לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3266 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

פסגת דן- הכשרה של קבלן בניין- מה זה כולל?

פורסם בתאריך 27/05/2019      /      נכתב ע"י פסגת דן 2019

הכשרה של קבלן בניין ופרויקט פסגת דן

 

איך הופכים להיות קבלני בניין? מה נדרש ואיזה הכשרה צריך?

נתחיל ונגדיר את המקצוע של קבלן בניין שהוא בעל מקצוע שאמון על עבודות בנייה של מבנים גם בפרויקט פסגת דן או על עבודות תשתית שקשורות לבנייה, אם זה בחלקי מבנים או נדבכים שונים בבנייה. הקבלן יכול להיות עצמאי שמנהל מספר מצומם של פועלים והוא יכול להיות חברת בנייה גדולה. חברה כזאת יכולה להיות מעורבת בשלבים שונים של בנייה וגם ביזמות.

ההכשרה המקצועית היא ההכשרה המרכזית בתחום לתפקיד מנהלי עבודה. בעבר נדרש ניסיון של שבע שנים בעבודה בחברות בנייה לפני הכשרה בקורס. החל משנת 2013 המסלול המקובל לניהול עבודת בניין מתבסס על הכשרת מהנדס, הנדסאי או טכנאי אזרחי הנדרשים לשתי שנות ניסיון בעבודות בניין לדוגמא בפרויקט פסגת דן.

העובדים מחוייבים לעבור הכשרות מקצועיות על מנת לעבור הסמכה ורישיון לעסוק בתחום הבנייה. לימודי קבלן בניין רשום מסמיכים קבלנים בעלי ידע עשיר בתחום הבטיחות, השיפוצים,קריאת תוכניות בנייה ויותר.

 

מדובר במקצוע יוקרתי ומבוקש. תוכנית לימודים תתמקד בהיבטים ניהוליים ובהקניית כלים תיאורטיים לבנייה ציבורית ופרטית. למעשה הקבלן הרשום הוא דמות עם אחריות גדולה בשטח הבנייה וגם מבחינת בטיחות העובדים ומניעת טעויות בניה. אחריות זו משוקללת בשכר העבודה של קבלן הבנייה אך פוטרת באופן חלקי את יזם הבנייה ומתכנני הפרויקט מעבודה ניהולית ומאחריות מסוימת (האחריות לעולם לא נסמכת על הקבלן בלבד אלא גם על היזם ובעל הנכס ועל מתכנניו).

קבלני הבניין בישראל מאוגדים במסגרת התאחדות הקבלנים והבונים בישראל .רשם הקבלנים במשרד השיכון מנהל את פנקס הקבלנים ובו אפשר למצוא את כל הקבלנים הרשומים וסיווגם המקצועי והכספי וגם הקבלן של פרויקט פסגת דן. במדינת ישראל ענף הקבלנות שמרני לעומת ענף הקבלנות במדינות המערביות והמפותחות. עם זאת, בשנים האחרונות התפתח ענף הבנייה בארץ ושיטות ביצוע חדשות ומתקדמות מיושמות, שיטת הבני המתקדמות כוללות בנייה בקונסטרוקצית פלדה כמו שנהוג באמריקה ובאירופה.

 

324 צפיות
5 כניסות
מאמרים נוספים מאת פסגת דן 2019
מהו מפרט דירה, ומה נכלל במפרט דירה- באדיבות פסגת דן המפרט הטכני של דירה הינו טופס אשר ממולא ע”י היזם והוא יתאר בפרוטרוט את מבנה הבניין וזה במטרה למנוע חילוקי דעות שעלולים לצוץ בין המוכר לקונה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 5 חודשים
מחירי דירות פסגת דן השפעת סלילת הרכבת הקלה, אמורה להשפיע מאוד על כל אזור המרכז וגם על הפרויקטים החדשים שנבנים שישביחו את עצמם עוד יותר.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 שנים 11 חודשים
פסגת דן - יותר מבית חכם פסגת דן מציעה מגדלי יוקרה למגורים ואיכות חיים ברמה גבוהה ואפשרית לכלל האוכלוסיה.
פורסם בקטגוריית בית חכם, לפני 1 שנים 11 חודשים
רמת גן מתעדכנת- באדיבות פסגת דן זה לא סוד שבעיני רבים רמת גן נחשבת לעיר רדומה, משעממת, אפילו זקנה. לשמחת תושבי העיר במיוחד, הצפיפות בגוש דן הביאה איתה שינוי אדיר בענף הנדל"ן בכלל וברמת גן בפרט.
פורסם בקטגוריית אירוסין, לפני 1 שנים 3 חודשים
מה צריך לדעת כשמחפשים חברת הובלות- באדיבות פסגת דן מעבר לדירה חדשה, לדוגמה בפסגת דן, הוא מעבר מלא בהתרגשות. במקביל, מדובר בתהליך הדורש מכם למצוא חברת הובלות מקצועית, איכותית ומהימנה להעביר את "החיים" שלכם לבית החדש.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 4 חודשים