לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
לפרוסקופיה

לפרוסקופיה מהו?

פורסם בתאריך 24/02/2019      /      נכתב ע"י shlomy.m

בניתחוי לפרוסקופיה מבצעים: הוצאה של ציסטות מהשחלות, כריתה של שחלות וחצוצרות ואפילו ניתוחים מורכבים יותר כמו כריתת רחם, הוצאת שרירנים מהרחם ועוד. בנוסף, ניתן להשתמש בשיטת לפרוסקופיה בכדי לאבחן בעיות גניקולוגיות או בעיות בחלל הבטן מהסוג שקשה לראות בבדיקות חיצוניות כמו CT  ושיטות הדמיה אחרות.

כיצד מבוצע ההליך?

לפרוסקופיה הוא ניתוח לכל דבר, והוא מבוצע תחת הרדמה כללית. לאחר שהמטופל מורדם המנתח מתחיל עם החדרה של מחט דקה מאוד אל חלל הבטן, ודרכה מזרימים פחמן דו חמצני אשר מנפח את חלל הבטן ומאפשר פעולה פנימית. לאחר הניתוח מחדירים צינורות דקים מאוד אל חלל הבטן ודרך הצינורות הללו מחדירים סיב אופטי עם מצלמה המציג את חלל הבטן וכן כלים נוספים המאפשרים את ביצוע הניתוח. בצורה הזו מסירים את הגורם הבעייתי מחלל הבטן ומוציאים אותו החוצה.

לאחר מכן תבוצע בדיקה באמצעות המצלמה בכדי לוודא כי אין דימום פנימי, מוציאים את הפחמן הדו חמצני אשר ניפח את הבטן ומבצעים תפרים קטנים באזורים דרכם החדירו את הצינורות אל חלל הבטן.

כמה זמן זה לוקח?

התשובה לשאלת הזמן תלויה קודם כל בסוג הניתוח. ישנם ניתוחי לפרוסקופיה קצרים וישנם כאלו אשר דורשים יותר זמן. בכל מקרה מדובר בפעולה עדינה המבוצעת באיטיות בכדי שלא ליצור נקבים בחלל הבטן, דימום או נזק לאיברים הפנימיים. בטיפולים פשוטים כמו הוצאה של ציסטות קטנות או הפסקת היריון חוץ רחמי הפעולה היא קצרה יחסית ולרוב היא לא תארך יותר משעה. לעומת זאת, ניתוחים מורכבים יותר כמו תיקון הידבקויות ועוד ייתכן ניתוח של כמה שעות.

מהם סיכויי ההצלחה של הניתוח?

ניתוחי לפרוסקופיה זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד. במקרים רבים לאחר הניתוח הבעיה ממנה סבלה המטופלת תעלם לחלוטין, והחזרה לשגרה לאחר הניתוח הינה מהירה מאוד. לרוב, לאחר הניתוח נדרש אשפוז יום – יומיים בלבד, תלוי בסוג הניתוח.

האם קיימים סיכונים?

כמו בכל ניתוח רגיל, גם בניתוחי לפרוסקופיה קיימים סיכונים כמו דימום פנימי, זיהום, פגיעה באיברים פנימיים וכדומה. יחד עם זאת, מדובר במקרים נדירים מאוד ובשל העובדה שהניתוח כולו מבוצע בליווי מצלמה המשדרת בזמן אמת את תמונת החלל הפנימי בבטן, הניתוח מבוצע בצורה מדויקת וללא תקלות.

427 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת shlomy.m
גירושין למה זה קורה? אחוז הגירושין לצערנו רק הולך ועולה, והיום כבר כ-30% מהזוגות הנשואים בישראל מתגרשים לאחר כמה שנים של נישואין. יש לכך סיבות שונות מהן מודרניות ומהן מסורתיות, ומה שבטוח הוא שהיום קדושת הנישואין כבר לא קיימת כפי שהיא הייתה בעבר. היום יש בגידות רבות יותר מהכמות שהייתה בעבר ולמודרניזציה יש חלק ניכר בבעיה הזו (החשיפה למדיה המתקדמת) ויש יותר דאגות וסכסוכים בין זוגות נשואים
פורסם בקטגוריית גירושין, לפני 5 שנים 2 שבועות
חקירות פרטיות - ביצוע מעקבים ותצפיות כידוע בעולמנו שידע זה כוח אנשים רבים שוכרים את שרותיהם של חוקרים ובלשיים פרטיים על מנת לאסוף מידע רלוונטי ושימושי לעיסוקם, במידע הזה יכול להיות בפן העסקי, האישי רומנטי או הכספי
פורסם בקטגוריית חקירות פרטיות, לפני 4 שנים 4 חודשים
היסטרוסקופיה ניתוחית מהי? שמעתם על המושג היסטרוסקופיה ניתוחית ורוצים לדעת יותר? קיבלת הפניה לביצוע ניתוח היסטרוסקופיה ויש לך שאלות בנושא? קראי את המאמר הבא ותמצאי את התשובות.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 2 שנים 9 חודשים
מה זה בדק בית ולמה אתם צריכים את זה? נמצאים בתהליך רכישת דירה יד שניה או מקבלן? בטח שמעתם על המושג בדק בית, לפני שרוכשים דירה חושב לבצע מספר בדיקות בנכס אשר יאשרו את המפרט שקבלתם,
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 שנים 9 חודשים
איך לנקות ספות עור כאשר עומדים לרכוש ספת עור, המטרה שהספה תחזיק מעמד לאורך זמן, ולו כי מדובר ברכישה יוקרתית ואיכותית. עם זאת, טעות לחשוב שספת עור מצריכה פחות תחזוקה מספת בד, וזאת כי לולא טיפול נכון, היופי פשוט ידהה. על כן אספנו עבורכם מספר טכניקות יעילות עבור שימור איכות הספה:
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 4 שנים 9 חודשים