לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3305 מאמרים 913 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הסכמה מראש על KPI עם הספק - 3 טיפים לייצור מוצלח אצל ספקי המשנה

פורסם בתאריך 09/12/2019      /      נכתב ע"י גיא זקס

בעת ייבוא של סחורה וחומרי גלם מחו"ל, הצלחתה של שרשרת האספקה נמדדת לא רק בתוצאתה הסופית – הגעתה של הסחורה המבוקשת בזמן ובאיכות בהזמנה הראשונה– אלא גם בשורה נוספת של מדדים, שמתחילים קודם כל באיכות ובזמינות של תהליכי הייצור אצל הספק.

סחורה יכולה להיות מיוצרת מצויין בהזמנה הראשונה , אולם בהמשך הדרך עלולים להתגלות הפתעות לא נעימות – פגמים במוצר, פגיעות בו שנעשו במהלך הייצור, האריזה וההובלה, קביעת שיטות עבודה ובקרה קריטיים צורך אבטחת איכות הסחורות לאורך זמן.

מה עושים? הנה שלושה טיפים:

1. יש להסכים מראש על מדדים ביצוע מרכזיים (KPI) מפורטים ומקיפים, הכוללים את כל האלמנטים של ייצור הסחורה והלו"ז להגעתה אליך.

2. יש לבנות מנגנוני בקרה ומדידה מוסכמים, בלתי תלויים ומקצועיים, אשר אמינותם מקובלת על שני הצדדים – לרבות בקרת איכות כבר בארץ המוצא ומפרט רכש מקיף ומוסכם הכולל את כל המרכיבים של חומרי הגלם, תהליכי הייצור, לו"ז ייצור וכמובן דרכי אספקה ולו"ז אספקה.

3. יש לקבוע מנגנוני פיצוי במקרה של תקלות המקובלים על שני הצדדים, ויהיו מרתיעים מספיק בכדי לדרבן את הספקים על מנת שיקפידו על העמידה בדרישות מפרט הרכש ומדדי הביצוע שהוסכם עליהם.

שמואל מאיס, מנכ"ל "מאי קום בקרת ספקים": "חברות המזמינות סחורה מספר פעמים בשנה, במיוחד מחו"ל, ממפעלים בארצות בעלות תרבות ושפות שונות משלנו, חייבות להגיע להסכמות על KPI ומנגנוני בקרה מתמידים עליהם. רק כך ניתן לצמצם למינימום תקלות איכות ואספקה יקרות ומיותרות".

רוצים לדעת יותר? השאירו פרטים: 
https://lp.vp4.me/kqcf?cs=maamar

 

184 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת גיא זקס