לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3255 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
פסגת דן תמ"א רמת גן

כולם עושים תמ"א 38 ומה קורה בפרויקט פסגת דן.

פורסם בתאריך 28/04/2019      /      נכתב ע"י פסגת דן 2019

תמ"א 38 נהיה מושג פופולרי ונחוץ, תושבי המרכז יכולים לראות בניינים במצב תמ"א 38 כמו פטריות אחרי הגשם או פרפרים אחרי החורף.

יכול להיות שאתם בעצמכם גרים בבניין שמצוי בפרויקט או רואים בשכונה שלכם או בעיר שלכם.

מדברים על התמ"א בישיבות ועד הבית, דנים בקידומה בישיבות ממשלה, בוחנים את יישומה במסדרונות העירייה. המושג תמ”א הוא קיצור מקובל למונח הרשמי “תכנית מתאר ארצית”, בעוד שהמספר 38 הוא פשוט המספר הסידורי שמקבלת כל תכנית ארצית.

סה טו.

מדי פעם מפרסם המנהל התכנון במשרד הפנים תכניות מתאר ארציות המסדירות נושאים שונים בתחום התכנון והבנייה במדינת ישראל, במסגרת התכניות האלה עוסקים באתגרים תכנוניים מרכזיים במדינה ומשלבים חשיבה לטווח ארוך עם מתן הנחיות לפעולה בטווח הקצר.

תמ"א 38 למעשה תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים (בניינים חדשים כמו בפסגת דן כבר מתוכננים בהתאם) בפני רעידות אדמה. דירות חדשות כמו בפרויקט פסגת דן כבר נבנות בהתאם.

התוכנית אושרה בשנת 2005 ונקבעו הנחיות הקובעות את המסגרת הסטטוטורית שתאפשר מתן היתרי בנייה, הוגדרו תמריצים כמו תוספות בנייה כדי לעודד את בעלי מבנים חיזוק גם מבחינה כלכלית.

בישראל התרחשו רעידות אדמה ולא ידוע מתי תהיה הרעידה הגדולה הבאה ולכן חשוב להיערך. למעשה בעלי הדירות בבניין צריכים להסכים, לחתום ובכך מגיע היזם שיחזק את הבניין ויוסיף לבניין מעלית, קומות מה שישפר את ערך הדירה בין אם היא להשכרה או שהם גרים בה.

תמ"א 38 מאוד פופולרי במרכז אבל בניינים באזורי פריפריה שלעיתים נמצאים באזור סיכון גבוה יותר לרעידות אדמה מאשר בניינים באזור גוש דן, רמת גן שבו גם נבנו מגדלים חדשים בפרויקט פסגת דן, בפריפריה כאמור לא יכולים ליהנות מתמריצי תמ”א 38 כיוון שאין כדאיות יזמית בביצוע פרויקט באזורם. כיום מתנהלים דיונים בשאלה כיצד להתמודד עם בעיית חיזוק מבנים אלה.


 

353 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת פסגת דן 2019
מהו מפרט דירה, ומה נכלל במפרט דירה- באדיבות פסגת דן המפרט הטכני של דירה הינו טופס אשר ממולא ע”י היזם והוא יתאר בפרוטרוט את מבנה הבניין וזה במטרה למנוע חילוקי דעות שעלולים לצוץ בין המוכר לקונה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 5 חודשים
מחירי דירות פסגת דן השפעת סלילת הרכבת הקלה, אמורה להשפיע מאוד על כל אזור המרכז וגם על הפרויקטים החדשים שנבנים שישביחו את עצמם עוד יותר.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 שנים 11 חודשים
פסגת דן - יותר מבית חכם פסגת דן מציעה מגדלי יוקרה למגורים ואיכות חיים ברמה גבוהה ואפשרית לכלל האוכלוסיה.
פורסם בקטגוריית בית חכם, לפני 1 שנים 10 חודשים
רמת גן מתעדכנת- באדיבות פסגת דן זה לא סוד שבעיני רבים רמת גן נחשבת לעיר רדומה, משעממת, אפילו זקנה. לשמחת תושבי העיר במיוחד, הצפיפות בגוש דן הביאה איתה שינוי אדיר בענף הנדל"ן בכלל וברמת גן בפרט.
פורסם בקטגוריית אירוסין, לפני 1 שנים 3 חודשים
מה צריך לדעת כשמחפשים חברת הובלות- באדיבות פסגת דן מעבר לדירה חדשה, לדוגמה בפסגת דן, הוא מעבר מלא בהתרגשות. במקביל, מדובר בתהליך הדורש מכם למצוא חברת הובלות מקצועית, איכותית ומהימנה להעביר את "החיים" שלכם לבית החדש.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 3 חודשים