לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3009 מאמרים 794 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איך לבחור עורך דין לנזיקין?

פורסם בתאריך 13/08/2019      /      נכתב ע"י Kirill

דיני נזיקין הם חלק מהמשפט האזרחי. בגלל שהם עוסקים בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם, יש משמעות גדולה לשאלה מי עורך הדין שמייצג את הצדדים. עם זאת, כיום יש גם תשובה ברורה לשאלה איך לבחור עורך דין לנזיקין ופרטים על לפחות כמה נושאים שאותם כדאי לבדוק מראש.

ראשית, מומלץ לברר כמה שנות ניסיון יש לעורך הדין והאם הוא בקיא במשפט האזרחי. עו"ד לנזיקין עם ניסיון מוכח יכול לייצג את התובע או הנתבע ולהשתמש ברקע האישי שלו כדי להציג פסקי דין תקדימיים שתומכים בטענתו המרכזית. בנוסף, הניסיון מאפשר לעורך הדין לעדכן את הלקוח לגבי סיכויי ההצלחה של התביעה. 

שנית, עו"ד לנזיקין בוחרים לפי המלצות אובייקטיביות של לקוחות קודמים. את ההמלצות הכי קל לקבל מחברים, קרובים ובני משפחה ובמקרים כאלה גם אפשר לסמוך על האמינות שלהן. במידה ולא מכירים באופן אישי מישהו שהשתמש בשירותי עורך הדין, ניתן להרחיב את החיפוש בעזרת מידע מאתרי האינטרנט והרשתות החברתיות.

באיזה שלב פוגשים עורך דין?

האמת היא שהדרך הכי טובה ובטוחה לבחור עורך דין לנזיקין היא לפגוש אותו להתרשם מהכימיה האישית בין הצדדים. בגלל שדיני נזיקין דורשים התנהלות יחסית ארוכה בין כתלי בית המשפט, צריך לוודא שעורך הדין רואה את הדברים עין בעין עם הלקוח ושיש לו מוטיבציה לטפל בתיק. בגלל זה כדאי לתאם פגישה ראשונית עם עורך דין כמה שיותר מוקדם ולהשתמש בה על מנת לגבש דעה בנוגע ליכולות שלו.

בשורה התחתונה, עורך הדין הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בתהליך של הגשת תביעה או כתב הגנה תחת המשפט האזרחי בכלל ובדיני נזיקין בפרט. אם רוצים להבטיח טיפול מקיף בתיק, צריך לבחור עורך דין מקצועי ומיומן. את רמת המקצועיות של עורך הדין מבררים לפי ההסמכה והידע שיש לו ואת המיומנות ניתן לבדוק גם באופן אישי. 

לסיכום, הדרך לבחור עורך דין לנזיקין עוברת בבדיקת מספר שנות הניסיון, ההמלצות והידע האישי וכדאי גם לתאם מולו פגישה לא מחייבת לפני שמחליטים על הייצוג בתיק.

 

152 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
7 טיפים לבחירת הבושם הנכון לעתים קרובות קורה שאדם קונה בושם, ואחרי שבוע הוא מפסיק לחבב אותו ואין כבר חשק לשים אותו על צווארו. הסיבה לכך היא שאדם פנה באופן שגוי לתהליך בחירת הבושם לעצמו. לבחירת הבושם המתאים, הכנו עבורכם 7 טיפים בסיסיים שיעזרו לכם בבחירה.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 1 שבועות 1 ימים
איך לבחור בר מים מתאים לשבת? בחירת בר מים לשבת היא סוגיה מורכבת אך חשובה מאוד. קודם כל, בשביל לבחור בצורה נכונה צריך להבין את החשיבות של בר מים. עבור שומרי שבת, זהו המתקן האידיאלי שיכול לספק מים חמים וקרים לכל משך שעות היום. את המתקן מציבים במטבח ולכן עליו להיות נגיש ומעוצב, בדרך כלל משתמשים בו גם הורים לילדים ולכן עליו להיות מאובטח וכמובן רצוי שהוא יהיה כמה שיותר אטרקטיבי מבחינת מחיר.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 9 חודשים 1 שבועות
מתי יש לפנות למבקר פנים? ביקורת פנים היא חלק משירות שניתן על ידי אנשי מקצוע עבור קהל יעד מגוון ובו חברות פרטיות, ארגונים מסחריים ומוסדות ציבור. בכל אחד מהמוסדות הללו, יש לפנות אל המבקר כאשר עולה חשש להתנהלות לא תקינה מצד המנהלים או העובדים. במקרים מן הסוג הזה, נקודת ההנחה היא שמבקר פנים יכול לחשוף את הליקויים ואף להביא לשיפור בפעילות הארגון בטווח הקצר והארוך.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 9 חודשים 2 שבועות
איך מתבצעת ביקורת שכר? מבקר שכר מוסמך לפקח ולבדוק את האופן שבו מנותבות העלויות השוטפות בפעילות הארגון. למרות שחישוב השכר מבוצע על בסיס קריטריונים קשיחים כגון שכר בסיס, תוספות קבועות, הפרשות סוציאליות וכן הלאה, יש בכל זאת סיכון וחשיפה לכשלים. במקרים כאלה, תפקידו של המבקר הוא לחשוף את הכשלים ולמעשה לחסוך בהוצאות עבור הארגון שמעסיק אותו.
פורסם בקטגוריית מימון וכספים, לפני 9 חודשים 2 שבועות
מה תפקידו של עורך דין תביעות ביטוח? עורך דין לתביעות ביטוח מייצג את הלקוחות מול החברות השונות. במסגרת ההסמכה והרקע שלו, עורך הדין מכיר את דיני הביטוח השונים וגם סוגיות שקשורות אל המשפט האזרחי. ההיכרות עם הנושאים הללו קריטית לצורך גיבוש כתב תביעה משכנע והגדלת הסיכויים לקבל פיצוי כספי או אחר מצד חברות הביטוח.
פורסם בקטגוריית ביטוח חבות, לפני 9 חודשים 2 שבועות