לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

טיפול בהפרעות שינה בילדים

פורסם בתאריך 07/08/2019      /      נכתב ע"י amiravardaadmon@gmail.com

טיפול בהפרעות שינה בילדים

אם חשבתם שלהשכיב את ילדיכם במיטתם יכולה להיות פעולה פשוטה, אז לרבים אולי כן, אך לחלק זו יכולה להיות משימה לא פשוטה. על פי מחקרים שנעשו, קיימת נטייה לילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז לבעיות שינה. ילדים אלה, מתקשים להירדם בלילה או לקום בבוקר בקלות. ישנם כאלה, אשר אינם יכולים ליהנות משנת לילה רציפה וכאלה שסובלים ממחסור בשעות שינה. לתופעות אלה יכולה להיות השפעה רבה על הילדים,  להוביל לחוסר סבלנות, חוסר קשב  ועצבנות ולהשפיע על התפקוד בגן, בבית או בבית הספר.

גם הורים סובלים מכך, כאשר הם מתעוררים ללא שעות שינה, בגלל שהילד או הילדה התעוררו בלילה והם מתקשים לנהל אורח חיים תקין כגון הליכה לעבודה וטיפול בבית לאחר שעות העבודה. אם ניסיתם מספר שינויים בסיסיים כגון הקפדה על רוטינת שינה קבועה, הגבלה על צפיה במסכים לפני השינה, הקפדה על שעות קבועות של הליכה לשינה, כאשר תופעה זו ממשיכה למשך זמן רב, כדאי לפנות למי למומחה בטיפול בהפרעות שינה בילדים 

 

מהן הפרעות שינה בקרב ילדים

 

שנת לילה היא דבר חשוב ובמיוחד בקרב ילדים. הצורך בשינה להתפתחות תקינה הוא ממש כמו הצורך בשתיה ובמזון. כאשר ילדים סובלים מהפרעות בשינה,  אם תופעה זו נמשכת ולא ניתן טיפול בבעיות שינה בילדים, עלולה להיות לכך השלכה בעתיד.  הפרעות שינה בקרב ילדים הינה תופעה די נפוצה מעיד ד"ר יונתן קושניר, שהוא פסיכולוג קליני התנהגותי ומומחה בהפרעות  שינה בילדים.

 

כל ילד, עשוי לעבור תקופה של הפרעות שינה בגלל תקופות שבהן הלחץ הנפשי גובר, בשל אירוע כלשהו שהוא חווה, אך הוא חוזר לשינה רציפה לאחר תקופה קצרה. כאשר התופעה ממשיכה ברצף במשך מספר חודשים, אז מומלץ להגיע למומחה העוסק בתחום טיפול בבעיות שינה בילדים.

 

אופן הטיפול בבעיות שינה בילדים

 

יש להגיע אל פסיכולוג קליני המתמחה בבעיות שינה בילדים, כאשר הפסיכולוג ינסה לזהות הרגלים התנהגותיים אשר הינם חלק מהגורמים הגורמים לבעיות בשינה. למשל, יש לבנות אסטרטגיית שינה והכוונה ליצירת מסגרת תומכת שינה באופן האופטימאלי. לדוגמה,יש להוציא ולהגביל, פעילויות שיכולות לחבל בשינה כמו נטרול מכשירים מרעישים כגון טלוויזיה, רדיו, אור או כל גירוי אחר אשר עשוי להפריע לשינה. גם שינויים בחדר השינה של הילדה, מה שיגרום לו לשינה רגועה ותחושת ביטחון.

גם ההורים צריכים לאתר גורמי לחץ אצל ילדיהם אם זה קשור לעומס בלימודים, דחייה חברתית בכיתה או בגן החובה וחששות נוספים. הקפדה על שגרת שינה קבועה תעזור לילדה להירגע. אחד מהטיפולים היעילים ביותר לטיפול בבעיות שינה, הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי הנקרא CBT. בהרבה מקרים, אי הצבת גבולות מצד ההורים עשוי לגרום לאינסומניה התנהגותית, אשר מאופיינת בסירוב הילד להיכנס למיטתו. אחד מהפסיכולוגים הקליניים המובילים בתחום הוא ד"ר יונתן קושניר שהוא מדריך באיגוד הישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי {CBT} , מטפל בהפרעות חרדה, דיכאון, הפרעות שינה והפרעות התנהגותיות בקרב ילדים ומבוגרים. ד"ר קושניר, מקבל במרפאתו ברמת השרון ובקדימה. הגישה  והשיטות החדישות שמיישם אותן ד"ר קושניר סייעו לרבים מהילדים, הנוער והמבוגרים, לחזור למעגל השינה ולנהל אורח חיים בריא.

 

516 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת amiravardaadmon@gmail.com
עורך דין מס רכישה לפני רכשת נכס, על הרוכש לדעת מה גובה המיסים שעליו לשלם למדינה. עורך דין בקיא במקרקעין ובמיסים, יוכל לחשב ואף להפחית מגובה המיסים, לאחר בדיקה מעמיקה של הנתונים.
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 1 חודשים 2 שבועות
עורך דין מיסים כפר סבא ישנם עורכי דין רבים בתחום המקרקעין, כאשר חלקם מתמחה גם בתחום המיסים. מעורכי דין המתמחים גם בראיית חשבון וגם במיסוי מקרקעין, יכולים להיות המענה הטוב ביותר עבורכם, הסיבה היא שהם עשויים להפחית את תשלום המס, מה שיגרום להוצאות מופחתות באופן משמעותי.
פורסם בקטגוריית מקרקעין, לפני 1 חודשים 2 שבועות
הקפדה על כללי הבטיחות לפני כל פרויקט בניה, יש לתכנן תכנית של הקפדה על כללי בטיחות באמצעות מהנדס בניין ומנהל עבודה. זהו חוק חשוב אשר מגן הן על פועלי הבניין והן על הדיירים שגרים בבניין המגורים. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת מקפידה היטב על הכללים הללו כבר 12 שנה.
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 7 חודשים 2 שבועות
בדיקות איכות חברות בניה איכותיות, בודקות היטב את חומרי הבנייה ואת תקן הבניה באמצעות בדיקות איכות. בדיקות אלה, נעשות במעבדות מיוחדות ומקבלות תו תקן ישראלי
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 7 חודשים 2 שבועות
היתרי בניה- השלב הראשון לפני כל הליך בניה כל תוספת במבנה וכל תהליכי בנייה, מחייבים היתרי בניה. חברת נירים הבונה בטכנולוגיה מתקדמת כבר 12 שנה, תדאג לכל האישורים וההיתרים, לפני כל התחלת ביצוע פרויקט. החברה בונה מרפסות מקונסטרוקציות פלדה במבני מגורים קיימים וכן, פרויקטים גדולים עם חברת החשמל, משרד הביטחון ועוד.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 חודשים 3 שבועות