לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4019 מאמרים 1209 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בטחון אישי – גם במקום עבודתכם

פורסם בתאריך 02/06/2019      /      נכתב ע"י אדווהגרניט

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את הביטוי "בטחון אישי"? רוב האנשים חושבים על המרחב הקרוב אליהם, בבית ובסביבתו הקרובה, ואולי גם כאשר יוצאים לבלות או לשהות במקומות סגורים או אירועים רבי-משתתפים. אך מה לגבי מקום העבודה שלכם?

גם במקום העבודה חשוב שתחושו מוגנים ושלא יאונה לכם כל רע. רבים עובדים בבנייני משרדים גדולים, המעסיקים חברות אבטחה או מחזיקים במחלקת אבטחה משלהם, המנהלות את כל ענייני הבטחון בבניין. הן מציבות פקידי קבלה שהם גם מאבטחים בכניסה לבניין, הדואגים שרק מורשי כניסה יוכלו להיכנס אל מעבר לקומת הלובי. הן מתקינות ועוקבות אחרי מערכות אבטחה הכוללים מצלמות במעגל סגור המאפשרות לבחון כל התרחשות במרחב הבניין, ועוד.

במקרה של חדירה למרחבים של אנשים בלתי מורשים, חברת או מחלקת האבטחה במקום יכולה לטפל בהרחקת האדם מן המקום באופן שלא יהווה איום על איש בבניין, ולהמשיך לטפל בעניין לאחר שהבטחון שב אל סדרו. במקרה של פריצות וגנבות, הן יכולות לאתר את מבצע העבירה ולהעביר את הדיווח לגורמים המתאימים. עצם המצאותם של גורמי אבטחה יכול לעורר הרתעה ולמנוע נסיונות פריצה, חדירה וגניבה.

בנוסף, גורמי האבטחה בבנייני משרדים מטפלים במקרים של אלימות במקום העבודה. לצערנו, אנו שומעים על יותר ויותר מקרים מסוג זה המתרחשים בתחומים מקצועיים שונים. הנפוצים מביניהם מתרחשים בבתי חולים, בהם צוותים רפואיים מותקפים על ידי חולים זועמים ובני משפחותיהם מדי יום ביומו. מקרה שעורר זעזוע רב בארץ הוא המקרה שבו חולה הצית אחות במרפאת קופת חולים וגרם למותה. מאבטחים מיומנים יכולים לזהות סימנים מקדימים ולטפל במקרי התנהגות תוקפנית או אלימה באופן שיאפשר את סיום התקרית ללא פגיעה של אף צד מעורב. הם אף יכולים לסייע ולהכשיר את צוות העובדים במקום לזהות סימנים לסכנה או אלימות מתקרבת ולתת לו כלים לנסות ולנטרל את הסכנה ולוודא את בטחונם האישי לפני שתקרית חמורה תתרחש.

לעיתים האלימות פורצת לאו דווקא מצד לקוח או מבקר, אלא בשל חוויות המעוררות רגשות קשים ואובדן שליטה עצמית מצד עובד. גם אז, כדאי להיות מודעים לכל הצעדים שיש לנקוט כדי לנסות ולהנמיך את הלהבות, ואם יש צורך – לקרוא למאבטח מיומן שיסייע בהשבת השליטה בתקרית ובסיומה ללא פגיעה באיש.

המאבטחים של חברת ארקס אבטחה עוברים הכשרה מקיפה ומעמיקה והשתלמויות תכופות כדי לקבל את מלוא הכלים לטפל בכל אירוע של סכנה לבטחון עובדים על הצד הטוב והרגוע ביותר. הם בעלי ניסיון רב בטיפול ונטרול סכנות מסוגים אלו. פנו אלינו למידע נוסף בנושא אבטחה במקומות עבודה.

551 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אדווהגרניט
טכנולוגיות בשירות הלמידה טכנולוגיות חדשות משרתות תלמידים ומספקות מגוון הזדמנויות ודרכים ללמידה, גם מחוץ לכותלי בתי הספר.
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 3 שנים 1 שבועות
איך לעבור את מבחן ה-TestDaf וללמוד בגרמניה? כדי ללמוד בגרמניה צריך קודם לעבור את מבחן ה-TestDaf הבודק את רמת הידע שלכם בשפה הגרמנית. קראו את המאמר כדי להבין כיצד תוכלו לעבור את המבחן ביתר קלות ובהצלחה.
פורסם בקטגוריית לימודים אקדמאיים, לפני 3 שנים 3 חודשים