לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3596 מאמרים 1055 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אבטחת מידע באמצעות הצפנת מידע רגיש

פורסם בתאריך 08/09/2019      /      נכתב ע"י infoguard

הגנת המידע הרגיע כוללת בתוכה את נושא שמירת הפרטים האישיים של הגולשים והמידע שלהם, ובכך מסייעת למנוע פרצות אבטחה בתחום המידע הארגוני

מפתח אבטחת רשת

רשתות אלחוטיות גם הן מועדות לפריצות של גורמים עוינים, גורמים שעשויים לגנוב מידע ולעשות בו שימוש. בגלל זה יש מפתח אבטחת רשת אותו צריך להגדיר, שיגן על הרשת מפני כניסה לא מורשית.

מפתח הצפנה

מפתח הצפנה הוא נתון סודי אשר מגדיר טרנספורמציה אקראית של טקסט קריא שמוזן כקלט לפונקציה, לפלט המוצפן. מפתח הצפנה שימושיים בקוד אימות, חתימה דיגיטלית ומגוון אלגוריטמים דיגיטליים אחרים כגון העברת קבצים גדולים.

מי צריך הגנה על מידע?

תוכן מוצפן והגנה על מידע קריטיים בעסקים רבים והנה כמה דוגמאות:

  • חברות ביטוח – חברות ביטוח מחזיקות בלא מעט מידע על הלקוחות שלהם. המידע הזה יכול להיות מידע על העבר הביטוחי שלהם, יכול להיות מידע על העבר הרפואי שלהם וכמובן, הם מחזיקים אצלם את פרטי אמצעי התשלום של הלקוחות שלהם. הגנה על המידע הזה היא קריטית מכיוון שאם הוא לא יהיה מוגן, הוא עלול להגיע למקומות הלא נכונים.
  • בנקים – הבנקים מחזיקים מידע אישי רב אך בעיקר מידע פיננסי של הלקוחות שלהם. תארו לעצמכם שיש גישה למידע הזה, ואפשר לעשות איתו לא מעט ולא רק לגנוב. עם מידע פיננסי של אנשים אפשר לסחוט אותם, אפשר לשות את המידע הזה ולעשות איתו עוד דברים רבים.
  • חברות פיננסים – כמו בבנקים, החברות הללו מחזיקות מידע קריטי של לקוחות רבים שיכול להיעשות בו שימוש לרעה.

יש עוד אין ספור דוגמאות אך מה שברור הוא שאבטחת מידע בעידן המודרני, אבטחת מידע לעסקים בעידן האינטרנט היא קריטית.

 

520 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת infoguard