לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3080 מאמרים 828 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
בני ברוך

מה זאת אהבה

פורסם בתאריך 17/01/2016      /      נכתב ע"י baruhbaruh

תכונת האהבה
הבורא ברא נשמה אחת שכל מהותה הוא הרצון לקבל הנאה ותענוג לעצמה. באהבתו הגדולה של הבורא נבראה נשמת האדם הראשון כשהיא בנויה לקבל מהבורא, שהוא ההיפך המוחלט שלה, וכולו נתינה ואהבה מוחלטות. השפעת האהבה של הבורא טבועה בתוך אותה נשמה וההנאה הגדולה ביותר שהיא יכולה לחוות היא הנאת האהבה.

אולם כעת ישנה סתירה בין הטבע האגואיסטי של הנשמה, שרוצה לקבל לעצמה הנאה ותענוג, לבין העובדה שהיא תקבל את התענוג הכי גדול אם היא תצליח לאהוב את הבורא, כלומר לעשות מעשה שהוא הפוך מהטבע שלה. 

קשה באימונים
כדי לאפשר לנשמה שברא להגיע למימוש הרצון שלה לאהוב את הבורא ולהינות, חילק הבורא את הנשמה הראשונה להרבה חלקי נשמה והסתיר עצמו מהשגתן. הנשמות קיבלו את הרצון לאהבה ואת הלבוש בדמות הגופים שלנו. הסתרת הבורא מעינינו מקשה עלינו את הרגשת האהבה שלו כלפינו ושלנו כלפיו, אולם מי שנמצא פה מולנו הם בני אדם אחרים. כדי להגיע לאהבת הבורא עלינו "להתאמן" קודם על אהבת הזולת, כך שנוכל ללמוד להתעלות מעל הרצון האגואיסטי שלנו להינות לעצמנו בלבד. בני ברוך מקפידים על לימוד בקבוצה ועל אימונים באהבת הזולת באופן יומיומי ובלתי פוסק, כדי להתקדם ולהגיע לאהבת הבורא. הצלחה או כישלון זה פחות חשוב, חשוב בעיקר המאמץ הפנימי שהאדם עושה כדי להשיג זאת.

"תוכנית האימונים" כוללת כמה שלבים, המלמדים אותנו כיצד להתחבר זה עם זה ולאחד מחדש את כל חלקי נשמת האדם הראשון. לאט לאט אנו לומדים לראות את הרווח שבחיבור עם הזולת, על אף שהוא מנוגד לטבע האנושי, וכיצד לשתף פעולה זה עם זה ולקשור עם הסביבה קשרי אהבה של ממש, שאינם נשברים לעולם.

דבר והיפוכו
אולם, מציינים מרצי בני ברוך  במקביל ללמידת יצירת הקשרים בצורה הנכונה, גדל באדם גם הרצון האגואיסטי לנצל את הזולת לטובתו, וגדלה האשלייה כי הוא יהיה מאושר יותר אם יצליח לשלוט בכל השאר. בסופו של דבר, האדם העובד בקבוצה ומלווה בהדרכה נכונה מגלה כי החיבור עם הזולת הוא מעל היכולת האנושית שלו אך מכיוון שזהו הדבר החשוב ביותר, עליו ללמוד כיצד לבקש עזרה מהבורא.

להשיג את טבע הבורא
כאמור, טבע הבורא הוא אהבה והשפעה, ולשם אנו רוצים להגיע. באמצעות חכמת הקבלה נוכל להכיר את היכולת שלנו לאהוב ולהיאהב ללא תנאי, מעל כל מצב וכל הבדל שיכול להיות בינינו. האמצעי היחיד להשיג זאת הוא חכמת הקבלה, כפי שהיא נלמדת בעמותת בני ברוך – קבלה לעם, ואנו מזמינים את כולכם להצטרף אלינו. 

1250 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת baruhbaruh
הסוד שמאחורי נרות השבת מה משמעות מנהגי השבת? נרות השבת הלבנים , הברכה, כיסוי העיניים עם הידיים קעורות...הג'חנון? החמין? מה מכל זה באמת חשוב? התשובה מתחילה מחוכמת הקבלה, כלומר מקבוצת בני ברוך, לומדיה.
פורסם בקטגוריית קבלה, לפני 3 שנים 9 חודשים