לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2911 מאמרים 740 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפ למחפשי עבודה - האם ליצור קשר עם המראיין לאחר ראיון עבודה?

פורסם בתאריך 27/05/2019      /      נכתב ע"י דניאל ביטון

שאלה טובה. בחו"ל, למשל, מראיינים רבים נדהמים מ'חוצפתם' של המעומדים הישראלים שלא טורחים לשלוח למראיין מכתב תודה לאחר הראיון, צעד שיראה תמוה מאוד למעסיק ישראלי. האם כדאי לפנות למעסיק שוב לאחר ראיון העבודה? התשובה הקצרה היא בהחלט כן, אך בזהירות.
התשובה הארוכה יותר היא שמדובר בצעד מצוין, צריך להבין שמראיין מקיים לעתים עשרות ראיונות עבודה למשרה מסוימת וחשוב מאוד להתבלט מעל כל המועמדים האחרים. אל תחששו מלהיראות 'נואשים למשרה', כפי שמפחדים מעומדים רבים להצטייר, צעד כזה בדרך כלל מעיד על מוטיבציה ורצון לקבל את המשרה, שהוא דבר מבורך אצל כל מעסיק.
כיצד פונים? במידה ומי שזימן אתכם לראיון הוא אינו המראיין עצמו, ניתן ומומלץ לצור קשר עם המזמן הטלפוני, להודות לו על הזימון ולציין, בעדינות ובעוונה, שאתם חשים שהראיון הלך טוב (או לא טוב וחבל כי...) ומקווים כי תזכו במשרה הנחשקת. במידה ואין שלב ביניים ואתם יוצרים קשר עם המראיין עצמו ניתן בהחלט להודות לו, להוסיף דברים שלא הספקתם לציין, כמו שמות ממליצים שאתם יכולים להעביר לו, או לשאול שאלות נוספות בקשר למשרה, שימו לב שעדיף שאלו יהיו שאלות מקצועיות בלבד ולא שאלות לגבי התנאים המגיעים לכם, הפסקות וכו', אותן כדאי לשמור לשלבים מתקדמים יותר בתהליך המיון.
במידה ואתם 'מכירים מישהו שמכיר מישהו' בחברה, בהחלט ניתן לגשש ולהעביר מסרים בצורה עקיפה למראיין, אל חשש. עם זאת, שימו לב שכדאי לפנות פעם אחת בלבד, ולא יותר, ולשמור על שיחה עניינית ומנומסת.
 

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

*כל הדעות והעמדות המובעות הן אך ורק של המחברת.

*הכותבת היא דניאל ביטון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, סי וי פול ג'וב נינג'ה. החברה מציעה את שירותיה למעסיקים ומועמדים בתהליכי איתור, גיוס וניהול עובדים.

336 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת דניאל ביטון
הימנעו מתביעות - מה מותר ואסור לעשות בפרסום מודעות דרושים? מודעת דרושים לא נכונה עלולה לחשוף את המעסיק לתביעה בבית הדין לעבודה ולהליכים פליליים - איך ניתן להימנע מכך? במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית משאבי אנוש, לפני 1 חודשים 4 שבועות
טעויות נפוצות בעת פרסום משרות ומודעות דרושים מעסיקים שצריכים עובדים יכולים לגייס אותם באמצעות פרסום משרות פנויות על גבי מודעות דרושים. איך ניתן לעשות את זה ביעילות האפשרית? הימנעות מטעויות.
פורסם בקטגוריית קריירה, לפני 5 חודשים 1 שבועות
הבדלים בין פרסום מודעות דרושים לעסקים קטנים וגדולים על ההבדל בין פרסום מודעות דרושים של עסקים קטנים לבין מודעות של עסקים קטנים. איך עסק קטן צריך להתנהג בגיוס עובדים ובמודעת הדרושים שלו.
פורסם בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים, לפני 8 חודשים 2 שבועות
מה צריך להופיע בתוך מודעות דרושים? ניסוח נכון של מודעת דרושים יכולה לייעל את גיוס העובדים באופן משמעותי. אז מה מודעת דרושים טובה צריכה להכיל?
פורסם בקטגוריית תעסוקה (דרושים), לפני 9 חודשים 2 שבועות
סי וי פול מציגים - עוברים אבחון גרפולוגיה? אבחון גרפולוגי הוא כלי שמגייסי עובדים עדיין משתמשים בו לעתים. לכן, צוות סי וי פול מספק לכם מספר טיפים לאלו שיעברו אבחון גרפולוגי כחלק מגיוסם לעבודה.
פורסם בקטגוריית קריירה, לפני 2 שנים 1 חודשים