לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2782 מאמרים 683 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

פסיכומטרי מותאם - מי צריך והאם זה קל לקבל הקלות?

פורסם בתאריך 06/08/2019      /      נכתב ע"י adva2

המודעות לצרכים מיוחדים וללקויות למידה גם הנגישה את הפסיכומטרי לאנשים אלה

מבחנים גורליים כמו מבחנים פסיכומטריים גורמים לרבים חרדת בחינות רצינית ולכן הם עוברים הכנה לכך, אבל יש כאלה שבשבילם מבחנים כאלה הם בעיה הרבה יותר גדולה בגלל לקויות למידה וצרכים מיוחדים. בעבר לא היו התאמות כאלה ולכן נמנע מרבים מהם לעבור פסיכומטרי מותאם להם, והתוצאות היו בהתאם.

היום המודעות לכל הצרכים המיוחדים ולכך שיש לקויות למידה שמונעות באמת להתמקד בשאלונים ולענות עליהם כראוי גורמת לכך שמנסים ללכת לקראתם. היום ברור מאליו כמעט שיעזרו לתלמידים לעמוד בבחינה, אלא שצריך להביא אישורים מיוחדים ורשמיים על האבחנה הנכונה והמדויקת כדי לזכות התאמות כאלה.

למה עוזרים להתאים פסיכומטרי?

עוד ועוד סטודנטים מנסים להגשים חלומות על לימודים גבוהים ולכן חשוב לעזור למי שצריך זאת כדי להגיע לכך. הציון שהם מקבלים ללא הקלות משקף לא את הידע האמיתי שלהם ולכן פוגע בממוצע ובהישגים שלהם, ולכן רצוי לתת להם תנאים שיוכלו להתבטא בהם כמו שצריך כדי לשקף את הידע והיכולות האמיתיים שלהם. כך גם יוכלו ללמוד מקצועות נדרשים ומבוקשים ולא להסתפק במקצועות ובתחומים שאינם מתאימים להם רק בגלל ציונים נמוכים.

מתן הקלות בבחינות

המרכז הארצי לבחינות והערכה שאחראי לבחינות הפסיכומטרי הוא גם זה שעושה פסיכומטרי מותאם באמצעות יחידה לבחינות מותאמות לבעלי מוגבלויות שונות ולקויות למידה. ההקלות אינן אמורות להתפשר על הידע והיכולת אלא ללכת לקראת מי שמתקשה לבטא אותה. כך, לא יקבלו הקלות מי שסובל מחרדת בחינות ומי שלא למד מספיק לבחינות. יש גם לקויות כמו דיסגרפיה ואחרות שאינן אמורות להפריע להיבחן ולכן לא יילקחו בחשבון ההקלות. שגיאות כתיב אינן קורות במבחן אמריקאי.

האם קל לקבל הקלות?

לא. חד משמעית קשה לקבל הקלות דווקא בגלל ריבוי הלקויות המוכרות היום וההכרח להיבדק ולקבל אישור לאבחון רשמי. כך שלא כדאי להסתמך בוודאות על הקלות אלא ללמוד במידת האפשר. פסיכומטרי מותאם כולל בדרך כלל מתן תוספת זמן למי שצריך, או הקראת שאלות בקול רם, הפסקות בין הפרקים, מחשבון כיס, האזנה לבחינה כאשר היא באנגלית, הגדלת הפונט או התאמה למגבלות פיזיות מסוימות.

אצלנו במכללת זינוק תוכלו ליהנות מקורס והכוונה לפי פסיכומטרי מתואם ואנו אף נסייע לכם לקבל הקלות כמו למעלה מ80% מהתלמידים שלנו שכבר קיבלו הקלות במבחן הפסיכומטרי. צרו קשר באתר או בטלפון לפרטים נוספים.

84 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת adva2
קניית דומיין: כרטיס הביקור שלכם לאתר הדומיין הוא כתובת האתר שלכם. אותה הכתובת שכולם מקלידים בשורת החיפוש או מבחינים בה בפלייר המודפס שלכם. משום כך, תמיד אומרים שחשוב לבחור שם דומיין קליט המתאים לקונספט של האתר שלכם או לשם החברה. בדרך זו תוכלו להגדיל את הכניסות לאתר ובהתאם לכך גם את ההכנסות שלכם.
פורסם בקטגוריית אינטרנט, לפני 1 שנים 3 חודשים
מתיחת בטן - מה עושה ולמי מתאים? ניתוח אסתטי יכול לשפר מצב רוח ודימוי עצמי כשעושים אותו ברגע הנכון
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 5 חודשים 2 שבועות
תקשורת אלחוטית - מהי? עם ההתפתחויות הטכנולוגיות של היום יש כל כך הרבה שינויים ויתרונות וככל שעובר הזמן היתרונות הללו הולכים ומשתכללים. תקשורת אלחוטית היא למשל האפשרות להעביר מידע, לתקשר ולבצע פעולות בצורה אלחוטית, כלומר לא פיזית.
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 5 חודשים 2 שבועות
חלוק אנטי סטטי לעבודה בטוחה מפעלים שונים מייצרים מוצרים אשר היצור שלהם כרוך בסביבה מוגנת. רכיבים שונים אשר רגישים יותר לסביבה עשויים להינזק כתוצאה מחשיפה לחשמל סטטי.
פורסם בקטגוריית ביטוח אובדן כושר עבודה, לפני 1 שנים 10 חודשים
פה מלא בריאות השיניים הן אחד האיברים הרגישים ביותר בגוף האדם. מצד שני מדובר על איבר חיוני מאין כמותו שמאפשר לנו ללעוס את המזון שאנו אוכלים ולספק לגוף את כל חמשת אבות המזון. כאבי שיניים עשויים להגיע ממקורות שונים, עששת, לחץ, בעיות חניכיים ועוד.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 8 חודשים