לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3470 מאמרים 988 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

השתלת שיניים במאה ה-21

פורסם בתאריך 22/07/2019      /      נכתב ע"י liora

פתרונות לבעיות שיניים השתכללו לאחרונה

 פעם כשאדם היה מאבד את שיניו, הלסת קיבלה מראה זקן, לא מוחזק ולא מחמיא. המצאת התותבת אפשרה לחסרי שיניים לשפר את המראה ולשמור על בריאות הפה. בעל התותבת נדרש להוציא אותה בלילה ולהניחה בכוס מים לשמירת תקינותה. שיניים בכוס מים, לא מראה כל כך מלבב בלשון המעטה, ובמשך היום התותבת בפה, לא בדיוק שיא הנוחות.

זמנים מודרניים – אפשרויות מודרניות

פריצת דרך מדעית הביאה לעולם את האפשרות להשתלה של שיניים חדשות - ובכך שינתה מקצה לקצה את כל חוויית שיקום הפה. שיניים מלאכותיות המושתלות כהלכה הן בעלות מראה טבעי, בדיוק כמו שיניים אמיתיות. השתלים מוברגים אל תוך עצם הלסת כשהם תומכים במבנה השן ומסוגלים להחזיק שנים רבות. פעולת ההשתלה נעשית מורכבת יותר כאשר העצם נסוגה או נעלמת לחלוטין. העלמות עצם הלסת נובעת מכמה סיבות כמו הזדקנות, נסיגת חניכיים, דלקות חוזרות, אי שמירה על הגיינת הפה ועוד.

השתלה ללא עצם

השתלת שיניים ללא עצם נקראת השתלה בזאלית. השתלה מסוג זה דורשת מיומנות רבה ומומחיות ספציפית. אחיזת השן בחניכיים מתבצעת בטכניקה מיוחדת כאשר השתל הוא לא בורג כמו בהשתלה דנטאלית רגילה אלא דומה יותר בצורתו לדיסק הנאחז בפריסה לרוחב עצם הלסת. מיקצועיותו של הרופא המבצע את השתלה היא קריטית להצלחתה ולעמידתה לאורך שנים. תחום ההשתלות ברפואת השיניים מאוד התפתח בשנים האחרונות וחשוב לשים לב למוניטין, לניסיון ולמקצועיות של הרופא.

לבדוק לפני ולא להצטער אחר כך

חשוב מאוד לבדוק את הרקע של הרופא המבצע את ההשתלה מבעוד מועד. השתלה בזאלית של שיניים היא אחד הענפים המורכבים ביותר בתחום רפואת הפה והלסת ולכן רק רופאים בודדים קבלו את ההכשרה הדרושה וההסמכה לבצע ניתוח מסוג זה. ההשתלה חייבת להתבצע במרכז רפואי גדול ומקצועי ובעל מוניטין. אין ללכת שבי אחרי שרלטנים המציעים השתלה במחיר "מפתה", הצעה שבסופו של דבר תעלה לך מאוד ביוקר.

השתלת שיניים ביום אחד

הטכנולוגיה ברפואה מתקדמת בקצב מסחרר ומאפשרת פתרונות בריאות אשר פעם היו בגד חלום. בעידן שבו אנשים תמיד עסוקים, קשה להיכנס לתהליך השתלת שיניים המתנהל בדרך כלל בשלבים ויכול לקחת עד מספר ימים או שבועות. אופי התהליך הטיפולי מביא עימו לא מעט קשיי הסתגלות וימי העדרות מהעבודה או מכל פעילות. העידן המודרני דורש פעולות הרבה יותר מהירות ובעלות תוצאה זהה באיכותה.

עבודה מהירה ומעולה

מרכז רפואי גדול ובעל מוניטין בדרך כלל מציע גם השתלת שיניים ביום אחד, כאשר המטופל או המטופלת יוצאים עם שיניים חדשות זמניות ולאחר שבוע מושתלות השיניים הקבועות. במהלך השבוע הפה מסתגל לשיניים החדשות ומתאפשרת השתלתן של השיניים הקבועות. פעולת ההשתלה מתבצעת בהרדמה או בטשטוש עמוק וההתאוששות היא די מהירה. את ההשתלה מבצע אך ורק רופא מומחה בתחום, אשר יש לו רקורד עשיר ומוכח.

יתרונותיה של השתלת שיניים בזאלית

השתלה בזאלית מאפשרת וויתור על טיפול להרמת סינוס וניתוח השתלת עצם במקרה של עצם חסרה, תהליך הלוקח שנה לפחות. תהליך ארוך ומיגע כאשר אף אחד לא יכול לתת התחייבות להצלחתו ומי שמתחייב לוקח על עצמו סיכון. השתלת עצם כרוכה בהתערבות כירורגית, חיתוך חתיכה מעצם במקום אחר בגוף, ניתוח הנעשה בהרדמה ובאישפוז מלא. ההשתלה הביזאלית היא חזקה, אמינה ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

השתלת שיניים בגיל השלישי

בעידן שבו תוחלת החיים גדלה משמעותית, נדרשים פתרונות בריאות בתחומים רבים כמו ראייה ושמיעה ושאר יכולות פיזיות בסיסיות הקשורות לתפקוד יום-יומי. אחד התחומים הבולטים הדורשים פיתוח הוא תחום השיניים. החיים אמנם מתארכים אך השיניים לא תמיד מחזיקות את אורך המסע. החניכיים נסוגות ואיתן גם העצם. לאנשים בגיל הזהב חשוב להראות טוב ולשדר חיוניות. השתלת שיניים בגיל השלישי היא פתרון מעולה כאשר השתלה בזאלית נותנת מענה לחסרי עצם.

השתלת שיניים בכל הפה

במסגרת החדשנות וההתפתחות בתחום רפואת השיניים והשתלות שיניים בפרט, ניתן כיום לבצע השתלה בזאלית בכל הפה, השתלה אשר תחזיק מעמד לאורך שנים רבות ללא קושי. בעיקר אנשים אשר הגיעו לגיל השלישי והשיניים עם השנים נחלשו, נשרו או נעקרו, זקוקים להשתלה בכל חלל הפה. שיניים חדשות מחזירות לאדם הזקן את התחושה הטובה, החיוניות ובעיקר את הכבוד האישי ביחס לנראות שלו. השתלת שיניים בגיל השלישי דורשת התייחסות קפדנית למצבו הרפואי של המטופל ולכן מרכז רפואי רציני ידרוש מספר בדיקות מקדימות.

תנאי תשלום נוחים ומשתלמים לאיכות חיים

אם הגעת להחלטה להשתיל שיניים אז ראשית כל הכבוד. לא תמיד זה פשוט להודות בצורך בשיניים חדשות ובמצב של הפה הדורש זאת. השתלת שיניים המתבצעת על ידי מומחים ומקצוענים בתחום, היא פתרון נהדר לאיכות חיים ולתחושת התחדשות. השיניים החדשות יכולות להחזיק מעמד הרבה מאוד שנים ובתחזוקה נכונה ושמירה על היגיינת הפה, גם אם תצוץ בעיה אחרי עשר שנים למשל, ניתן לטפל בה נקודתית. הוצאה כספית לבריאותך ולאיכות חייך, היא הוצאה משתלמת ובוודאי כאשר תנאי התשלום נוחים כמו למשל פריסת התשלום וכדומה.

יחד עם זאת חשוב להבין

ההחלטה הסופית אם לבצע את ההשתלה נתונה בידי הרופא. דרושה בדיקה מעמיקה לפני קבלת ההחלטה כאשר הרופא יכול לקבוע כי בשלב הזה אין צורך בהשתלה או שמצב בריאותו של הפציינט אינו מאפשר זאת. אחת הבדיקות החשובות שרופא שיניים יבצע היא מצב בריאות החניכיים. אם ישנה מחלת חניכיים, דלקת חריפה או שיניים אשר צורתן או צבען מעידים על בעיה בריאותית, ההשתלה תדחה עד להחלמתו של הפציינט. רופא אחראי חייב לשלול בעיות מסוג זה לפני תחילת תהליך השתלת שיניים.

שמירה על בריאות הפה

מיותר לציין כי שמירה על בריאותך מומלצת מכל בחינה. אם שפר מזלך ומצב בריאות השיניים שלך טוב, כל שנותר לך הוא לשמור את המצב הקיים. מספר פעולות פשוטות והימנעויות חשובות ישמרו לך על השיניים. חשובה ביותר פעולת הצחצוח בוקר וערב והשימוש בחוט דנטלי פעם ביום, כתוספת לפעולת מברשת השיניים, אשר לא תמיד מגיעה לכל מקומות המסתור של שאריות האוכל. הימנעות מעישון, העישון הוא המזיק הגדול ביותר לבריאות השיניים. צריכה מרובה של אלכוהול גם היא מזיקה לשיניים, דברי מתיקה במינון גבוה מידי, מאוד לא מומלץ.

לאחר ההשתלה

עברת השתלת שיניים? בשעה טובה. מעכשיו איכות החיים תשתנה, פעולה פשוטה ויום-יומית כמו אכילה לא תהיה כרוכה יותר בכאבים ובאי נעימות, מעכשיו החיוך יחזור להיות מלא ובריא, התחושה בפה תהיה אחרת, הרבה יותר נעימה, שלום לבושה ולאי הנעימות, שלום ולא להתראות לפחד אם רואים את המחסור בשיניים או את אלה המקולקלות. נפרדת מתקופה בה השיניים לקחו כל כך הרבה אנרגיה ותשומת לב.

השתלת שיניים עושים רק אצל המומחים

לסיכום חשוב לציין, לא להתפתות לשרלטנים שמציעים הצעות מפתות. השתלת שיניים היא עסק רציני, מדובר בבריאותך ולכן יש להשאיר את הטיפול בה לאנשי מקצוע רציניים, אשר ניסיונם מוכח מעבר לכל ספק. השתלת שינים רק במרכז רפואי ידוע ומוכר.

248 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת liora