לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4080 מאמרים 1234 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
קורס DevOps לימודי DevOps

יום בחיי איש DevOps

פורסם בתאריך 23/07/2019      /      נכתב ע"י RTG

יום בחיי איש DevOps

במידה ובתיאור התפקיד שלך כלולות האותיות IT  יש לך כנראה עבר בעבודה משותפת עם מתכנתים, מפתחי אתרי אינטרנט ואולי גם מומחים ל- DevOps.
אבל האם אתם באמת מכירים את תפקיד איש דבאופס?
תהיתם אי פעם מה זה באמת אומר להיות חלק מפרויקט DevOps מוצלח?


אנו שומעים את המונח הזה  - DevOps לעיתים תכופות במהלך העבודה אך אנשים רבים בכל זאת אינם מצליחים להבין בדיוק את משמעות התפקיד.


במאמר סקירה זה אנו ננסה לפזר את הערפל היחסי על התחום וננסה להבין יותר על תפקיד איש ה DevOps  ומה היא למעשה שגרת יומו, מה הוא עושה בעבודה ואיך הוא תורם למערך פיתוח המוצרים.


לחילופין אם אתם מכירים את הנושא בצורה מספקת ורוצים לראות תכנית לימודים מומלצת על מנת להתחיל קריירה בתחום תוכלו לעבור ישירות לעמוד קורס DevOps על מנת להתרשם עוד מתוכנית הלימודים, לקרוא את הסילבוס ולקבל ייעוץ לימודים בהתאם.

מהו DevOps?

DevOps הוא יותר מאשר פיתוח תוכנה בפועל, מדובר במונח מטריה המציין תרבות פיתוח יישומים.
כפי שהשם מרמז - DevOps הוא שילוב של פיתוח ותפעול, DevOps מקיפה אנשים, כלים, תהליכים כדי לאפשר שיתוף פעולה טוב יותר ואוטומציה בפיתוח תוכנה ארגונית.
 

מאחר ומסלול DevOps הוא שיתוף פעולה של מספר צוותים והוא חוצה תפקודית, הרי שאחד הדברים שיבואו לידי ביטוי במהלך לימודי DevOps הם התהליכים המובנים ויצירת תהליכי עבודה מסודרים ואפקטיביים הכוללים יכולת לפרק את הליך הפיתוח לגורמים, לתקן מה שצריך ומבלי לגעת באזורים או חלקים במוצר שלא מצריכים שינוי.
 במקום להשתמש במערך כלים בודד, ישנם מספר רב של כלים שנועדו לקדם פיתוח תוכנה שיתופי, ואטרקטיבי וכך בעזרת מתודולוגיית דבאופס החדשנית ניתן לשחרר מוצרים לשוק או לתקן ולשפר גרסאות בצורה יותר אפקטיבית ויעילה מאי פעם.

 

שלבים בתהליך פיתוח תוכנה

ישנם שבעה שלבים בתהליך פיתוח התוכנה והם:

תכנון: הגדר את הערך העסקי ואת דרישות היישום. זה כולל מגוון של אנשי IT, כולל בעלי יישומים, אדריכלי תוכנה, אנשי מקצוע בתחום האבטחה, והצוות האחראי לתחזוקת תשתית ה- IT.

יצירה: כולל בנייה וקידוד של היישום וקביעת התצורה של תהליך פיתוח התוכנה.

אימות: בדיקות ובקרת איכות הן חלק מכל מחזור פיתוח, כולל בדיקות קבלה, בדיקות רגרסיה, ניתוח אבטחה ובדיקות ביצועים.

אריזה: לאחר בדיקה, כל בניית תוכנה מוכנה להפצה. צעד זה המהווה כשלב, דורש אישורים וצעדים שונים כדי להתכונן לשחרור התוכנה. אלו הם ארבעת השלבים הראשונים בפיתוח יישומים.

שחרור: זהו שלב מעבר המוסר את היישום מפיתוח להערכה.

קביעת תצורה: פעולות הננקטות לשם הקצאת תצורה ולאספקת פעילות IT.

ניטור: לאחר שחרור התוכנה, יש לפקח עליה על מנת להבין את ההשפעה שלה על משתמשי הקצה, כולל בעיות ביצועים. משוב חשוב בשביל המהדורה הבאה של התוכנה.

 

כלי תיכנות הנלמדים במהלך קורס DevOps ואוטומציה

ישנם מספר כלים שנלמדים במהלך קורס  DevOps

הכלים הם חלק משמעותי משגרת יומו של איש דבאופס והוא חייב להתמקצע בהם בצורה אבסולוטית על מנת לבצע את תפקידו כהלכה ובצורה הכי מקצועית שניתן.
מי שילמד את הטכנולוגיות והכלים הרלוונטיים בצורה מקצועית והכי חשוב מעשית יוכל להפוך ולהיות  - DevOps expert!

 

לינוקס – ניהול מערכות הפעלה ועבודה עם לינוקס הפופולרית היא חלק גדול משגרת יומו של איש דבאופס, במהלך הלימודים ובהתאם לדרישה ילמדו בצורה מעשית ניווט במערכת ההפעלה, נושא האבטחה, פקודות ועוד.

JIRA - הוא כלי שפותח על ידי החברה האוסטרלית אטלסיאן. השם "JIRA" הוא למעשה בירושה מן המילה היפנית "Gojira" כלומר "Godzilla". השימוש הבסיסי של כלי זה הוא לעקוב אחרי בעיות ובאגים הקשורים לתוכנה שפותחה ולאפליקציות עבור ניידים. הוא משמש גם עבור ניהול הפרויקט.

SQL – עבודה עם בסיס נתונים ויכולת למחוק, להוסיף, לעדכן ובצורה גורפת לבצע כל משימה שקשורה לבסיס הנתונים ויכולה לצוץ במהלך הליך הפיתוח.

Jenkins הוא כלי אוטומציה בקוד פתוח שנכתב ב- Java עם תוספים שנבנו לצורך אינטגרציה רציפה. Jenkins משמש לבניית ובדיקת את פרויקטי התוכנה ברציפות ובכך מקל על מפתחים לשלב שינויים בפרויקט, ולהפוך אותו לקל יותר עבור משתמשים כדי שיקבלו את מבנהו החדש.

Python – שפה מאוד פופלרית אשר נמצאת בשימוש רחב בתעשייה, איש הדבאופס משתמש בשפה בעיקר לכתיבת סקריפטים וביצוע משימות קוד בצורה אוטומטית.

Zabbix - ניטור ומעקב אחר פעילות התוכנה כגון
 ניטור אחר פעילות שרתים, מעקב אחר שירותי ענן, , בדיקות ברשתות תקשורת, עבודה וניטור פעילות מערכות הפעלה ועוד.

Docker הוא כלי שיכול לארוז יישום בתוך במיכל וירטואלי שיכול לרוץ על כל שרת לינוקס, זאת ומאחר ומיכלי Docker הם קלים, הרי ששרת יחיד או מכונה וירטואלית יכולים להפעיל כמה מכולות כאלו בו זמנית.

 AWS – שרתים רבים בתעשייה מוקמים בתשתית של אמזון ולכן חשוב שיהיה הידע המעשי בעבודה עם שרתים אלו ויכולת לבצע הקמה, תחזוקה, וניהול הפעילות שרתי אמזון, פתרון תקלות וכו.

כפי שראיתם בסקירה זו תחום הדבאופס הוא מאוד רחב ומעניין,

הוא מכיל בתוכו עבודה עם קוד, עבודה עם שרתים, ניטור, שימוש בכלים חדשים ועוד.
כמובן שבהתאם לצרכים ולשיפורים הדרישות עולות וכך גם כלים חדשים נכנסים לפעילות בתחום.


אם אתם מעוניינים ללמוד, להתמקצע ולעשות קריירה בתחום זה חשוב שקורס DevOps כמו כל תחום לימוד אחר בעולם הייטק ייתן דגש על לימוד מעשי וצבירת ניסיון משמעותי בעבודה תוך כדי הקורס,
מומלץ כמובן שחומר הלימודים יהיה מקיף ככל שניתן לצד רמת לימודים גבוהה,

אם יש אפשרות לליווי תעסוקתי, ביצוע סטאז' או השמה לעבודה הרי זה מבורך כי לצד דרישה גדולה לעובדים מיומנים ישנה גם תחרות מצד עובדים רבים במיוחד על התפקידים בחברות המובילות במשק.
 

בהצלחה 😊
 

942 צפיות
6 כניסות
מאמרים נוספים מאת RTG
Python - שפת התכנות שתזניק לכם את הקריירה בהייטק פייתון היא שפה מאוד פופולרית כיום ולכן כדאי להתייחס אליה ולענות על מספר שאלות שעולות בכל שיחה בנושא - קריירה בהייטק. איך הידע ב Python יעזור לכם בקריירה? מהם יתרונות השפה ולמה כדאי ללמוד אותה? מהו עתיד פייתון? האם גם בעוד מספר שנים הפופלריות שלה תהיה גבוהה?
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 3 שנים 4 חודשים
פיתוח Embedded בעזרת ARM Processors יש ביקוש רב לפיתוחים חדשים בתחום הטכנולוגי, מוצרים רבים מתחדשים ומשתכללים מידי יום, פלאפונים, מצלמות, מכוניות, מדפסות וכו - כל אלו נדרשים לבצע ולשרת אותנו בצורה יותר חכמה, מהירה ואפקטיבית. מי אחראי על פיתוח מערכות אלו? באיזה טכנולוגיות משתמשים לכך? האם כדאי ללמוד ולהתחיל קריירה בפיתוחים מסוג זה? מוזמנים לקרוא במאמר הבא סקירה של פיתוח מערכות EMBEDDED
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 3 שנים 8 חודשים
סקירת תחום בדיקות התוכנה בהייטק תחום בדיקות התוכנה בהייטק הוא מבוקש מאוד, תנאי ההעסקה מעולים, המקצוע טכנולוגי ומעניין וכו, מצד שני אנשים רבים אינם יודעים מספיק פרטים על התחום ולכן נמנעים מללמוד אותו, במאמר זה ננסה נסקור את כלל תחום בדיקות התוכנה QA ואוטמציה, ונמנה את מאפייניו, את הטכנולוגיות המרכזיות ועוד.
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 3 שנים 8 חודשים
לימודי הייטק הביקוש לקריירה בתחום ההייטק רק עולה עם השנים, ישנו מגוון רחב של מקצועות אשר ניתן להתמחות בהם לטובת קריירה מתגמלת ומאתגרת. במרכז נמצא תחום פיתוח אתרים - Full Stack.
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 3 שנים 7 חודשים
קריירה בהייטק - פיתוח אוטומציה לבדיקות תוכנה אוטומציה זהו מושג שנכנס לחיינו בסערה, בואו ונראה איך אפשר להתמחות בתחום האוטומציה לבדיקות תוכנה ואיך אפשר להפוך מקצוע חם עם עתיד ורוד לקריירה ומקור הכנסה מעולה.
פורסם בקטגוריית הייטק, לפני 3 שנים 4 חודשים