לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3364 מאמרים 940 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ביקורת בדק בית גם בפרויקט מחיר למשתכן

פורסם בתאריך 14/07/2019      /      נכתב ע"י noasabab

ראשית דבר נבין מה הוא פרויקט מחיר למשתכן. על מנת שזוגות צעירים שידם אינה משגת יוכלו להקים בית בישראל הקימה הממשלה תוכנית בשם "מחיר למשתכן". התכנית מאפשרת רכישת דירות במחיר מוזל ומסובסד על ידי הממשלה. הדירות הן חדשות לגמרי אך יחד עם זאת עלולים להיות בהם ליקויים.

פרויקט למשתכן איך זה עובד?

קבלנים קיבלו הצעה לרכישת קרקעות בהנחת מחיר של כ 80% ובתמורה להנחה הזו אותם קבלנים יקציבו מספר דירות יחסי במחיר שהוא נמוך יותר ממחיר השוק באופן משמעותי. קבלת הזכות לרכישת דירה במחיר מוזל מותנית בזכיה בהגרלה. לא אחת עולה הטענה מקבלנים שונים כי ההוזלה אותה הם נותנים אינה משתלמה והעסקה הופכת להיות לא כדאית עבורם, לעיתים על מנת להחזיר את הפער נוצרים ליקויי בניה עקב חיסכון של הקבלנים בחומרי גלם או איכות הגימור של העבודה. ליקויים אלו יתגלו ללא ספק בביקורת בדק בית ויאפשרו מהדיירים לתבוע מהקבלן את התיקון שלהם, ליקויים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי באיכות הצבע, רמת גימור הריצופים, אינסטלציה ועוד. 

מצד הקבלנים:

קבלנים אשר זוכים במכרזים אלו של ברכישת קרקעות לטובת פרויקט מחיר למשתכן רוכשים את הקרקע בהנחות של כ 80% משווין בפועל כאשר התנאי הוא שהם יבנו וימכרו דירות במחיר נמוך יותר, למעשה ההנחה אמורה לפצות על מחיר הדירה הנמוך. לא אחת קורה שלאחר ביקורת בדק בית מגלים כי יש ליקויים שנובעים מאיכות בניה ירודה או חומרי גלם לא איכותיים הנובעים מהרצון של הקבלנים "לחסוך בהוצאות"..

מצד הרוכשים:

ניתנת הזדמנות חד פעמית לרכישת דירה במחיר מוזל, הזכות היא חד פעמית למי שעומד בקריטריונים, למחוסרי דיור ולמי שזכה בהגרלה. לא ניתן לזכות ביותר מדירה אחת או יותר מפעם אחת ואף לא לסחור בדירות אלו. תנאי הסף להשתתפות בהגרלות מחיר למשתכן הם: זוגות נשואים או ידוענים בציבור, רווקים, אלמנים או גרושים מעל גיל 35, זוג צעיר עם ילד אחד לפחות או חד הוריים אשר לא היתה בבעלותם דירה או חלק מדירה ב 6 השנים האחרונות או זכות ליחידת דיור בנחלה או זכויות בדירה בתהליכי בניה. הרעיון הכללי הוא ליצור מציאות בה זוגות צעירים "נלחמים" פחות על מנת לרכוש בית תחת כנפי הממשלה.

ולאחר הזכייה מה הבעיות שעלולות לצוץ?

התהליך מורכב מכמה חלקים, השתתפות בהגרלה, זכיה, תשלום בניית הבית וכניסה למגורים אולם גם אם הדירה נבנתה במחיר מוזל אין זה אומר שהיא צריכה להיות באיכות ירודה יותר. מה שקורה בפועל הוא שקבלנים רוצים להחזיר את ההוזלה שהם נותנים וזה בא לידי ביטוי באיכות עבודה נמוכה, חומרי גלם ירודים ויצירת ליקויי בניה רבים עקב "קיצורי דרך שהם עושים. ביקורת בדק בית היא הכרחית על מנת שהכניסה והמגורים בבית שלכם תהיה טובה עם איכות חיים גבוהה וללא התפשרויות על שום ליקוי. ביקורת בדק בית תאפשר לכם לגלות את כל הליקויים ולדרוש את תיקונם מהקבלן המבצע.

 

189 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת noasabab