לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4019 מאמרים 1209 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

סקירת תחום בדיקות התוכנה בהייטק

פורסם בתאריך 03/04/2019      /      נכתב ע"י RTG

בדיקות תוכנה Qa & Automation

תחום ההייטק ובתוכו עולם בדיקות התוכנה מתקדם בקצב מהיר במיוחד,
כל יום אנו רואים וחווים פיתוחים חדשים, טכנולוגיות חדשות ומשופרות אשר נכנסות לפעולה וכו'.

כל המדינות בעולם המערבי נמצאות חזק במירוץ לפיתוח מוצרים חדשים, ייצוא מוצרי תוכנה והייטק, שיפור טכנולוגיות וכו,
כמובן שבעקבות התחרות הבינלאומית גם קצב הפיתוח עלה רבות בשנים האחרונות וכיום חברות ההייטק צריכות יותר מתמיד לבצע את הפיתוחים בזמן מוגבל ביותר על מנת לצאת לשוק עם מוצר חדש ומשופר לפני המתחרים, כמובן שתוך כדי ביצעו הפיתוחים חשוב מאוד לשמור על איכות גבוהה ככל שניתן שכן מדובר במוצרים שחלקם משמש לתחומים הכי חשובים שיש כמו רפואה, תחבורה, אבטחה וכו.

כל סיבות אלו ועוד גורמות לכך שתחום בדיקות התוכנה מתקדם בקצב מסחרר ואיתו גם הביקוש לעובדים מיומנים.

 

איך עובד תחום בדיקות התוכנה QA?

איך ניתן לאתר תקלות בתהליך הייצור?

איך בודקים שהמוצר תקין לפני כניסה לתהליך ייצור או פרסום התוכנה לכלל המשתמשים?

 

איש בדיקות התוכנה בימים אלו צריך להיות גם בעל ידע בכתיבת קוד ובפיתוח תוכנה וגם בעל ידע וניסיון בביצוע בדיקות ידניות ואוטומטיות בתחום בדיקות התוכנה QA,
בודקי התוכנה QA עוברים הכשרה מקיפה בתחום על מנת לקבל את הכלים בשביל לבדוק את התוכנה או המוצר בצורה ידנית או אוטומטית.

בעקבות העובדה שכיום טכנולגויות חדשות ומסובכות,  תוכנותעם מספר רב של אפשרויות פעולה וכו  חשוב שיהיה לבודק התוכנה את הידע בשפות התכנות הרלוונטיות למגוון רחב של מוצרים וחשוב שבודק התוכנה ידע "לדבר" עם המפתחים והקוד של מוצרים אלו, יבין את אופן פעולת המוצר "מאחורי הקלעים" ועוד,

 בנוסף לידע בשפות קוד על בודק התוכנה לשלוט גם בתפעול במערכת ההפעלה לינוקס, Networking, Python, מסדי נתונים SQL וכו.

 

בנוסף בשנים האחרונות יש מעבר גדול לתחום של בדיקות אוטומטיות ולכן איש בדיקות התוכנה QA יצטרך גם ללמוד לפתח כלי בדיקות אוטומציה ולדעת לנהל אותם בעצמו.

כיום יש כלים חדשים בשוק לביצוע מגוון רחב של משימות בעולם הניטור, פיתוח וניהול כלים אוטומטיים, בדיקות תוכנה וכו – ולמעשה כל דבר שיבטיח שהמוצר עובד בצורה אפקטיבית, טובה וללא תקלות.

כלי ניהול מסוג זה הם לדוגמא: Selenium, Jira & Bugzilla Jenkins/

בגלל מורכבות בתחום וההתמחויות הרבות שנדרשות מאיש בדיקות התוכנה למי שרוצה להיכנס לתחום ולהתחיל קריירה בעולם ההייטק חושב לבצע בדיקות מחקר אודות הכשרה לתחום Qa & Automation  שכן מדובר בתחום אשר מתפתח בקצב גדול מאוד, החשיבות שלו גדולה ותנאי העסקה בו טובים מאוד ביחד לשוק.
חשוב לזכור שיש דרישה גדולה לעובדים מיומנים בתחום ההייטק גם לעולם בדיקות התוכנה וגם לשאר התחומים המקבילים אבל יחד עם זאת ישנה דרישה לביצוע עבודה אפקטיבית ואיכותית תוך שימוש במספר רב של ערוצי פעילות וסוגי כלים וטכנולוגיות.

 

 

 

 


 

 

707 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת RTG
יום בחיי איש DevOps תחום ה- DevOps נחשב לתחום מורכב וחדשני יחסית בעולם ההייטק, בהתאם לכך יש דרישה מאוד גבוהה לעובדים מיומנים, בואו נראה מהי שגרת יומו של איש דבאופס על מנת להכיר יותר טוב את התחום,
פורסם בקטגוריית הייטק, לפני 3 שנים 2 חודשים
Python - שפת התכנות שתזניק לכם את הקריירה בהייטק פייתון היא שפה מאוד פופולרית כיום ולכן כדאי להתייחס אליה ולענות על מספר שאלות שעולות בכל שיחה בנושא - קריירה בהייטק. איך הידע ב Python יעזור לכם בקריירה? מהם יתרונות השפה ולמה כדאי ללמוד אותה? מהו עתיד פייתון? האם גם בעוד מספר שנים הפופלריות שלה תהיה גבוהה?
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 3 שנים 2 חודשים
פיתוח Embedded בעזרת ARM Processors יש ביקוש רב לפיתוחים חדשים בתחום הטכנולוגי, מוצרים רבים מתחדשים ומשתכללים מידי יום, פלאפונים, מצלמות, מכוניות, מדפסות וכו - כל אלו נדרשים לבצע ולשרת אותנו בצורה יותר חכמה, מהירה ואפקטיבית. מי אחראי על פיתוח מערכות אלו? באיזה טכנולוגיות משתמשים לכך? האם כדאי ללמוד ולהתחיל קריירה בפיתוחים מסוג זה? מוזמנים לקרוא במאמר הבא סקירה של פיתוח מערכות EMBEDDED
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 3 שנים 5 חודשים
לימודי הייטק הביקוש לקריירה בתחום ההייטק רק עולה עם השנים, ישנו מגוון רחב של מקצועות אשר ניתן להתמחות בהם לטובת קריירה מתגמלת ומאתגרת. במרכז נמצא תחום פיתוח אתרים - Full Stack.
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 3 שנים 4 חודשים
קריירה בהייטק - פיתוח אוטומציה לבדיקות תוכנה אוטומציה זהו מושג שנכנס לחיינו בסערה, בואו ונראה איך אפשר להתמחות בתחום האוטומציה לבדיקות תוכנה ואיך אפשר להפוך מקצוע חם עם עתיד ורוד לקריירה ומקור הכנסה מעולה.
פורסם בקטגוריית הייטק, לפני 3 שנים 2 חודשים