לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מערכת נט המשפט- שימושים ותועלות

פורסם בתאריך 05/09/2019      /      נכתב ע"י דור גולדינר

בשנת 2007 החלה הנהלת בתי המשפט בישראל, להעזר במערכת מקוונת לניהול תיקים משפטיים בשם "נט המשפט". מערכת זאת מהווה כלי יסודי מאוד בהתנהלות המשפטית של האזרחים, המדינה ובאי כוח הצדדים.

הגשת תביעות בקלות במערכת נט המשפט

במידת הצורך יכול כל אזרח מישראל לתבוע אזרח אחר או גוף ציבורי, פרטי או ממשלתי במידה והוא טוען לפגיעה כלכלית, אישית או כל צורה אחרת של פגיעה בזכויותיו. נט המשפט מאפשרת להגיש את הבקשה לתביעה בצורה מקוונת וללא צורך להגיע פיזית לבית המשפט, ובכך מקלה מאוד על הגנת האזרח, בפרט בתחום התביעות הקטנות.

ביצוע תשלומים

על מנת להתקדם בתהליך תביעה או בתהליכים שונים אחרים במערכת המשפט, יש לבצע תשלום עבור האגרות השונות הנדרשות בהתאם לשירות המתקבל על ידי בית המשפט. את התשלום ניתן לבצע באמצעות המערכת המקוונת של נט המשפט, ביעילות וללא צורך לעמוד בתור.

הגשת כתבי אישום

מדינת ישראל מגישה מידי יום כתבי אישום נגד אזרחים הנאשים במגוון עבירות שונות על פי חוקי המדינה. פרקליטות המדינה עושה שימוש תדיר במערכת המקוונת בהגשת כתבי האישום, וצוות ההגנה יכול לעיין בכתבי האישום באופן יעיל ומהיר עם הגשת כתבי האישום למערכת.

עיון בפסקי דין

השימוש בפסקי דין מהווה חלק אינטגרלי מעבודתם של עורכי הדין, כאשר חיפוש אחר תיק בעל פסק דין תקדימי בנושא ספציפי יכול להוות אתגר במערכת שאיננה מקוונת. הודות למערכת נט המשפט כל אדם מישראל יכול לעיין בקלות וללא מאמץ כמעט בכל פסק דין שיבחר, למעט פסקי דין בעלי חיסיון על פי הנחיית השופט.

יומן דיונים

יומן דיונים מציג את לו"ז העבודה הצפוי, ומאפשר לתכנן בחכמה מראש את זמני העבודה של עורכי הדין והלקוחות, ולהתעדכן בשינויים עתידיים.                                                                            

אתר נט המשפט מונגש לציבור בעלי מוגבלויות

אחד היתרונות הבולטים של מערכת נט המשפט הוא ההנגשה של כלל הפעילות השוטפת מול בתי הדין ובתי המשפט לכלל הציבור כולל ציבור בעלי המוגבלויות. בעוד שבעבר בעלי מוגבלויות מוטוריות היו נאלצים למצוא דרכים שונות ויצירתיות להגעה פיזית והגשה פיזית של המסמכים לבתי המשפט, כמו גם נכים בעלי מוגבלויות ראיה שנאלצו להתמודד עם חוסר הנגשה של הטקסטים השונים לצרכיהם, כיום האתר מונגש לציבור על פי חוק הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות ובכך המערכת המקוונת מבצעת עוד צעד חשוב בשילוב בעלי מוגבלויות בתפקידים בעלי משמעות בחברה הישראלית.

תוכנת קליגל מאפשרת ניהול שוטף ונוח מול מערכת נט המשפט ומפשטת עוד יותר את העבודה בהתאם לתנאי ההגשה המחמירים, מונעת טעויות בהגשה וחוסכת זמן יקר בעימוד, הפניות, צירוף קבצים, מספור ועוד.

354 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת דור גולדינר