לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3244 מאמרים 892 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חשיבותו של טיפול בחרדות אצל ילדים

פורסם בתאריך 22/12/2015      /      נכתב ע"י שרון קל

ילדים סובלים מחרדות. לא כל פחד מוגדר כחרדה. ילדים יכולים לפחד מהחושך, ממעליות וממבחנים ועדיין לא תתפתח אצלם חרדה. חרדה מוגדרת כמצב קיצוני המשבש את תפקודו התקין של הילד, כאשר הילד יימנע מכל מגע או התנסות עם מקור החרדה, וכשבמקביל תחושת החרדה שלו תלך ותתעצם. התערבות בשלב מוקדם בו מתפתח פחד לרוב תמנע את התפתחותה של חרדה. אם כהורים לא נתערב בשלב מוקדם בו מופיע הפחד, בחלק מהמקרים הפחד יחלוף מעצמו, אך ברוב המקרים כן תתפתח חרדה אצל הילד, והיא תפריע לו לתפקד ותצמצם את המגע שלו עם שאר העולם. בשל כך מומלץ לטפל בבעיה כשהיא קטנה כדי שהיא לא תגדל ותתפתח לכדי חרדה.

חרדה אצל ילדים דומה מאוד לחרדה של מבוגרים. התחושות של הילד הן פחד קיצוני, גופני ומשתק. יופיעו אצל הילד סימפטומים כמו: תחושת בחילה, דופק מואץ, קושי בהתבטאות מילולית ועוד. התגובה הגופנית איננה נעימה לילד ולכן תשפיע על רצונו של הילד להימנע ממגע עם הגירוי שגורם לחרדה. הימנעות זאת מובילה לפגיעה בתפקודו של הילד ויכולה לפתח ירידה בערך העצמי. חרדה אחת עשויה לגרום לבעיות משנה, ולכן יש חשיבות לטפל בחרדות אצל ילדים.

כיצד מטפלים בחרדות אצל ילדים?

טיפול בחרדות אצל ילדים, כמו בכל טיפול בחרדות, מאבחן תחילה האם באמת מדובר בחרדה. במידה וכן, בטיפול מבררים ממה בדיוק הילד חרד. האם הוא חרד מנטישה, ממבחנים, מחושך וכדומה. לכל סוג של בעיה נדרש טיפול מתאים עבור צרכיו של הילד. טיפול מותאם לחרדה של ילד, לרוב ישלב שיטות טיפול שונות וייתן כלים להתמודדות שיאפשרו להגיע לשחרור הילד מהחרדה ולהוביל אותו לאיכות חיים טובה יותר. טיפול בחרדות אצל ילדים מטרתו היא לווסת את החרדה ובמקביל לחזק את הביטחון של הילד, כך שיוכלו להאמין ביכולותיהם ויבטחו בעצמם. התהליך משתנה בין ילד לילד, יש ילדים שמשתפים בקלות בעוד יש ילדים שצריכים זמן כדי להיפתח, לדבר ולשתף. כמו בכל טיפול עם ילדים, יש חשיבות רבה למעורבות ההורים בתהליך. חשוב שתהיה שקיפות מלאה בין המטפל להורים על מטרות התהליך ועל קצב השגתן.

1135 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 3 שנים 10 חודשים
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 5 שנים 2 חודשים
תרגום מסמכים טעות תהיה לחשוב שהמרת מילים משפה אחת לאחרת הינה תרגום מסמכים איכותי. תרגום נכון מעניק לקורא העברה של רעיון, מסר ומהות בצורה שוטפת וחלקה.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 5 שנים 1 חודשים
מדוע כדאי ללכת אל אירועי תרבות בחיפה? העיר חיפה הינה עיר אשר משופעת במגוון רחב מאוד של אירועי תרבות. אירועי תרבות בחיפה מתקיימים לאורך כל השנה ומעניקים לתושבי העיר, ולאורחים אשר מגיעים לאזור, אפשרות ליהנות משלל אירועים מיוחדים המותאמים לקהל הרחב.
פורסם בקטגוריית תרבות ובידור, לפני 5 שנים 1 חודשים
שלטים למשרד – מדוע זה חשוב כאשר מדובר במשרד אשר מהווה נותן שירות בתחום כזה או אחר, הרי שבכדי לשווק את המשרד בצורה הטובה ביותר, יש צורך באמצעי שיווק שונים. אחד מאמצעי השיווק הטובים ביותר עבור המשרד שלכם, הינו שלטים למשרד.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שנים 7 חודשים