לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2915 מאמרים 742 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפים מן המומחה להרחקת יונים

פורסם בתאריך 27/02/2019      /      נכתב ע"י ufiyona

סובלים מבעיית יונים המטנפות את המרפסת או מסתור הכביסה ? במאמר זה אשתדל לתת את הטיפים היעילים ביותר שישמשו אתכם להרחקת יונים יעילה ובטוחה. רוב הטיפים ניתנים לביצוע בשיטת "עשה זאת בעצמך". אם מדובר במקום גבוה ומסוכן – אל תקחו סיכון. קראו לבעל המקצוע. לו יש את הכישורים והניסיון בעבודה במקומות כגון אלה.

 

בחירת דוקרנים להרחקת יונים:

אם העדפתם להשתמש בדוקרנים להרחקת יונים, בחרו בדוקרנים איכותיים מנירוסטה ולא בדוקרנים זולים העשויים פלסטיק, משום שהבלאי של דוקרני פלסטיק גבוה משמעותית מדוקרני נירוסטה, במיוחד בקיץ הישראלי הלוהט.

 

ניקיון והקשר בינו לבין חוש הריח של היונים:

מומלץ לבצע שטיפה יסודית של האיזור בו היונים אוהבות לנחות. החיטוי ייעשה בעזרת חומרי חיטוי חזקים. הדבר גורם לכך שהיונים יתקשו להבחין במקום בו נחתו קודם לכן, משום שהן משתמשות בחוש הריח שלהן. על מנת שטיפ זה יהיה אפקטיבי יש לנקות את האיזור בתדירות גבוהה.

 

הרחקת יונים באמצעות קולות רמים או קולות מצוקה של יונים:

יונים שגדלו בעיר לא חוששות מקולות מוקלטים של ציפורי טרף מפני שלא פגשו מעולם ציפורי טרף ולכן אינן מזהות אותן כאויב מסוכן. היונים גם תסתגלנה לצלילים המונוטוניים החוזרים על עצמם של קולות הציפורים המושמעים מן המכשירים. כנ"ל גם מכשירים מיוחדים המשמיעים קולות מצוקה ואמורים להבהיל את היונה. המכשיר יעיל בחלקו בתחילה ולאחר מכן היונה חוזרת. יונים שומעות בטווח תדרים הדומה לבני האדם ולכן כל מכשירי האולטרה סאונד המבטיחים קולות מפחידים שרק היונים שומעות כמעט ואינם יעילים כנגדן.

 

הרחקת יונים באמצעות חפצים מבריקים:

תליית מוצרים מבריקים, כמו דיסקים ישנים, המייצרים בוהק וסינוור אינה מסייעת. היונים מבינות לאחר זמן קצר כשמדובר באלמנט סטטי שאינו מפחיד או מאיים ולכן הן מסתגלות אליו ואינן חוששות ממנו.

 

מריחת דבקים במקום הנחיתה:

בתחילה מריחת דבק עשויה להיות יעילה אך לאחר שהמקום מתמלא באבק, נוצות ולשלשת - היונים חוזרות למקום.  בעיה נוספת עם מריחת דבק – קשה מאד לנקותו בעת הצורך.

 

אל תאכילו את היונים במישרין או בעקיפין:

האכלת היונים גורמת להן לחזור למקום שבו קיבלו את האוכל, ולכן הן נמשכות אליו שוב ושוב ומלכלכות את המקום בלשלשת ובנוצות. גם אם אתם משליכים שאריות מזון מהחלון או מנערים את מפת האוכל, אתם בעצם מאכילים בעקיפין את היונים. אם תבקרו באתרי תיירות מובילים בעולם, ותנסו להאכיל את היונים, יגיע אליכם פקח עירוני ויזהיר אתכם שלא לעשות כך, אחרת אתם מסתכנים בקנס גבוה.

 

אז תכל'ס כיצד מרחיקים יונים ביעילות ?

הרחקת יונים יעילה תלוייה בסוג המקרה:
אם מדובר במסתורי כביסה, כוכים ועליות גג – אזי אוטמים את המקום בעזרת רשת חבל.
אם מדובר באדני חלונות, מרזבים, מעקות ומזגנים -  מתקינים דוקרני נירוסטה .
אם מדובר בגגות רעפים – מתקינים קפיץ מקפיץ מנירוסטה.
אופציה נוספת: התקנת חוטי רטט.

 

בהצלחה.

דודי יפרח – מנכ"ל עופי יונה הרחקת יונים

התייעצו איתי אישית בטל. 052-2601863

או חפשו בגוגל "עופי יונה הרחקת יונים"

175 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ufiyona