לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מבקר פנים מבקר שכר

איך מתבצעת ביקורת שכר?

פורסם בתאריך 13/08/2019      /      נכתב ע"י Kirill

מבקר שכר מוסמך לפקח ולבדוק את האופן שבו מנותבות העלויות השוטפות בפעילות הארגון. למרות שחישוב השכר מבוצע על בסיס קריטריונים קשיחים כגון שכר בסיס, תוספות קבועות, הפרשות סוציאליות וכן הלאה, יש בכל זאת סיכון וחשיפה לכשלים. במקרים כאלה, תפקידו של המבקר הוא לחשוף את הכשלים ולמעשה לחסוך בהוצאות עבור הארגון שמעסיק אותו. 

ביקורת שכר מתמקדת בכמה נושאים שעלולים לגרום להוצאות מיותרות עבור הארגון. בראש ובראשונה, ביקורת מן הסוג הזה מנסה לחשוף סיכונים סטטוטוריים כתוצאה מהפרת הוראות החוק על ידי המעסיק. שנית, מבקר שכר יכול לבדוק האם ישנו סנכרון לקוי או חסר בין מערכות דיווחי שעות ומערכות שכר. בנוסף, הביקורת כוללת ציות חסר של עובדים לנהלי החברה ולמעשה התאמה של נהלים חדשים לדרישות הארגון. 

תהליך ביקורת שכר בארגון מקצועי

ארגון מקצועי שרוצה למנוע הוצאות מיותרות נדרש לתאם העסקה מסודרת של מבקר שכר. בשלבים המוקדמים, מבקר שכר מגיע אל הארגון ומציב יחד עם המנהלים יעדים ברורים מבחינת האופן שבו השכר מחולק והדגשים שבהם צריך להתמקד על מנת לעקוב אחריו. בשלבים הבאים, מבקר שכר גם יכול להיכנס לעובי הקורה כדי להסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים, לברר כיצד מתבצעים דיווחי נוכחות ולהביע את דעתו על צבירת ימי חופש, תשלום הבראה והפרשה למחלה.

מטבע הדברים, האופן שבו מתבצעת ביקורת שכר משתנה לפי הארגון. בכל ארגון יש דרישות אחרות ושיטות שונות לחשב את השכר, זאת למרות שכולם ללא יוצא מן הכלל כפופים לאותם נהלים – מלבד מוסדות ציבור או עמותות. בכל מקרה, הדבר החשוב מבחינת המבקר הוא להתאים את סוג הביקורת לאופי של הארגון ולוודא שהממצאים רלוונטיים עבורו.

כל כמה זמן צריך לבצע ביקורת שכר?

התדירות של ביקורת שכר נקבעת לפי אופי העבודה בארגון ומספר העובדים שנמצאים בו. באופן עקרוני, ניתן לקבוע את הביקורת אחת לכמה שנים בלבד או בעקבות שינויים מהותיים במבנה השכר וההעסקה. חשוב לציין שכל התהליך מתבצע על ידי מבקר פנים ואחד מבתפקידיו זה לבצע ביקורת שכר

בנוסף, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע אובייקטיביים ולקבל מהם המלצות לתדירות הביקורת המומלצת על השכר והעלויות השוטפות. 

 

735 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
טיפים לתחביב מעולה אתה יכול לעשות שימוש טוב של הזמן הפנוי שלך על ידי מציאת תחביב מהנה. האם יש תחביב לך ליהנות במיוחד? המידע כאן יעזור לך למצוא תחביב שאתה אוהב. אם אתה כבר עושה אחד, אז אתה יכול לקבל רעיונות חדשים מהטקסט הבא.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 2 שנים 5 חודשים
טיפים לתחביב חדש תחביבים הם דרך מצוינת לנצל מצוין את הזמן הפנוי שלך. עם זאת, יכולים להיות הרבה פרטים קטנים ומדהימים. זה המקום שבו מאמרים נהדרים כמו זה נכנסים לתמונה. הוא מספק כמה תובנות נהדרות לגבי תחביבים מרתקים שאנשים רבים נהנים מהם. אם אתם הופכים תחביב לסוג של עסק, קבעו מחירים הוגנים למוצרים. אתם רוצים לוודא שהמחיר שאתם גובים עושה את זה כדאי לחיות. אל תשכח לחשב את כל העלויות שלך, כולל עבודה וזמן.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 1 שנים 3 חודשים
טיפים וטריקים לעיצוב פנים לקשט כמו איש מקצוע אם אתה חושב להיות מעצב פנים עבור אנשים אחרים, אז מאמר זה למטה הוא מקום נהדר להתחיל בו. הכוונה של מאמר זה היא להראות לך מה נדרש כדי להיות מעצב פנים גדול. קרא את המאמר הזה ולמד משהו חדש היום!
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 1 שנים 9 חודשים
עצות לגבי תחביבים שיעזרו לכל אחד תחביבים מאפשרים לך ליהנות מהזמן הפנוי שלך. אתה כבר נהנה מתחביב? המידע כאן יעזור לך למצוא תחביב שאתה אוהב. אם כבר עשית זאת, הטיפים האלה יתנו לך כמה רעיונות חדשים.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 1 שנים 9 חודשים
מה כל אחד צריך לדעת על שיווק בפייסבוק יום ראשון הוא הזמן הטוב ביותר לפרסם קופונים. נסה להעלות הצעת מחיר שמעורבת את המעריצים שלך. מידע לא נכון נמצא באינטרנט, אז איך אתה יודע מה נכון בשיווק בפייסבוק? מאמר זה יראה לכם בדיוק כיצד להגיע להמונים.
פורסם בקטגוריית פייסבוק, לפני 3 שנים 1 חודשים