לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

היסטרוסקופיה ניתוחית מהי?

פורסם בתאריך 24/02/2019      /      נכתב ע"י shlomy.m

מה זה היסטרוסקופיה ניתוחית?

היסטרוסקופיה ניתוחית הינה תהליך ניתוחי אשר מבוצע בתוך חלל הרחם. את הניתוח מבצעים באמצעות החדרה של סיב אופטי מיוחד אשר מאפשר התבוננות בתוך חלל הרחם וכן מכשיר ניתוחי. בניגוד לבדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית, בה מחדירים את הסיב האופטי בלבד ולכן אין צורך בהרחבה של צוואר הרחם, כאן המכשיר הניתוחי עבה יותר ולכן נדרשת ההרחבה הזו.

באמצעות המכשיר, לצד התמונות מהסיב האופטי, ניתן לבצע מגוון רחב של פעולות ניתוחיות כמו כריתה של פוליפ, טיפול בשרירן, טיפול במצבים של הידבקויות בתוך צוואר הרחם וכדומה.

הטיפול הוא בהרדמה?

כן. בניגוד להיסטרוסקופיה אבחנתית המבוצעת ללא הרדמה, כאן מדובר בניתוח של ממש, למרות הפשטות היחסית שלו, ולכן ההליך מבוצע כולו תחת הרדמה מלאה מבלי שהמנותחת תרגיש כאב או חוסר נוחות בזמן הניתוח.

האם יש סיכונים?

היסטרוסקופיה ניתוחית כוללת בתוכה סיכונים כמו זיהום ודימום יתר. במקרים נדירים מאוד ייתכן מצב של נקב בדופן הרחם וסיכון לפגיעה באיברים פנימיים, אך מכיוון שהניתוח כולו מבוצע לצד הסיב האופטי המציג תמונה מלאה של הרחם, מדובר בסיכוי נמוך מאוד לסיכונים מהסוג הזה.

מה ניתן להסיר עם היסטרוסקופיה ניתוחית?

היסטרוסקופיה ניתוחית יכולה לטפל במקרים הבאים:

פוליפים – פוליפים הינם גידולים קטנים ומקומיים על רירית הרחם, ורואים אותם בעיקר אצל נשים לאחר גיל המעבר. היסטרוסקופיה ניתוחית מטפלת בעיקר בהם, ובניתוח מסירים לחלוטין את הפוליפים הללו.
מיומה או שרירן – אלו הם גידולים שפירים על שרירי הרחם. הם נחשבים לגידולים שכיחים מאוד אצל נשים לאחר גיל 40, ועל הטיפול בהם מחליטים על פי המיקום, הגודל, הסימפטומים הנובעים מהם ועוד, ועל פי כלל הנתונים הללו מחליטים האם לכרות אותם באופן מלא או חלקי.
הידבקויות – לעיתים זיהום רחמי או גרידה יכולים להוביל לרקמה דקה אשר נוצרת בין דפנות הרחם ומובילה להידבקות שלהן. הידבקויות כאלו מאבחנים בבדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית, ולא רואים אותם בבדיקות אולטרסאונד חיצוניות, ולאחר האבחנה מבצעים היסטרוסקופיה ניתוחית להפרדה של ההידבקויות האלו.
מחיצה – מחיצה היא מולדת. מדובר בחלק אשר יוצר הפרדה בתוך חלל הרחם, באופן מלא או חלקי, וזו אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנשים עם הפלות חוזרות.
שאריות ביולוגיות – שאריות של חומרים הריוניים לאחר לידה (כמו שלייה) או לאחר הפלות. חומרים כאלו אשר נשארים ברחם יכולים להוביל לדימומים, זיהומים והידבקויות ולכן יש להסירם.

461 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת shlomy.m
גירושין למה זה קורה? אחוז הגירושין לצערנו רק הולך ועולה, והיום כבר כ-30% מהזוגות הנשואים בישראל מתגרשים לאחר כמה שנים של נישואין. יש לכך סיבות שונות מהן מודרניות ומהן מסורתיות, ומה שבטוח הוא שהיום קדושת הנישואין כבר לא קיימת כפי שהיא הייתה בעבר. היום יש בגידות רבות יותר מהכמות שהייתה בעבר ולמודרניזציה יש חלק ניכר בבעיה הזו (החשיפה למדיה המתקדמת) ויש יותר דאגות וסכסוכים בין זוגות נשואים
פורסם בקטגוריית גירושין, לפני 5 שנים 2 שבועות
חקירות פרטיות - ביצוע מעקבים ותצפיות כידוע בעולמנו שידע זה כוח אנשים רבים שוכרים את שרותיהם של חוקרים ובלשיים פרטיים על מנת לאסוף מידע רלוונטי ושימושי לעיסוקם, במידע הזה יכול להיות בפן העסקי, האישי רומנטי או הכספי
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 4 שנים 4 חודשים
לפרוסקופיה מהו? המונח לפרוסקופיה הינו מונח כללי אשר מתייחס לניתוחים המבוצעים בשיטה פולשנית זעירה מאוד. ניתוחי לפרוסקופיה מבוצעים באמצעות מכשיר אופטי זעיר מאוד המאפשר לבצע פעולות ניתוחיות בחלל הבטן כמו טיפול במצבים של היריון מחוץ לרחם,
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 2 שנים 9 חודשים
מה זה בדק בית ולמה אתם צריכים את זה? נמצאים בתהליך רכישת דירה יד שניה או מקבלן? בטח שמעתם על המושג בדק בית, לפני שרוכשים דירה חושב לבצע מספר בדיקות בנכס אשר יאשרו את המפרט שקבלתם,
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 שנים 9 חודשים
איך לנקות ספות עור כאשר עומדים לרכוש ספת עור, המטרה שהספה תחזיק מעמד לאורך זמן, ולו כי מדובר ברכישה יוקרתית ואיכותית. עם זאת, טעות לחשוב שספת עור מצריכה פחות תחזוקה מספת בד, וזאת כי לולא טיפול נכון, היופי פשוט ידהה. על כן אספנו עבורכם מספר טכניקות יעילות עבור שימור איכות הספה:
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 4 שנים 9 חודשים