לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3021 מאמרים 804 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מתי יש לפנות למבקר פנים?

פורסם בתאריך 13/08/2019      /      נכתב ע"י Kirill

ביקורת פנים היא חלק משירות שניתן על ידי אנשי מקצוע עבור קהל יעד מגוון ובו חברות פרטיות, ארגונים מסחריים ומוסדות ציבור. בכל אחד מהמוסדות הללו, יש לפנות אל המבקר כאשר עולה חשש להתנהלות לא תקינה מצד המנהלים או העובדים. במקרים מן הסוג הזה, נקודת ההנחה היא שמבקר פנים יכול לחשוף את הליקויים ואף להביא לשיפור בפעילות הארגון בטווח הקצר והארוך.

בנוסף, צריך לפנות אל מבקר פנים כאשר עולה דרישה לכך מטעם רשויות החוק או הרגולציה. החוק בישראל מחייב ביקורת פנים על מוסדות שונים והוא גם מגדיר את התדירות שלה מצד אנשי מקצוע שונים. בפועל, מי שאחראי על ניהול מוסדות מן הסוג הזה גם אמור להקצות את המבקר ולדאוג שהוא יגיש דוח ממצאים מפורט ומנומק.

מה כוללת ביקורת פנים?

הדרך הכי טובה לדעת מתי יש לפנות למבקר פנים היא להבין את אופי העבודה שלו. אם מדובר בחברות ציבוריות, הדגש הוא על ביצוע סקר סיכונים כולל ובניית תכנית ביקורת שנתית ורב שנתית שמבוססת על התוצאות שלו. בתוך כך, מבקר פנים אחראי על ניהול סיכונים לחברה או לחילופין על סיוע למנהל הסיכונים בחברה והוא גם צריך לבדוק עמידה בתכניות אכיפה פנימיות, בהוראות ISOX וכללי הממשל התאגידי.

לשם השוואה, ביקורת פנימית בעמותות וחברות לתועלת הציבור כוללת עריכת סקר בקרה פנימית למיפוי תהליכי העבודה ובניית תכנית ביקורת רב שנתית שמבוססת על סקר הבקרה. לעומת זאת, בחברות פרטיות יש שירותי ביקורת שמתואמים לפי צרכים ספציפיים של המנכ"ל ותוך דגש על נקודות התורפה של הארגון.

החשיבות של מעורבות המבקר

מבקר פנים שמעורב בהתנהלות החברה, המוסד הציבורי או הארגון הפרטי יכול לשפר את הביצועים שלה בטווח הקצר והארוך. ביקורת פנים מבוססת על הידע של המבקר ועל ממצאים שהוא מחלץ מהשטח ולכן היא אמינה ומשכנעת. 

כמו כן, המעורבות של מבקר פנים חשובה כי הוא עוזר לחברה או לארגון לעמוד ביעדים. בכך שירותי המבקר הופכים משתלמים עבור כל הצדדים ומונעים נזקים בלתי הפיכים ופגיעה במוניטין. 

 

173 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
איך לבחור מקלחון מקלחונים - הפיתרון הטוב ביותר עבור חדר אמבטיה, שבעליו הוא אדם פעיל, עסוק, רגיל לעשות הכל במהירות. התקלח בבוקר תוך רבע שעה ורץ לעבודה, ובערב תירגע מתחת למטוסים הממריצים ויצא לטייל - זה בהחלט נוח מאוד לסגנון חיים ההיפראקטיבי של תושב העיר.
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 ימים 19 שעות
7 טיפים לבחירת הבושם הנכון לעתים קרובות קורה שאדם קונה בושם, ואחרי שבוע הוא מפסיק לחבב אותו ואין כבר חשק לשים אותו על צווארו. הסיבה לכך היא שאדם פנה באופן שגוי לתהליך בחירת הבושם לעצמו. לבחירת הבושם המתאים, הכנו עבורכם 7 טיפים בסיסיים שיעזרו לכם בבחירה.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 5 ימים 19 שעות
7 טיפים לבחירת הבושם הנכון לעתים קרובות קורה שאדם קונה בושם, ואחרי שבוע הוא מפסיק לחבב אותו ואין כבר חשק לשים אותו על צווארו. הסיבה לכך היא שאדם פנה באופן שגוי לתהליך בחירת הבושם לעצמו. לבחירת הבושם המתאים, הכנו עבורכם 7 טיפים בסיסיים שיעזרו לכם בבחירה.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 2 שבועות 1 ימים
איך לבחור עורך דין לנזיקין? דיני נזיקין הם חלק מהמשפט האזרחי. בגלל שהם עוסקים בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם, יש משמעות גדולה לשאלה מי עורך הדין שמייצג את הצדדים. עם זאת, כיום יש גם תשובה ברורה לשאלה איך לבחור עורך דין לנזיקין ופרטים על לפחות כמה נושאים שאותם כדאי לבדוק מראש.
פורסם בקטגוריית נזיקין, לפני 9 חודשים 3 שבועות
איך לבחור בר מים מתאים לשבת? בחירת בר מים לשבת היא סוגיה מורכבת אך חשובה מאוד. קודם כל, בשביל לבחור בצורה נכונה צריך להבין את החשיבות של בר מים. עבור שומרי שבת, זהו המתקן האידיאלי שיכול לספק מים חמים וקרים לכל משך שעות היום. את המתקן מציבים במטבח ולכן עליו להיות נגיש ומעוצב, בדרך כלל משתמשים בו גם הורים לילדים ולכן עליו להיות מאובטח וכמובן רצוי שהוא יהיה כמה שיותר אטרקטיבי מבחינת מחיר.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 9 חודשים 2 שבועות