לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2782 מאמרים 683 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
קורס עזרה ראשונה

הכשרת עזרה ראשונה: תקציר כללי על קורסי ההכשרה לעזרה ראשונה

פורסם בתאריך 05/05/2019      /      נכתב ע"י linoyka

בקורסי עזרה ראשונה בדרך כלל מתמקדים בהיבט אחד של טיפול העזרה הראשונה, כגון עזרה ראשונה באזורי טבע או הכשרה למטפלים מקצועיים.

קורס עזרה ראשונה.

מידע חיוני

תוכניות קורסי עזרה ראשונה הינן זמינות מארגונים כגון מלער כמו גם ממוסדות להשכלה גבוהה. מספר שעות ההכשרה הנדרשות עבור כל תוכנית משתנה, והתוכניות זמינות לאנשי בטיחות, לאנשי מקצוע שאינם מקרי חירום ולציבור הרחב. חלק מהתוכניות מוכרות כנקודות זכות אקדמיים במוסדות ספציפיים. בעוד הדרכה מלאה ברשת היא הנפוצה ביותר, למידה מקוונת עשויה להיות אפשרות המתווספת לקורסי העזרה ראשונה מסוימים.

 

הציבור הרחב יכול למלא אחר השלבים הנלמדים בקורסי העזרה הראשונה המכינה אנשים להתמודד עם פציעות נפוצות כגון: חתכים, כוויות, פציעות גב ופציעות ראש. כל מי שברשותו חיית מחמד יכול לקחת קורס שמלמד אותם לטפל בפציעות נפוצות ובמקרי חירום המשפיעים על כלבים וחתולים. בעלי הכשרות מסוימות יכולים גם להירשם לתוכניות המלמדות אותם להתמודד עם פציעות טראומתיות, להשתמש בלחיצות חזה וכך לפקח על דרכי הנשימה של המטופל. ישנן תוכניות מגוונות המיועדות ללמד אנשים למנוע ולטפל בפציעות ספורט, כמו גם להגיב למקרי חירום המתרחשים בלב הים או באזורים פראיים של הטבע.

 

עם סיום מרבית תוכניות ההכשרה, הסטודנטים יכולים לקבל אישור עזרה ראשונה שהוא תקף בדרך כלל לשנתיים. על האנשים לעמוד בדרישות של התוכניות המפוקחות על ידי משרדי הממשלה השונים. קורסי רענון בדרך כלל כוללים מבחן סופי.

 

הנושאים המכוסים בקורסי הכשרת עזרה ראשונה כוללים:

 

  •     העברת מחלות דם
  •     הכשרת החייאה
  •     אסטרטגיות תגובה לשעת חירום
  •     טיפול מניעתי
  •     בטיחות הציבור והמים
  •     אימוני סיוע בספורט ובטבע

 

רשימת הקורסים

קורס עזרה ראשונה לציבור הרחב

קורסי עזרה ראשונה לקהל הרחב מלמדים מגוון נרחב של מיומנויות בהערכת וטיפול במגוון פציעות, מחלות וסוגיות רפואיות. התלמידים לומדים טכניקות עזרה ראשונה בסיסיות, כגון כיצד להתמודד עם הצוואר, הראש ופציעות הגב. הם חוקרים בקורס דרכים כדי לטפל באנשים שנחשפו לתנאי מזג אוויר קיצוניים. ניתן לדון גם בטיפול בשריטות, בכוויות ובחתכים.

עזרה ראשונה למגישי חירום

במהלך קורס עזרה ראשונה לאנשי מקצוע, התלמידים לומדים שיטות מגוונות שניתן להשתמש בהן ברגעים החיוניים לאחר שהתרחש מקרה חירום רפואי. הכישורים שהם לומדים נועדו לעזור להם לשמור על אנשים במצב אופטימאלי עד אשר שאנשי מקצוע רפואיים עם ידע ונסיון מעמיק על מחלות ואוטונומיה יוכלו לקחת פיקוד. התלמידים רוכשים ניסיון מעשי באמצעות הדרכה המבוססת תרחיש חירום שונים, הנשמה מפה לפה (CPR), דפיברילטור חיצוני אוטומטי, טיפול בדרכי הנשימה, טראומה ושירותים רפואיים אחרים (EMS).

מיקום מרוחק ועזרה ראשונה באזורי טבע פראיים

קורס זה נוצר עבור אנשים העובדים או מבלים זמן רב בסביבות מרוחקות. הסטודנטים לומדים על תגובות מיידיות על מנת לטפל בבעיות כמו היפותרמיה, הלם אנאפילקטי ומחלות הקשורות לגבהים. הם גם לומדים כיצד לגשת לכוויות, כמו גם להתמודד עם פציעות מפרקים ועצמות. טיפול בפצעי זיהום וטיפול בפציעות בעמוד השדרה הם גם נושאי קורסים נפוצים.

עזרה ראשונה לספורט

סטודנטים בקורס זה מלומדים מניעת פציעה הקשורה לספורט ומיומנויות עזרה ראשונה. הנושאים עשויים לכלול הערכת פציעות, פרוטוקולי פעולה, שליטה בדימום, טיפול בזעזוע מוח והזזת אתלט פצוע. סטודנטים יכולים ללמוד טכניקות כמו החייאה, כמו גם כיצד לטפל במחלות המופיעות בפתאומיות ובפציעות השלד.

עזרה ראשונה עבור חיות מחמד

קורסי עזרה ראשונה לבעלי מחמד ומטפלים בדרך כלל מתרכזים בטיפול בחתולים ובכלבים. תוכנית הלימודים כוללת נושאים כגון ניהול מצבי חירום ודום לב וטיפול בפציעות עיניים, ברגל ובאוזן. התלמידים יכולים גם ללמוד כיצד לטפל בהלם חשמלי, טיפול בתרופות וכיצד להתמודד עם מצבי חירום שונים, כגון פצעי נשיכה ותאונות דרכים.

186 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת linoyka
איך לבחור שירותי קייטרינג בירושלים מדריך לבחירת קייטרינג
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 1 שבועות 6 ימים
איך בוחרים רופא שיניים טוב בנתניה מדריך לבחירת רופא שיניים טוב
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 2 שבועות 6 ימים
הסמכת קורס עזרה ראשונה מאפשרת הצלת חיים ישנם שתי אפשרויות בחירה כאשר זה נוגע לקורס עזרה ראשונה, אונליין או כיתתי.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 7 חודשים 2 שבועות
טיפול בחרדות - טיפים ליציאה מלחץ נפשי אם הנכם סובלים מהתקפי פניקה דעו לכם כי ישנן שיטות טיפול בחרדות טבעיות, כאן נציג לכם מספר שיטוח יעילות
פורסם בקטגוריית פסיכולוגיה, לפני 1 חודשים 3 שבועות
בריתה במרכז עיצד בוחרים מקום לאירוע כמו בריתה, הארגון עצמו במיוחד שמדובר בחגיגה של ממש וחדש הוא מורט עצבים, במדריך הבא נקל עליכם שלב אחרי שלב
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 2 חודשים 2 שבועות