לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2921 מאמרים 747 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

התקנת דחליל לשם הרחקת ציפורים - עוזר או לא?

פורסם בתאריך 22/02/2019      /      נכתב ע"י gramider


הציפור העירונית אינה חוששת מאתגרים שונים ומגוונים. ישנם אנשים אשר בוחרים להשמיע צלילים בתדרים מסוימים על מנת לנסות ולהרחיק ציפורים ובדרך כלל הניזוקים היחידים מכך הינם השכנים אשר סובלים מהניסיונות שלנו להרחיק את אותם ציפורים ובעלי כנף שונים.
מרחיק ציפורים הינו אדם אשר למד, חקר את הנושא ועוסק בתחום של הרחקת ציפורים תוך שהוא מונע חדירתן לשטח המחייה שלנו. מרחיק ציפורים אינו גורם נזק כזה או אחר לבעלי הכנף ובנוסף, יודע שלא "להתעסק" ולבזבז את זמנו עם התקנת דחלילים כאלו ואחרים.
 
מבלי לזלזל באלו אשר בוחרים בהתקנת דחליל לשם הרחקת ציפורים, מרחיקי ציפורים מקצועיים יטיבו לעסוק בדרכים שונות מאשר זו אשר הוכחה כלא יעילה באופן וודאי.
דחלילים למען הרחקת ציפורים - מניעה או חברה טובה לציפורים?
כן, ניחשתם נכון. על ידי התקנת דחליל לשם הפחדת, הרחקת ומניעת חדירה של ציפורים לביתנו אנחנו יוצרים חברה לציפורים. בעלי כנף נהנים לשבת על דחלילים, להשתזף עליהם ובאופן כללי להנעים את זמנם.
יש אנשים אשר אף מתקינים דחלילים תלויים שמסתובבים ונעים ברוח. היות והמתקנים השונים הללו מבצעים פעולות רפטטיביות(פעולות אשר חוזרות על עצמן), הציפורים מבחינות כי לא מדובר בסכנה ממשית עבורן.
סוגים שונים של דחלילים לשם הרחקת ציפורים ויעילותם בנושא  
קיימים סוגים שונים של דחלילים. החל בדחלילים דמויי אדם וכלה בדחלילים בעיצוב וצורות של עופות טורפים. ניתן להתנסות בהתקנה של דחלילים כאלו ואחרים ובמידה ושיטה זו מצליחה עבורכם, הרי שזכיתם. ברוב המקרים תצטרכו לזמן מרחיק ציפורים מקצועי אשר בחלק מן המקרים ימליץ על דוקרני פלסטיק, רשתות להרחקת ציפורים, מכשורים אלקטרוניים ועוד דרכים ושיטות. לעיתים שיטות מסוימות להרחקת ציפורים עובדות ולפעמים אותן שיטות בדיוק לא יעבדו באזורי מחייה שונים. 
ראוי לציין כי חלק מסוגי הדחלילים עשויים להועיל למשך תקופה ובחלוף הזמן לאבד מערכם ויעילותם בשל הסתגלות בעלי הכנף לעצם החדש שהותקן ולא מרבה(בלשון המעטה)לזוז.
אחת השאלות הנפוצות אשר מרחיקי ציפורים נתקלים בהם בכל הנוגע לדחלילים הינה לגבי כושר הסתגלותם של אותם בעלי כנף לאיומי סרק כמו דחליל.
כאשר בוחנים הרחקת ציפורים, האם בעלי הכנף באמת מסוגלים להסתגל למראה של דחליל בצורת עוף דורס? 
נענה על כך בצורה קצרה וקולעת;
⦁ ציפורי עיר מעולם לא נתקלו בעופות דורסים ואין להם מושג שאתם מנסים להפחיד אותם עם ינשוף, בז, נץ או שאר יצורי נשיונל ג'אוגרפיק. אמנם קיימים עופות דורסים בארצנו, אך הם אינם נפוצים ובעלי כנף כמו יונים וציפורי דרור בכלל לא יזהו כי מדובר ב"עוף דורס" שהם אמורים להיזהר ממנו.
 במידה ואתם זקוקים לשירות של הרחקת ציפורים, הרחקת יונים או הרחקת ציפורי דרור, כנראה והתקנת דחליל היא אינה הדרך הכי אפקטיבית.

274 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת gramider