לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3310 מאמרים 916 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מתי יש לפנות למבקר פנים?

פורסם בתאריך 13/08/2019      /      נכתב ע"י Kirill

ביקורת פנים היא חלק משירות שניתן על ידי אנשי מקצוע עבור קהל יעד מגוון ובו חברות פרטיות, ארגונים מסחריים ומוסדות ציבור. בכל אחד מהמוסדות הללו, יש לפנות אל המבקר כאשר עולה חשש להתנהלות לא תקינה מצד המנהלים או העובדים. במקרים מן הסוג הזה, נקודת ההנחה היא שמבקר פנים יכול לחשוף את הליקויים ואף להביא לשיפור בפעילות הארגון בטווח הקצר והארוך.

בנוסף, צריך לפנות אל מבקר פנים כאשר עולה דרישה לכך מטעם רשויות החוק או הרגולציה. החוק בישראל מחייב ביקורת פנים על מוסדות שונים והוא גם מגדיר את התדירות שלה מצד אנשי מקצוע שונים. בפועל, מי שאחראי על ניהול מוסדות מן הסוג הזה גם אמור להקצות את המבקר ולדאוג שהוא יגיש דוח ממצאים מפורט ומנומק.

מה כוללת ביקורת פנים?

הדרך הכי טובה לדעת מתי יש לפנות למבקר פנים היא להבין את אופי העבודה שלו. אם מדובר בחברות ציבוריות, הדגש הוא על ביצוע סקר סיכונים כולל ובניית תכנית ביקורת שנתית ורב שנתית שמבוססת על התוצאות שלו. בתוך כך, מבקר פנים אחראי על ניהול סיכונים לחברה או לחילופין על סיוע למנהל הסיכונים בחברה והוא גם צריך לבדוק עמידה בתכניות אכיפה פנימיות, בהוראות ISOX וכללי הממשל התאגידי.

לשם השוואה, ביקורת פנימית בעמותות וחברות לתועלת הציבור כוללת עריכת סקר בקרה פנימית למיפוי תהליכי העבודה ובניית תכנית ביקורת רב שנתית שמבוססת על סקר הבקרה. לעומת זאת, בחברות פרטיות יש שירותי ביקורת שמתואמים לפי צרכים ספציפיים של המנכ"ל ותוך דגש על נקודות התורפה של הארגון.

החשיבות של מעורבות המבקר

מבקר פנים שמעורב בהתנהלות החברה, המוסד הציבורי או הארגון הפרטי יכול לשפר את הביצועים שלה בטווח הקצר והארוך. ביקורת פנים מבוססת על הידע של המבקר ועל ממצאים שהוא מחלץ מהשטח ולכן היא אמינה ומשכנעת. 

כמו כן, המעורבות של מבקר פנים חשובה כי הוא עוזר לחברה או לארגון לעמוד ביעדים. בכך שירותי המבקר הופכים משתלמים עבור כל הצדדים ומונעים נזקים בלתי הפיכים ופגיעה במוניטין. 

 

288 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
איך לבחור עורך דין ליפוי כוח מתמשך טוב? אם אתה זקוק לעורך דין מכל סיבה שהיא, אתה עלול להיות קצת עצבני באשר לצעדים שאתה צריך לנקוט. גם ממהרים אותך שלא עוזר. העזרה בסדר. מאמר זה ייתן לך מושג כיצד להתמודד עם עורכי דין, כך שתהיה לך הרבה יותר נוח. הקדש מספר דקות לקרוא מאמר זה לפני שתעסיק עורך דין.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 3 ימים 11 שעות
טיפים ליופי ​אתה תמיד רוצה להוציא את הפנים הטובים ביותר שלך לעולם. למוצרים שבהם אתה משתמש יכולה להיות השפעה. יופי הוא יותר בדיוק איך שאתה נראה; זו החבילה הכוללת הכוללת את אופן ההתנהגות שלך. השתמש במאמר זה כדי ללמוד כמה רעיונות נהדרים.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 3 שבועות 2 ימים
קידום אתרים סולל את דרככם להצלחה מקוונת! לכן, אתה מחפש להשתמש ב- SEO כדי לשפר את התנועה באתר שלך. זה מעולה! עם זאת, אתה עלול להיבהל כל כך מכמות המידע העצומה בנושא שאתה לא בטוח מה לעשות הלאה. אל תדאגי, תוכל לקבל כמה עצות נהדרות ממאמר זה. טיפים המומחים שלהלן יתנו לך התחלה נהדרת.
פורסם בקטגוריית קידום אתרים, לפני 3 שבועות 4 ימים
איך לעבור את המתחרים שלך בקידום אתרים אורגני כל יוצר אתרים שם מקווה שהוא או היא יוכלו לחוות מידה מסוימת של הצלחה. יש לקוות שניסיונות ה- SEO שלך מניבים תוצאות נהדרות, כך שהאתר או האתרים שלך מופיעים בעמוד הראשון של מנועי החיפוש. עם זאת, אם אתה רוצה קידום אתרים שיעזור לך, חשוב ללמוד הכל על כך. תוכל למצוא כמה טיפים מעולים לקידום אתרים על ידי קריאת המידע הבא.
פורסם בקטגוריית קידום אתרים, לפני 3 שבועות 5 ימים
טיפים ליופי ההערכה העצמית שלך היא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה משדר לאנשים אחרים. הרגשת יפה תהפוך אותך לבטוח יותר, נלהב וחיובי. תכונות אלה מעניקות לכם את הביטחון והיופי הנלווים לכך. העצות כאן יעזרו לך להיראות ולהרגיש נהדר.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 3 שבועות 6 ימים