.

כיוון שמדובר בנושא סבוך שיש להוכיח בו פרמטרים שונים כדי שתהיה או לא תהיה עילה לתביעת פיצוי בגין לשון הרע, הרי שזקוקים לעורך דין מבין עניין שייצג אתכם ולכן יש לפנות לשירותי עורך דין לשון הרע בחיפה, תל אביב, באר שבע או אזור המגורים הקרוב אליכם.

 

1587 צפיות
7 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
איך לבחור זר פרחים במתנה? בחירה של זר פרחים היא די קלה עבור חלק ממי שמזמינים זר פרחים. הם פשוט קובעים תקציב שיש ברשותם ושואלים מה הזרים שמתאימים לתקציב. מצד שני יש את אלו שישקיעו מעט יותר מחשבה ורגש בהזמנה של זר פרחים ולפני התקציב הם יבחרו זר פרחים שמתאים לאירוע או למי שאמור לקבל אותו. לאחר מכן הם יתאימו את התקציב המתאים לכך.
פורסם בקטגוריית משלוחי פרחים, לפני 4 חודשים 2 ימים
איזה בדיקות יכול עורך דין מקרקעין לבצע עבורך ? יש בדיקות מקדימות שאתם יכולים לבצע עצמאית ויש כאלו שכדאי שרק עורך דין קניית דירה יעשה עבורכם.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מהם הבדיקות שצריך לעשות לפני קניית דירה? קניית דירה היא הוצאה גדולה עבר כל מי שמעורב בה. לרוב מדובר על ההוצאה הגדולה ביותר שבנאדם או משפחה עושים בחייהם עד לאותו הרגע. בדיוק בשל כך יש לערוך בדיקות יסודיות כדי לוודא שהעסקה אמינה ולהימנע מהפתעות לא נעימות במהלך הבנייה. הדרך הטובה ביותר לכך היא באמצעות עורך דין מקרקעין.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מה עושים כאשר המצבר אינו עובד? מצבר ששובק חיים הוא בדרך כלל ברגע הכי לא מתאים לכך. בד"כ אנו לא שמים לב למצבר של הרכב, לא עוקבים אחרי סימנים מקדימים שהוא רומז לנו על סיום דרכו הקרבה ובאה ולא מטפלים בו כראוי להמשך שירות שלנו "עוד קצת". לכן, כאשר מצבר איננו מאפשר הנעה של הרכב, אנו תקועים תרתי משמע. שירות החלפת מצבר עד הבית מאפשר חזרה לשגרת החיים במהירות הגבוהה ביותר.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 2 שבועות
סיורי אוכל מומלצים בישראל סיורי אוכל בתל אביב, ירושלים, חיפה וערים אחרות ברחבי הארץ לדרך הטובה ביותר לחוות את העיר במסגרת של יום כיף או חופשה באותה העיר. הסיורים הללו מאפשרים לגלות את המטבח המקומי הוותיק לצד המודרני וגם לשמוע סיפורים על ההיסטוריה, התרבות ודמויות מיתולוגיות מהמקום. אין כל ספק שמדובר בטרנד לוהט שיישאר לעוד שנים רבות בעתיד.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 7 חודשים 2 שבועות