לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4259 מאמרים 1291 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
בני ברוך

אדם בעקבות גורלו

פורסם בתאריך 17/01/2016      /      נכתב ע"י baruchbiniamin

חיצי גורל אכזר
הגורל אינו אכזר ואינו יורה חיצים ללא אבחנה, כפי שטען שייקספיר במחזה הידוע "המלט", וכפי שרבים נוטים לחשוב בטעות, אך על כל אחד איתנו למצוא את גורלו, ולמלא את הייעוד שעבורו הגיע לעולם. אם נחפש אחר הייעוד הזה מרצוננו, ונדאג למלא אותו, ה"גורל" יהיה אלינו טוב ומיטיב. אם ננסה לברוח מאותו ייעוד, נסבול סבל רב עד אשר נסכים בעל כורחנו, כמו יונה הנביא, למלא את תפקידנו בעולם. בכך נביא טוב לא רק לעצמנו אלא לעולם כולו.

על כל אדם נגזר למצוא את מקומו בבריאה ולמלא את התפקיד שנגזר משורש נשמתו. אם לא יעשה זאת – יסבול. אם יעשה זאת – יביא טוב לעצמו ולעולם כולו. זהו הגורל היחידי הקיים, ובידינו הבחירה האם למלא אחר צו הגורל שלנו בהקדם וברצון או להילחם בו ולסבול.

עד אין סוף ומעבר לו
במסגרת לימודי הקבלה ב בני ברוך אנו לומדים על חמישה עולמות המסתירים את העולם הרוחני הנצחי. עולמות אלה אינם מערכות שמש מקבילות בהם נמצא חיים אחרים או חיים שלאחר המוות, אלא עולמות רוחניים, המתקיימים בפנימיות האדם, ותפיסתם אפשרית לאחר רכישת חוש נוסף על חמשת החושים שאיתם נולדנו, חוש רוחני.

העולם בו אנו חיים נמצא במימד אחר לחלוטין מהעולם הרוחני, המוסתר מעינינו כרגע, אבל רק הגעה לאיזון בין כל העולמות: העולם שלנו, חמשת עולמות ההסתרה והעולם הרוחני, יביא את האדם להרמוניה לה הוא מייחל ואליה הוא שואף להגיע. וכן, ההרמוניה גם היא כלולה בגורל שלנו, כי אם כל אחד מאיתנו ימלא את ייעודו, נזכה להרמוניה. השאלה היחידה, כאמור, היא הדרך בה נגיע אל המנוחה ואל הנחלה שצפויים לנו בסופו של התהליך בכל מקרה.

עולמות נעלמים
"עולם" הוא מלשון העלמה, היעלמות, והוא נקרא כך בגלל שנוכחותו מעלימה את המציאות האמיתית מעינינו. ה"עולמות" הם אותם מצבים, מסכים, שניצבים בינינו לבין האין-סוף, ומסתירים מאיתנו את המציאות היחידה שקיימת באופן מוחלט ומחוץ לתפיסה שלנו, המציאות הרוחנית. דרגת הקיום הנמוכה שלנו מכריחה אותנו להתעלות ולעלות, כך שאנו מגלים את עולם האין-סוף בצורה הדרגתית.

האנושות צועדת היום, בלית ברירה, בכיוון הנכון, אך בידינו הבחירה בין אותם חיצי גורל אכזר עליהם דיבר שייקספיר במונולוג הידוע של המלט, לבין גורל יפה ונעים, כמו טיול בשדה פורח. בעזרת לימודי חכמת הקבלה בבני ברוך תוכלו ללמוד כיצד לנווט את גורלכם בדרך הטוב ולמלא את הייעוד שלכם בתולדות האנושות, לטובתכם ולטובת העולם.

2326 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת baruchbiniamin
קריאת מחשבות או חיבור פנימי לא מכבר נרשמה הצלחה ראשונה בניסוי מדעי בהעברת מחשבות, למרות שכבר משנות ה-80 של המאה ה-20 מנסות המעצמות לפתח יכולת כזו.
פורסם בקטגוריית קבלה, לפני 7 שנים 2 חודשים