לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2330 מאמרים 510 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פסגת דן תמ"א רמת גן

כולם עושים תמ"א 38 ומה קורה בפרויקט פסגת דן.

פורסם בתאריך 28/04/2019      /      נכתב ע"י פסגת דן 2019

תמ"א 38 נהיה מושג פופולרי ונחוץ, תושבי המרכז יכולים לראות בניינים במצב תמ"א 38 כמו פטריות אחרי הגשם או פרפרים אחרי החורף.

יכול להיות שאתם בעצמכם גרים בבניין שמצוי בפרויקט או רואים בשכונה שלכם או בעיר שלכם.

מדברים על התמ"א בישיבות ועד הבית, דנים בקידומה בישיבות ממשלה, בוחנים את יישומה במסדרונות העירייה. המושג תמ”א הוא קיצור מקובל למונח הרשמי “תכנית מתאר ארצית”, בעוד שהמספר 38 הוא פשוט המספר הסידורי שמקבלת כל תכנית ארצית.

סה טו.

מדי פעם מפרסם המנהל התכנון במשרד הפנים תכניות מתאר ארציות המסדירות נושאים שונים בתחום התכנון והבנייה במדינת ישראל, במסגרת התכניות האלה עוסקים באתגרים תכנוניים מרכזיים במדינה ומשלבים חשיבה לטווח ארוך עם מתן הנחיות לפעולה בטווח הקצר.

תמ"א 38 למעשה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים (בניינים חדשים כמו בפסגת דן כבר מתוכננים בהתאם) בפני רעידות אדמה. דירות חדשות כמו בפרויקט פסגת דן כבר נבנות בהתאם.

התוכנית אושרה בשנת 2005 ונקבעו הנחיות הקובעות את המסגרת הסטטוטורית שתאפשר מתן היתרי בנייה, הוגדרו תמריצים כמו תוספות בנייה כדי לעודד את בעלי מבנים חיזוק גם מבחינה כלכלית.

בישראל התרחשו רעידות אדמה ולא ידוע מתי תהיה הרעידה הגדולה הבאה ולכן חשוב להיערך. למעשה בעלי הדירות בבניין צריכים להסכים, לחתום ובכך מגיע היזם שיחזק את הבניין ויוסיף לבניין מעלית, קומות מה שישפר את ערך הדירה בין אם היא להשכרה או שהם גרים בה.

תמ"א 38 מאוד פופולרי במרכז אבל בניינים באזורי פריפריה שלעיתים נמצאים באזור סיכון גבוה יותר לרעידות אדמה מאשר בניינים באזור גוש דן, רמת גן שבו גם נבנו מגדלים חדשים בפרויקט פסגת דן, בפריפריה כאמור לא יכולים ליהנות מתמריצי תמ”א 38 כיוון שאין כדאיות יזמית בביצוע פרויקט באזורם. כיום מתנהלים דיונים בשאלה כיצד להתמודד עם בעיית חיזוק מבנים אלה.


 

35 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת פסגת דן 2019
מחירי דירות פסגת דן השפעת סלילת הרכבת הקלה, אמורה להשפיע מאוד על כל אזור המרכז וגם על הפרויקטים החדשים שנבנים שישביחו את עצמם עוד יותר.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 5 חודשים 3 שבועות
מהו מפרט דירה, ומה נכלל במפרט דירה- באדיבות פסגת דן המפרט הטכני של דירה הינו טופס אשר ממולא ע”י היזם והוא יתאר בפרוטרוט את מבנה הבניין וזה במטרה למנוע חילוקי דעות שעלולים לצוץ בין המוכר לקונה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שבועות 2 ימים
פסגת דן - יותר מבית חכם פסגת דן מציעה מגדלי יוקרה למגורים ואיכות חיים ברמה גבוהה ואפשרית לכלל האוכלוסיה.
פורסם בקטגוריית בית חכם, לפני 5 חודשים 3 שבועות
דניה סיבוס פרופיל חברה של דניה סיבוס ופרויקט פסגת דן
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 4 חודשים 4 ימים
איך תבנו משכנתא ותקנו דירה בפסגת דן זוגות צעירים (ולא רק הם) מגיעים לחלום על דירה כמו בפרויקט פסגת דן שתעניק להם יציבות בחיים, בשלב מסוים מפסירקים לחלום וצריך לבצע
פורסם בקטגוריית משכנתא, לפני 3 חודשים 4 שבועות