לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4090 מאמרים 1234 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

האפשרויות להעסקת מטפל סיעודי להורים

פורסם בתאריך 27/08/2019      /      נכתב ע"י הילה הניג

ההורים שלנו הולכים ומזדקנים, ואנחנו הילדים מוצאים את עצמנו מטפלים בהם יותר. אנחנו לוקחים אותם לבדיקות רפואיות ומתלווים אליהם, קובעים להם תורים לבדיקות, עורכים עבורם את הקניות בסופר, מבשלים, מסייעים להם בהתקשרויות עם ספקים שונים ועוד. לאט לאט ובלי לשים לב אנחנו עוזרים להם עוד ועוד ואז אנחנו מתעוררים יום אחד אחרי מקלחת להורה ומבינים שאנחנו מטפלים סיעודיים להורינו.

כשאנחנו קורסים תחת עומס הטיפול בהורינו ובמשפחתנו שלנו, אנחנו מבינים שהגיע הזמן להביא להורינו עזרה מקצועית.

כדי להקל על תהליך חיפוש העזרה, ריכזנו עבורכם את האפשרויות השונות לטיפול סיעודי, כאשר יש להבחין בין הישארות בבית לבין מעבר לבית אבות / דיור מוגן. כדי להחליט בין השניים כדאי לענות על השאלות הבאות:

  • מהי מידת העצמאות של ההורים? האם הם זקוקים לעזרה בפעולות יומיומיות כגון הלבשה ורחצה?
  • האם עזרה של מס' שעות שבועיות יספיקו או שנדרש טיפול צמוד ומקיף יותר?
  • האם יש חדר פנוי בבית להעסקת מטפל סיעודי עם לינה?
  • עד כמה ההורים קשורים לבית שלהם? עד כמה יהיה להם קשה המעבר?
  • מהי היכולת הכלכלית?

לאחר מענה לשאלות הללו אפשר לעבור לבחינת האפשרויות השונות:

מעבר לבית אבות / דיור מוגן

המשמעות של מעבר לבית אבות / דיור מוגן היא מעבר דירה לכל דבר. מדובר בד"כ על מתחם של דירות ושטחים ציבוריים אשר מיועדים רק לקשישים. הדיור המוגן מתאים לקשישים עצמאיים יותר והוא מספק חיי קהילה לבני אותו גיל, בין אם זה חוגים, הרצאות, מפגשים ועוד. בדיור מוגן ההורים יגורו בדירה משלהם ובהמשך הדרך יוכלו גם להביא מטפל סיעודי זר שיגור איתם ויסייע. בית אבות יתאים לקשישים פחות עצמאיים אשר נזקקים ליותר עזרה. בשתי החלופות לרוב יש אופציה לדיור וטיפול סיעודי מלא.

היתרון בבית אבות / דיור מוגן שיש מענה 24/7 במידת הצורך.

הישארות בבית

הבחירה להישאר בבית היא מובנת לחלוטין, זו הסביבה המוכרת של הקשיש, הפינה החמה שלו. לעיתים גם החברים שלו עדיין גרים באזור. אך חשוב לזכור כי ככל שמזדקנים נדרשים לעזרה, בין אם בעריכת קניות בסופר, ניקיון הבית, בישול ועוד. את העזרה יכולים להעניק הילדים, אשר להם לרוב כבר משפחה משלהם שעליהם לדאוג לה. לכן כדאי לשכור עזרה חיצונית ומקצועית.

קיימות מס' אפשרויות:

  • קשישים אשר זכאים לגמלת סיעוד מקבלים מטפל סיעודי דרך ביטוח לאומי. ניתן לקבל מטפל סיעודי ישראלי או מטפל זר.
  • קשישים אשר לא זכאים לגמלת סיעוד של המוסד לביטוח לאומי יכולים לבדוק זכאות בביטוח הסיעודי שלהם, בין אם נעשה באופן פרטי או דרך קופת החולים.
  • ניתן לשכור מטפל באופן פרטי

כאשר זכאים למטפל סיעודי דרך ביטוח לאומי או כשמחליטים לשכור באופן פרטי, ניתן לעשות זאת בהעסקה ישירה של המטפל או דרך חברות סיעוד וכוח אדם. לפני קבלת החלטה כיצד להעסיק את המטפל אנחנו ממליצים ללמוד את הנושא ולהכיר את היתרונות והחסרונות של העסקה ישירה לעומת העסקה דרך חברת סיעוד (זה כבר נפרט במאמר אחר).

1592 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת הילה הניג
ההבדל בין מטפלת סיעודית עם לינה לבין מטפלת סיעודית 24/7 אחד ההורים הפך לסיעודי, בין אם לתקופה קצרת מועד ובין אם מעתה והלאה. אנו מחפשים טיפול ועזרה להורה שלנו. עלינו להעריך את מצבו על מנת שנוכל לבחור איזה סוג טיפול מתאים עבורו - האם מטפלת סיעודית עם לינה או מטפל סיעודית 24/7.
פורסם בקטגוריית גיל הזהב, לפני 3 שנים 8 חודשים
החשיבות של מטפל סיעודי לקשישים במיוחד במשבר הקורונה כבר כחודש וחצי אנחנו בבית, ספונים בקרב משפחתנו הגרעינית. אך מה קורה עם ההורים שלנו בימים אלה? כיצד אוכלוסיית הקשישים מסתדרת עם המצב? חלקם נעזרים במטפל סיעודי לקשישים, חלקם מקבלים גמלת סיעוד בכסף ואז לא בהכרח מגיע אליהם מטפל הביתה.
פורסם בקטגוריית ביטוח סיעודי, לפני 2 שנים 7 חודשים
שאלות ותשובות בנושא אפוטרופסות לעיתים יש צורך למנות אפוטרופוס לאדם שאיננו יכול לדאוג לענייניו ולעצמו. מי ממנה אפוטרופוס? למי נדרש למנות אפוטרופוס? מהם סוגי האפוטרופסות הקיימים? מי יכול להתמנות לאפוטרופוס ועוד. כל השאלות וכל התשובות בנושא אפוטרופסות והקרן לטיפול בחסויים במאמר שלפניכם.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 3 שנים 1 חודשים
חוק סיעוד ביטוח לאומי - מה כדאי לדעת? חוק הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי מסדיר את הטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי, אלו שזקוקים לסיוע בתפקוד היומיומי ומעוניינים להישאר בביתם. בין הזכאויות במסגרת חוק זה, רשאי הזכאי להעסיק מטפל/ת סיעודי/ת.
פורסם בקטגוריית ביטוח לאומי, לפני 4 שנים 4 חודשים