לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2921 מאמרים 747 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מבקר פנים מבקר שכר

איך מתבצעת ביקורת שכר?

פורסם בתאריך 13/08/2019      /      נכתב ע"י Kirill

מבקר שכר מוסמך לפקח ולבדוק את האופן שבו מנותבות העלויות השוטפות בפעילות הארגון. למרות שחישוב השכר מבוצע על בסיס קריטריונים קשיחים כגון שכר בסיס, תוספות קבועות, הפרשות סוציאליות וכן הלאה, יש בכל זאת סיכון וחשיפה לכשלים. במקרים כאלה, תפקידו של המבקר הוא לחשוף את הכשלים ולמעשה לחסוך בהוצאות עבור הארגון שמעסיק אותו. 

ביקורת שכר מתמקדת בכמה נושאים שעלולים לגרום להוצאות מיותרות עבור הארגון. בראש ובראשונה, ביקורת מן הסוג הזה מנסה לחשוף סיכונים סטטוטוריים כתוצאה מהפרת הוראות החוק על ידי המעסיק. שנית, מבקר שכר יכול לבדוק האם ישנו סנכרון לקוי או חסר בין מערכות דיווחי שעות ומערכות שכר. בנוסף, הביקורת כוללת ציות חסר של עובדים לנהלי החברה ולמעשה התאמה של נהלים חדשים לדרישות הארגון. 

תהליך ביקורת שכר בארגון מקצועי

ארגון מקצועי שרוצה למנוע הוצאות מיותרות נדרש לתאם העסקה מסודרת של מבקר שכר. בשלבים המוקדמים, מבקר שכר מגיע אל הארגון ומציב יחד עם המנהלים יעדים ברורים מבחינת האופן שבו השכר מחולק והדגשים שבהם צריך להתמקד על מנת לעקוב אחריו. בשלבים הבאים, מבקר שכר גם יכול להיכנס לעובי הקורה כדי להסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים, לברר כיצד מתבצעים דיווחי נוכחות ולהביע את דעתו על צבירת ימי חופש, תשלום הבראה והפרשה למחלה.

מטבע הדברים, האופן שבו מתבצעת ביקורת שכר משתנה לפי הארגון. בכל ארגון יש דרישות אחרות ושיטות שונות לחשב את השכר, זאת למרות שכולם ללא יוצא מן הכלל כפופים לאותם נהלים – מלבד מוסדות ציבור או עמותות. בכל מקרה, הדבר החשוב מבחינת המבקר הוא להתאים את סוג הביקורת לאופי של הארגון ולוודא שהממצאים רלוונטיים עבורו.

כל כמה זמן צריך לבצע ביקורת שכר?

התדירות של ביקורת שכר נקבעת לפי אופי העבודה בארגון ומספר העובדים שנמצאים בו. באופן עקרוני, ניתן לקבוע את הביקורת אחת לכמה שנים בלבד או בעקבות שינויים מהותיים במבנה השכר וההעסקה. חשוב לציין שכל התהליך מתבצע על ידי מבקר פנים ואחד מבתפקידיו זה לבצע ביקורת שכר

בנוסף, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע אובייקטיביים ולקבל מהם המלצות לתדירות הביקורת המומלצת על השכר והעלויות השוטפות. 

 

122 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
איך לבחור עורך דין לנזיקין? דיני נזיקין הם חלק מהמשפט האזרחי. בגלל שהם עוסקים בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם, יש משמעות גדולה לשאלה מי עורך הדין שמייצג את הצדדים. עם זאת, כיום יש גם תשובה ברורה לשאלה איך לבחור עורך דין לנזיקין ופרטים על לפחות כמה נושאים שאותם כדאי לבדוק מראש.
פורסם בקטגוריית נזיקין, לפני 7 חודשים 3 שבועות
איך לבחור בר מים מתאים לשבת? בחירת בר מים לשבת היא סוגיה מורכבת אך חשובה מאוד. קודם כל, בשביל לבחור בצורה נכונה צריך להבין את החשיבות של בר מים. עבור שומרי שבת, זהו המתקן האידיאלי שיכול לספק מים חמים וקרים לכל משך שעות היום. את המתקן מציבים במטבח ולכן עליו להיות נגיש ומעוצב, בדרך כלל משתמשים בו גם הורים לילדים ולכן עליו להיות מאובטח וכמובן רצוי שהוא יהיה כמה שיותר אטרקטיבי מבחינת מחיר.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 7 חודשים 2 שבועות
מתי יש לפנות למבקר פנים? ביקורת פנים היא חלק משירות שניתן על ידי אנשי מקצוע עבור קהל יעד מגוון ובו חברות פרטיות, ארגונים מסחריים ומוסדות ציבור. בכל אחד מהמוסדות הללו, יש לפנות אל המבקר כאשר עולה חשש להתנהלות לא תקינה מצד המנהלים או העובדים. במקרים מן הסוג הזה, נקודת ההנחה היא שמבקר פנים יכול לחשוף את הליקויים ואף להביא לשיפור בפעילות הארגון בטווח הקצר והארוך.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 7 חודשים 3 שבועות
מה תפקידו של עורך דין תביעות ביטוח? עורך דין לתביעות ביטוח מייצג את הלקוחות מול החברות השונות. במסגרת ההסמכה והרקע שלו, עורך הדין מכיר את דיני הביטוח השונים וגם סוגיות שקשורות אל המשפט האזרחי. ההיכרות עם הנושאים הללו קריטית לצורך גיבוש כתב תביעה משכנע והגדלת הסיכויים לקבל פיצוי כספי או אחר מצד חברות הביטוח.
פורסם בקטגוריית ביטוח חבות, לפני 7 חודשים 3 שבועות