לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2658 מאמרים 633 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ניהול אופציות לעובדים על ידי בתי השקעות

פורסם בתאריך 26/01/2016      /      נכתב ע"י irasimens

תגמול עובדים באמצעות אופציות הוא מודל חדש יחסית, שתפס תאוצה במהלך שני העשורים האחרונים, עם התפתחותו של ענף ההיי טק ועולם חברות הטכנולוגיה. צורת תגמול זו קיימת בדרך כלל עבור מנהלים בכירים בשורה ארוכה של חברות לכל רוחב המשק, אך בכל הקשור לתגמול עובדים באמצעות אופציות, הענף בו מודל זה התפתח לרמה של סטנדרט הוא ענף ההיי טק, חברות ההזנק וחברות טכנולוגיה גדולות, או חברות גלובליות מענפי כלכלה מגוונים. האופציות הם למעשה סוג של נכסים המוענקים לכל עובד, ושאותם הוא יכול להמיר לכסף, והן מסמלות את החתירה שאמורה לקנן בכל עובד להצלחת החברה בה הוא עובד, והעלאת ערך המניות שלה.

סיוע בניהול האופציות הן לעובדים והן לחברה

חברות שעושות שימוש במודל התגמול באמצעות אופציות, נדרשות גם להציע בדרך כלל פלטפורמת ניהול אופציות לעובדים, פלטפורמה המסופקת על ידי בתי השקעות, המציעים את האפשרות במסגרת מוצר ייעודי הנקרא ESOP (Employee Stock ownership plan) ומיושם באמצעות מערכות טכנולוגיות עם אפשרות מסחר ועדכון מידע און ליין בצורה מקוונת. פלטפורמות אלה מיועדות לסייע הן לחברה עצמה בניהול האופציות שלה אל מול העובדים, והן לעובדים עצמם בכל הניהול של האופציות כנכס לכל דבר ועניין, נכס שניתן למכור ולממש בכל רגע נתון בהתאם לתנאי השוק ובהתאם להעדפות העובד.

מגוון פרמטרים המרכיבים את פלטפורמת הניהול

פלטפורמות של ניהול אופציות לעובדים מציעות מגוון רחב של תועלות ושירותים כדוגמת שירותי נאמנות, סליקה, תפעול מאגרי נתונים, שירות לקוחות ומסחר בשעות המסחר בבורסה, ביצוע עסקאות מיוחדות עבור בעלי עניין, עסקאות מרוכזות למספר גדול של עובדים וכדומה. באופן עקרוני, גם לאחר הענקת האופציות לעובדים, קיים קשר פיננסי בין האופציות של העובדים ובין האינטרסים העסקיים של החברה, ולכן נכון יותר מבחינת החברה לקבל את כל המידע אודות המסחר המתבצע באופציות אלה, ובמקרים רבים כניסה למסגרת הניהול הוא תנאי מרכזי בתכנית התגמול לעובדים.

מומלץ להתייעץ באיש מקצוע לפני בחירת הפלטפורמה המתאימה

במידה ואתם מחזיקים באופציות שקיבלתם מהחברה בה אתם עובדים, או שאתם מנהלים את אגף הכספים של חברה המתגמלת את עובדיה באמצעות אופציות, חשוב מאוד שתכירו היטב את התחום של ניהול אופציות לעובדים, ותבחרו את הפלטפורמה המתאימה ביותר לכם ולעובדים שלכם. בהיבט זה, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מעולם הפיננסים, שיכול לספק לכם את כל המידע המקצועי אודות הפלטפורמות הקיימות, חבילות השירות המוצעות על ידי בתי ההשקעות השונים, והאופן בו עליכם לבחון ולהשוות בין ההצעות הקיימות בשוק, כשאתם יודעים בדיוק מה הם המרכיבים החשובים בבחירת הפלטפורמה, ומה הם המרכיבים הפחות חשובים, ובכלל זה זמינות שירות לקוחות מסביב לשעון, פלטפורמת און ליין, דמי ניהול הנגבים בעבור השירות, האיתנות הפיננסית של בית ההשקעות ופרמטרים חשובים נוספים שיש לבחון.

1047 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת irasimens
הרחקת יונים באופן מקצועי כאשר מזמינים עבודת הרחקת יונים באופן מקצועי, ניתן להיות בטוחים שהן לא יחזרו, וזהו הישג חשוב ויקר ערך. כמו כן, בעל מקצוע יודע לא רק לוודא שאותן יונים לא יחזרו, אלא שגם קבוצה אחרת לא תחליף את מקומן.
פורסם בקטגוריית הרחקת יונים, לפני 2 שנים 7 חודשים
טיולי שייט באוניות קרוז - הטרנד החדש למטיילים ישראלים תרבות הטיולים המודרנית מגדירה יעדי תיור אליהם אנו מגיעים באמצעי תחבורה שונים, ובעיקר כלי טיס האוספים אותנו מנקודת המקור ומביאים אותנו אל היעד הנדרש שם אנו חווים את הטיול. יחד עם זאת, בשנים האחרונות החל להתפתח התחום של טיולי שייט באניות קרוז, טיולים המשלבים את כל האלמנטים של טיול מוצלח, כשהדרך הופכת להיות חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהטיול עצמו. אניות קרוז הן אניות ענק המגיעות לגודל של בניין רב קומות, מאובזרות ברמה של בית מלון מפואר עם כל השירותים והאטרקציות להם אנו מצפים כאשר אנו מגיעים לכל בית מלון ואף מעבר לכך.
פורסם בקטגוריית נופש ותיירות, לפני 3 שנים 9 חודשים