לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3429 מאמרים 965 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

סי וי. פול: טעויות נפוצות בעת פרסום משרות ומודעות דרושים

פורסם בתאריך 17/10/2019      /      נכתב ע"י דניאל ביטון

מטרת מודעות הדרושים היא למשוך את תשומת הלב של קהל היעד הרלוונטי, לעודד את דורשי העבודה לשלוח קורות חיים ובסופו של דבר לזמן אותם לראיון עבודה. עם זאת, האופן שבו מעסיקים בוחרים לנסח או לפרסם מודעות דרושים משפיע בצורה דרמטית על סיכויי ההצלחה שלהם. ממצאים של חברת סיוי.פול ג'וב נינג'ה מגלים שיש המון טעויות נפוצות שמשותפות למעסיקים בעת פרסום משרות ומודעות דרושים. ראשית, מהנתונים עולה שחלק מהמעסיקים מסתירים פרטים חיוניים על התפקיד במטרה לאסוף כמה שיותר קורות חיים. כתוצאה מכך כמות קורות החיים אכן עולה, אך התוצאה היא בזבוז זמן מצד נציגי מחלקת כוח האדם.

טעות נפוצה אחרת בא לידי ביטוי כאשר מעסיקים מפרסמים משרות ומודעות דרושים בצורה כללית מדי. חשוב להבין שיש הבדל בין פרסום מודעת דרושים של עסק גדול אל מול עסק קטן. אם המעסיק לא טורח לאפיין את קהל היעד, לדייק את המסר ולפלח את המועמדים, הוא שוב פעם יקבל הרבה קורות חיים שלא יכולים לעזור לו. הפתרון הוא לאפיין את תנאי הקבלה עוד לפני השלב של פרסום משרות ומודעות דרושים ולדאוג שהן יהיו כמה שיותר ברורות עבור קהל היעד הרלוונטי.

קורות חיים הם כלי ולא מטרה

המסקנה של נציגי סיוי.פול וחברות אחרות מעולם כוח האדם היא שהמעסיקים רואים בקורות חיים את מטרת העל של גיוס העובדים. זו טעות נפוצה ששכיחה בארץ ובעולם, כי לכאורה ככל שיש למעסיק יותר קורות חיים – כך גם יש לו יותר אפשרויות. בפועל, יותר מדי קורות חיים גורמות למעסיק לבזבז את המשאבים שיש לו על מועמדים שאינם מתאימים עבור המשרה, התפקיד או המקצוע.

במילים אחרות, מעסיקים צריכים לזכור שקורות החיים הם רק חלק מתהליך ארוך יותר של גיוס עובדים. בנוסף, בעת פרסום משרות ומודעות דרושים כדאי שהמעסיק יגדיר לעצמו את המטרות ואת היעדים. כך גם אפשר לשלב בין אמצעי תקשורת שונים לפרסום מודעות דרושים ולדאוג שהפרטים הנכונים יגיעו אל המקום הנכון.

בשורה התחתונה, מודעות דרושים היו ונותרו אמצעי גיוס עובדים יעיל ובעל משמעות גדולה לעסקים קטנים וגדולים. מנגד, בעלי עסקים שרוצים לייעל עוד יותר את התהליך של הגיוס חייבים להשקיע זמן ומחשבה בנושא של פרסום משרות. הם יכולים לעשות זאת באופן עצמאי, עם חברות כמו סיוי.פול ג'וב נינג'ה ועם קולגות והכי חשוב שהמטרות יהיו ברורות.

 

*כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות אך מתכוון לשני המינים.
*הכותבת היא דניאל ביטון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, סי וי. פול .
החברה מציעה את שירותיה למעסיקים ומועמדים בתהליכי איתור, גיוס וניהול עובדים.

מחפשים עבודה? מוזמנים לקרוא את המדריך: איך תמצאו עבודה בקלות בישראל

581 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת דניאל ביטון
נ' סי וי. פול מאגרי מידע בעמ - פסקדין - מעט על אזכורי תביעות בגוגל אזכורי תביעות בגוגל הם אחד מהדברים שהכי מרגיזים בעלי עסקים מאחר ומאוד קשה להוריד אותם. איך אפשר להעלים אזכורים שליליים ואזכורי תביעות מתוצאות החיפוש בגוגל? אספתי עבורכם מספר טיפים אותם למדתי על עורי. בתקווה שזה יעזור.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 8 חודשים 4 שבועות
סי וי. פול - אפשרויות חיפוש עובדים שונות איך אפשר לשפר את גיוס העובדים ולייעל אותו ככל הניתן
פורסם בקטגוריית משאבי אנוש, לפני 8 חודשים 4 שבועות
job ninja: תחומים מבוקשים עבור גיוס עובדים לעבודה מעבר לים קצת על התחומים שמבושים במיוחד לרילוקיישן ומהם היתרונות של עבודה מעבר לים.
פורסם בקטגוריית תעסוקה (דרושים), לפני 9 חודשים 1 שבועות
סי וי.פול : הימנעו מתביעות - מה מותר ואסור לעשות בפרסום מודעות דרושים? מודעת דרושים לא נכונה עלולה לחשוף את המעסיק לתביעה בבית הדין לעבודה ולהליכים פליליים - איך ניתן להימנע מכך? במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית משאבי אנוש, לפני 1 שנים 1 חודשים
הבדלים בין פרסום מודעות דרושים לעסקים קטנים וגדולים על ההבדל בין פרסום מודעות דרושים של עסקים קטנים לבין מודעות של עסקים קטנים. איך עסק קטן צריך להתנהג בגיוס עובדים ובמודעת הדרושים שלו.
פורסם בקטגוריית עסקים קטנים ובינוניים, לפני 1 שנים 7 חודשים